«Ви нам не потрібні!»

Понеділок, 20 березня 2017 15:09

Але й об’єднуватися з Руською Поляною не поспішайте

 Руськополянці та геронимівчани вийшли на третій етап процедури добровільного об’єднання територіальних громад. За новими змінами до методики формування добровільно об’єднаних громад, аби зробити все в законодавчому полі, геронимівчани мають на загальній сходці села затвердити так званий спільний «порядок дій». Все було добре, поки, як там кажуть, «підпільну роботу» не розпочали проводити представники міста.

Місяць тому жителі Руської Поляни надіслали пропозицію об’єднатися в одну потужну громаду в Дубіївку, Геронимівку, Хутори, Степанки та Свидівок.

Погодилися лише геронимівчани. Тамтешній сільський голова Василь Харченко досить детально розповів сільчанам про особливості об’єднання громад, переваги та ризики від зволікання з цим процесом. А потім до обговорення на загальну сходку в селі долучилися представники міста. Однак, замість реальних пропозицій сільчани почули: «Ви нам не потрібні. Об’єднавшись із вами, місто лише отримає витрати. Водночас, не поспішайте об’єднуватися з Руською Поляною, яка вас просто поглине. Малі громади неефективні. Це зрозуміла Польща». Проте, тоді переміг здоровий глузд, і геронимівчани вирішили об’єднатися з Руською Поляною. Але згодом зерно, посіяне цими словами, почало проростати, і тут розпочалося «найцікавіше».

– Ми, як ініціатори об’єднання, розробили розпорядження про створення робочої групи та визначили спільний план дій, який має бути затверджений нашими громадами, – пояснює ситуацію руськополянський сільський голова Олег Гриценко. – Відтак, коли дійшла справа до затвердження спільних дій на других загальних зборах у Геронимівці, погляди розійшлися. І фактично сходка не відбулася.

Після того в Геронимівці відбулося засідання виконкому, а потім і сесія, участь у якій взяв представник Департаменту регіонального розвитку ОДА Дмитро Гайдей, аби знову ж таки неупереджено роз’яснити, навіщо об’єднуватися. Проте справа далі «балачок» не дійшла. Отже, замість рухатися вперед, геронимівчани та руськополянці зупинилися знову на роздоріжжі.

Для чого це місту? Можливо, щоб вичекати час, доки в одному з читань депутати між іншими приймуть закон про міські агломерації, відповідно до якого села, що розташовані в 20-кілометровій приміській зоні, автоматично стануть частиною міської громади. Ось і виходить, що де-факто «Ви нам не потрібні», а де-юре «Ваші землі місту небайдужі».

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31