Усе більше ремонтних робіт в Руській Поляні проводять на умовах співфінансування.

Досвід виконувати ремонті роботи спільнокоштом громади та місцевої влади, започаткований під час ремонтних робіт на місцевих дорогах, руськополянці вирішили перенести на реконструкцію мережі централізованого водопостачання. Зокрема оновити сільський водогін. Його у населеному пункті побудували ще в 60-х роках. Тому сьогодні, за словами сільського голови Олега Гриценка, у селі щотижня в середньому десять поривів мережі водопостачання. Є місця, куди комунальній службі доводиться виїжджати знову і знову.

– Для ремонту ми використовуємо сучасні матеріали, але ж труби старі. Ми в одному місці відремонтуємо, закріпимо «хомутами», а через деякий час рветься поруч, – розповідає Олег Григорович. – Ми зрозуміли, що це не вирішення питання і запропонували громаді варіант «спільнокошту». – Першопрохідцями в цьому ділі стали жителі вулиці Гоголя, що в мікрорайоні «Дубина». – На сходці домовилися, що громада купує труби, а сільська рада бере на себе всі інші затрати по виконанню робіт. Люди згуртувалися у кооператив з 25 осіб. Внесок на придбання труби становив за їхніми розрахунками по 850 грн з двору.

Відтак уперше впродовж останніх років після проходження процедури погодження в різних інстанціях та налагодження погодних умов спільними зусиллями жителі села проклали 500 метрів новенького водогону.

– Дякую, в першу чергу, організатору робіт – Віталію Кравцю та його товаришу Віктору Дейнеко, всім жителям цієї вулиці, що долучалися як фінансово, так і фізично, начальнику КГ «Поляна» Анатолію Прудивусу, екскаваторникам Віктору Ткаченку та Володимиру Білоусову. Як завжди, фінансову допомогу жителі отримали від керівника СТОВ «Зоря» Івана Йосиповича Дарієнка.

Натхненні прикладом «першопрохідців», до сільського голови вже звернулись жителі однієї із сусідніх вулиць, які також хочуть замінити свою частину водогону.

– Вони вже навіть шматок труби закупили 63 діаметру, – розповідає Олег Гриценко. – І, головне, люди бачать позитивний досвід і починають розуміти, що об’єднавшись навколо вирішення проблеми, ми її вирішимо. Разом ми – сила!

Опубліковано в Новини громад
П'ятниця, 03 серпня 2018 12:55

Як оздоровити категорійних дітей?

У Черкаському районі заяви на оздоровлення категорійних дітей у відділі у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської РДА приймають цілорічно. 6 серпня у «Фортецю-Тур», що в Одеській області, вирушають ще 48 дітей.

– Натепер літнім відпочинком та оздоровленням охоплено 40 % всіх дітей шкільного віку Черкаського району, – повідомив начальник відділу Сергій Бовт. – За розподілом, з обласного управління путівки на оздоровлення категорійних дітей у «Молоду гвардію», київський «Артек» надходять ще й восени. Відтак діти, які мають статус категорійних, до кінця року будуть стовідсотково охоплені оздоровленням та відпочинком.

Документи фахівці відділу у справах сім’ї, молоді та спорту приймають за адресою: м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, каб. 211а.

Сюди необхідно принести:

– копію свідоцтва про народження дитини;

– довідку про склад сім’ї із сільської ради;

– документ, що підтверджує статус дитини (копія посвідчення учасника АТО або іншого документа, що підтверджує участь в АТО, довідка про одержання державної соціальної допомоги з малозабезпеченості, (її видає управління праці та соціального захисту населення черкаської РДА), копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (1 та 2 сторінка), копія довідки про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції).

Для більш детальної інформації звертайтеся за телефоном 64­06­34.

Опубліковано в Медицина

Натепер жителі Білозірської ОТГ обирають громадські проекти, які будуть реалізовані коштом з місцевого бюджету на загальну суму 150 тисяч гривень. Цьогоріч Координаційна рада відібрала таких п’ять. 

– Це проекти зі створення фотозони «Я люблю Білозір’я» в парковій зоні навпроти будинку культури, облаштування зупинки громадського транспорту на Вербівці, а також демонтаж старої та встановлення нової по вулиці Шевченка, 162.
 Окрім того, є проект екологічного спрямування – це встановлення контейнерів для збору пет­пляшок, – розповідає начальник фінансового відділу, голова координаційної ради Ольга Силенко. – Окрім того, є проект, спрямований на організацію дозвілля молоді. Жителі громади пропонують створити в Білозір’ї сучасну потужну школу з настільного тенісу. Натепер сільська команда з настільного тенісу доїздить власним коштом у Смілу та самостійно оплачує заняття з тренером. Проект зокрема передбачає придбання професійних тенісних столів, що мають сертифікат ITTF.

До речі, з 1 вересня 2018 року проголосувати за проекти можна буде вже і в електронному вигляді.

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Серпень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31