Хто стукає, тому відчиняють

Понеділок, 13 березня 2017 15:05

У районному Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді наразі проходять інструктаж фахівці із соціальної роботи, які цьогоріч взялися за виконання своїх обов’язків.

Тепер їх десять осіб, однак для охоплення соціально-вразливих категорій населення у понад 75-тисячному районі цього замало. Приміром, за словами фахівців Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, лише за кілька місяців від нового року, вони отримали таку ж кількість повідомлень про можливі випадки суїциду, аніж за весь минулий рік.

– Додає роботи нинішня напружена суспільна ситуація. Людей, які втрапили в складні життєві обставини, завжди багато, проте до них доєдналися ще внутрішньо переміщені особи та учасники АТО, – ділиться першими спостереженнями на новій роботі фахівець із соціальної роботи з Чорнявки Василь Петрович. – А труднощі в тому, що й досі не напрацьовані механізми роботи з відповідними категоріями.

За словами заступника директора-начальника відділу районного Центру Наталії Козієнко, сьогодні фахівець із соціальної роботи – це майже «універсальний солдат», який має бути водночас скрізь, аби вчасно підтримати, супроводити та надати соціально-психологічну, соціально-медичну чи іншу допомогу. До того ж, він має знати відповідну нормативно-правову базу, аби бути спроможним надати цю допомогу.

– При цьому потрібно оформити досить багато супровідних документів, що інколи призводить навіть до відмови від допомоги. Людям, які потрапили в складні життєві обставини і чекають на підтримку, інколи складно пояснити, що зміни в законодавстві вимагають відповідної звітності від фахівців, і вони змушені не лише допомогти, а й прозвітувати про виконану роботу, – каже Наталія Вікторівна. – Причому інколи один фахівець працює в селі, де майже 9 тисяч населення, хоча за документами має бути на 1-2 тисячі. Це теж вносить свої корективи. Водночас, хто стукає, тому відчиняють, а значить сільські голови, які взяли на роботу таких фахівців, впевнені в тому, що в їхніх селах соціально вразливі категорії населення під контролем, а це неабияк важливо для громади. Таких поки лише 10. На жаль, решта й досі не усвідомили суспільної значущості цього питання.

Наталія Усенко

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30