З 22 травня в усіх областях за рішенням уряду запроваджується адаптивний карантин.

Відтак, з 22 травня відновлюється робота приміського, міського та внутрішньообласного транспорту, дозволяється проведення спортивних заходів, участь в яких беруть до 50 осіб, але без глядачів, відновлюється діяльність готелів, але без ресторанів. З 25 травня діти повертатимуться до дошкільних навчальних закладів. При цьому вимога носіння масок та дотримання соціальної дистанції зберігаються.

До речі, адаптивний карантин дає права регіональним комісіям ТЕБ та НС посилювати протиепідемічні обмеження в разі спалаху захворювання або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні.

Опубліковано в Новини громад

Три населені пункти стовідсотково забезпечили своїх жителів інсуліном. Це Степанківська ОТГ, Чорнявська та Свидівоцька сільські ради, інші перерахували кошти частково. Нині забезпеченість інсуліном по Черкаському району становить 74,3% від потреби. Про це повідомив головний лікар КНП «Черкаська ЦРЛ» Микола Гуськов.

Як повідомили у Черкаській РДА, нині держава не забезпечує в повному обсязі потреб інсулінозалежних жителів Черкаського району, тому з місцевих бюджетів виділяються додаткові кошти на його придбання.

Нині в Черкаську ЦРЛ на забезпечення інсулінозалежних хворих жителів населених пунктів Черкаського району препаратами інсуліну надійшло 2,7 млн грн. Загалом на придбання інсуліну для всіх інсулінозалежних хворих Черкаського району потрібно до кінця року майже 3,2 млн грн. Держава з них дала лише 1,5 млн грн, решту зобов’язала доплатити місцеві бюджети.

Опубліковано в Медицина

Ще на початку року «Сільські обрії» звертали увагу на те, що під час призову громадян України на строкову військову службу, який розпочався із 1 квітня 2020-го й триватиме до закінчення червня, можуть виникнути певні кризові ситуації з проходженням військовозобов’язаними медичного обстеження. Адже відповідно до нововведень у сфері національної охорони здоров’я, з 1 квітня цього року фінансування медобстеження призовників лягає на бюджети органів місцевого самоврядування.

Щоб не баритися з цим питанням у Черкаському районі затвердили відповідну програму для забезпечення медогляду окремих категорій військовозобов’язаних жителів Черкаського району. Тепер прийшов час платити. Мова йде майже про понад 250 тис. грн до кінця поточного року, адже медичному огляду підлягають всі особи призовного віку. А це понад 11 тисяч осіб у межах Черкаського району.

За словами військового комісара Ігоря Малимона, з 1 червня на службу до лав Збройних Сил України мають бути відправлені перші призовники.

– Досі медичне забезпечення військовозобов’язаних здійснювалося коштом медичної субвенції з держбюджету місцевим бюджетам. Програма державних медичних гарантій медобслуговування населення з 1 квітня 2020 року не передбачає фінансування організації медоглядів військовозобов’язаних. Фінансування їхнього медичного забезпечення повністю перекладено на органи місцевого самоврядування. Наші працівники готові виїздити на огляди і працювати в комісії військкоматів, проте їхня праця має бути оплачена, - зауважив головний лікар Микола Гуськов.

Відтак, навіть попри мільйонні втрати надходжень до місцевих бюджетів через запроваджені карантинні заходи, об’єднані територіальні громади змушені шукати кошти у своїх бюджетах, а сільським радам, які ще не ввійшли до ОТГ, за словами заступника голови Черкаської РДА Петра Коренюка, обіцяють співфінансування з районним бюджетом.

Опубліковано в Медицина

Щоб одинадцятикласники мали змогу підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання в умовах запроваджених карантинних заходів через COVID-19 з кінця травня школярам дозволять приходити до навчальних закладів на консультації. Про це повідомила начальник відділу освіти Черкаської РДА Людмила Григорчук.

-        Проводитимуться такі консультації з дотриманням протиепідемічних заходів – учні мають бути у масках, збиратимуть їх у найбільшій аудиторії, щоб між ними зберігалася дистанція, - розповіла очільниця відділу.

Нагадаємо, через карантин учні четвертих та дев’ятих класів звільнені від державної підсумкової атестації, а основна сесія ЗНО для одинадцятикласників розпочнеться 25 червня. Доти випускники матимуть змогу спробувати свої сили й на пробному ЗНО.

Опубліковано в Освіта

Календар

« Травень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31