Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської РДА для недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації у с. Хрещатик Тубільцівської сільської ради, пов’язаної із забрудненням пестицидами р. Рось, вирішила забезпечити моніторинг якості води в р. Рось та Дніпро, а також питної води централізованих та децентралізованих джерел водопостачання у селі.

Нагадаємо, 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter, що перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки річки Рось та загорівся. В результаті близько 800 літрів хімікатів потрапило у ставок з подальшим витоком до річки Рось. Згодом Держпродспоживслужба повідомила, що хімікати, які потрапили до річки Рось, - малотоксичні. Натепер у криницях с. Збаржівка Погребищенського району залишкової кількості отрутохімікатів не виявлено, а в місці виливу хімікатів перевищення припустимого вмісту гербіцидів у 200-600 разів. Пояснюють це тим, що не було течії, аби знесло їх вниз. Наразі вивчається якість води й у криницях населених пунктів, розташованих нижче за течією забрудненої водойми.

Черкаська комісія до встановлення відповідними службами остаточних висновків за результатами  моніторингу якості води в річках. Рось та Дніпро, а також питної води централізованих та децентралізованих джерел водопостачання у селі рекомендує жителям Хрещатика утримуватися від купання й риболовлі у річці Рось та напування худоби з неї.

Опубліковано в Надзвичайні події

Календар

« Червень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30