Минулого тижня «Осінь весільна» зібрала 30 фольклорних колективів з різних регіонів України у Національному музеї народної архітектури та побуту України.
На культурно-мистецькому святі у Пирогово Черкащину представляли фольклорний ансамбль «Тубіляночка» Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості, фольклорний гурт «Дивограй» Тубільцівського будинку культури (керівник Ганна Однорог) та фольклорний гурт «Витоки» при музеї Т.Г. Шевченко в с. Мошнах (керівник Ганна Грицик). Творчі колективи відтворили весільний обряд «Дівич вечор» та «Свашкові пісні».
- Взяти участь у такому масштабному заході, звісно, ми не змогли б без допомоги адміністрації школи, сільського голови Надії Шафікової та фінансової підтримки ДП «Перемога Нова», - висловлює подяку керівник ансамблю «Тубіляночка» Ганна Однорог. - Окрім того, професійну фото- та відеозйомку ми отримали завдяки директору Черкаської районної станції юних техніків Миколі Якименку та відеооператорам Олександру Павлову та Григорію Хижняку. Подібні свята та заходи – це один із напрямків патріотичного виховання нашої молоді, залучення до вивчення власної історії, традицій та обрядів, тобто збереження культурного надбання українського народу.
Щороку за традицією в Байбузах на березі річки проходить турнір з волейболу «Кубок Вільшанки». Цьогоріч змагалися за нього команди з Черкаського району та волейболісти Старосілля Городищенського району.
У першому «бою» зустрілися команди с. Байбузи та гості із Городищенського району. Боротьба тривала на рівних і лише третя партія вивела господарів у фінал турніру. За таким сценарієм проходила гра між командами с. Будище та ВК «Дубовик» з Руської Поляни. В цій грі перемогу отримала команда с. Будище. Відтак у фіналі зустрілися волейболісти з Байбузів та Будища. Попри зливу, з якої, власне, й стартувала гра, спортсмени не покинули волейбольний майданчик і байбузівські волейболісти довели гру до перемоги.
В результаті ігор місця розподілились так:
1 місце – с. Байбузи
2 місце – с. Будище
3 місце – «Дубовик» с. Руська Поляна
4 місце – с. Старосілля.
Після завершення турніру господарі поля, завдяки старанням сільського голови Петра Лисенка, пригощали спортсменів, гостей та вболівальників козацькою кашею.
Анатолій Жила, директор ДЮСШ «Мрія»
Минулого тижня у Черкасах працювало «Місто професій», де діти могли спробувати себе в різних професіях, отримували зарплатню та витрачали її на власний розсуд.
Такий захід проводиться в Україні уже вп’яте за ініціативи Міжнародного ділового журналу «Community».
- Служба зайнятості вже другий рік поспіль бере участь у «Місті професій», оскільки вважає саме такий формат найбільш ефективним для пізнання дітьми світу професій, - зауважив директор Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Гриценко.
Цьогоріч на локацію Служби зайнятості завітали 237 дітей. Їм пропонували різноманітні конкурси, тести, анкети та можливість спробувати себе в ролі профорієнтатора.
Загалом ідея заходу - сформувати правильне уявлення про суть різних професій, приміряти ролі фахівців та в майбутньому самовизначитись зі справою всього життя. Це імпровізоване містечко, де розташувались представники різних професій, а учасники – діти від 3 до 18 років – випробовували себе в них. На вході до містечка діти отримували паспорти, які давали їм можливість влаштуватись на роботу. За виконану роботу «працівники» отримували винагороду в місцевій «валюті» - гривниках, які потім могли обміняти на подарунки в спеціальному магазині. Організації та підприємства міста долучились до проведення заходу, завдяки чому там були представлені такі професії, як кондитер, кухар, рятувальник, пожежник, кінолог, лікар, будівельник, залізничник, працівник банку та інші.