Видачу «теплих кредитів» подовжено

Середа, 22 лютого 2017 08:36

Уряд подовжив на 2017 рік програму «теплих кредитів», що передбачає часткову компенсацію коштів фізичним особам, ОСББ та житлово-будівельним кооперативам на термомодернізацію будинків. Загалом для цього спрямували 400 мільйонів гривень.

Від початку дії програми (жовтень 2014-го) вже видали 163 тисячі кредитів на загальну суму 2,7 млрд грн. Про це повідомляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Середня економія теплової енергії від впровадження енергоефективних заходів за програмою, які були в проваджені ОСББ та ЖБК, становить:

у разі термомодернізації стін – 24 %;

у разі облаштування індивідуальних теплових пунктів – 10 %;

у разі встановлення енергоефективних склопрозорих конструкцій у місцях загального користування – 14 %.

Також зафіксували суттєву економію електроенергії на освітлення місць загального користування (71 %).

– Сьогодні 95 % ОСББ/ЖБК готові взяти участь у програмі повторно. Адже 81 % опитаних зауважили підвищення комфортності власних помешкань. Щодо приватних домогосподарств, то кожна родина, яка взяла участь у програмі, завдяки встановленню вікон, заміні застарілих газових котлів, утепленню стін в одноквартирних будинках зменшила споживання газу від 16 до 43 %, а після заміни вікон, радіаторів у квартирах багатоквартирних будинків – зекономила до 24 % тепла, – зазначив віце-прем’єр-міністр і очільник Мінрегіонбуду Геннадій Зубко.

Цьогоріч удосконалять процедуру надання кредитів, посилять контроль за впровадженням енергоефективних заходів та використанням коштів, також діятиме система моніторингу ефективності виконання програми.

В Україні також мають створити Фонд енергоефективності – інституцію, яка, передовсім, надаватиме людям технічні рекомендації під фінансові пакети.

Якщо вирішили оформити кредит

Нині ви можете скористатися кредитною програмою «Тепла оселя» від Укргазбанку або «Ощадний дім» від Ощадбанку. Хоча, якщо порівняти, ці дві програми мають певні відмінності.

У багатьох охочих отримати «теплий кредит» виникає питання: з чого почати? В управлінні економіки Черкаської РДА наголошують, що спочатку потрібно звернутися до управління праці та соціального захисту, і там узяти довідку про те, що ви отримувач субсидії, а вже потім іти до банку. Наступне запитання: до якого?

«Ощадний дім»

В Ощадбанку діє урядова програма енергоефективності «Ощадний дім». Проаналізуймо умови кредитування та розмір відшкодування суми кредиту. При з’ясуванні умов беремо до уваги авансовий внесок, строк виплати, відсоткову ставку та разову комісію:

Авансовий внесок

від 10 %

Строк

до 3 років

Відсоткова ставка, річних

24,5 %

Разова комісія за надання кредиту

3 %

Щодо розміру відшкодування суми кредиту, то Ощадбанк надає:

 • 35 % (максимум 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів;
 • 35 % на придбання котлів (максимум 12 тис. грн), якщо позичальнику призначено субсидію;
 • 20 % на придбання котлів (максимум 12 тис. грн, за винятком газових та електричних), хоча кредитування на котли в рамках державної програми наразі тимчасово призупинено.

Та спочатку радимо ознайомитися з переліком документів, що потрібні для придбання енергоощадного обладнання та матеріалів:

 • заявка на одержання кредиту (заповнюється в банку або в кредитного менеджера в точці продажу);
 • паспорт громадянина Україна та його ксерокопія;
 • ідентифікаційний номер;
 • документ про отримані доходи та утримання з них за останні 6 місяців;
 • рахунок-фактура на обраний котел або енергозберігаюче обладнання/матеріали;
 • інші документи (за необхідності після консультації в банку).

«Тепла оселя»

Якщо ж говорити про кредитну програму «Тепла оселя», що діє в Укргазбанку, то варто зазначити, що за кредитною програмою «Тепла оселя» позичальники-фізичні особи отримують компенсацію від Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України в розмірі 20 % від суми наданого кредиту, якщо він був використаний на придбання «негазового» котла, і 30% – якщо на кредитні кошти купується інше енергоефективне обладнання або матеріали.

З початку дії кредитної програми «Тепла оселя» для фізичних осіб щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження Укргазбанк уже видав 433 кредити на загальну суму понад 8 млн гривень.

Як зазначив начальник відділу кредитних продуктів Укргазбанку Віталій Годун, майже 90 % таких кредитів Банком надано на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. У середньому сума кредиту за програмою «Тепла оселя» становить 18,5 тис. грн строком понад 2 роки.

Цільове спрямування кредиту для домоволодінь, індивідуальних житлових будинків та садиб:

 • котли з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу);
 • радіатори опалення з терморегуляторами;
 • вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом);
 • рекуператори тепла вентиляційного повітря;
 • вузли обліку води (гарячої, холодної), зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали;
 • матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
 • теплові насоси;
 • сонячні колектори для виробництва теплової енергії та підігріву води.

Тут існують власні вимоги до клієнтів. По-перше, це вік позичальника, що повинен бути від 21 до 65 років на момент закінчення строку кредиту. Стаж на останньому місці роботи, що має становити від 3-х місяців для найманих працівників та від 1,5 року для ФОП.

Термін кредитування – від 1 до 3 років. Сума кредиту може бути від 1 тис. грн до 50 тис. грн. Процентна ставка – 25 % річних, а комісія за надання кредиту також становить 3 %.

Якщо за кредитні кошти ви плануєте придбати котел, то отримаєте відшкодування в розмірі 20 % від суми наданого кредиту, але не більше 5 тис. грн, якщо інше обладнання – 30 %, але не більше 10 тис. грн. Власний внесок – не менше 10 %.

Начальник відділу економіки з транспорту, житлово-комунального господарства та енергозбереження Черкаської РДА Інна Меланіч каже:

– Щодо комісії за надання теплих кредитів у цих банках варто з’ясувати деталі. Ощадбанк вказує комісію 3 %, хоча при безпосередньому спілкуванні вони уточнюють – від 3%. Укргазбанк твердо зазначає 3 %. Для отримання відшкодування потрібно зробити шість простих кроків: обрати товар у магазині, надати документи до установи банку, отримати згоду банку про надання кредиту, оплатити початковий внесок та надати банку підтверджувальні документи, взяти кредит та впродовж місяця отримати відшкодування на свій рахунок. І пам’ятайте, якщо ви маєте субсидію, візьміть довідку про це в управлінні соціального захисту.

Юлія САВЧЕНКО

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30