Для фахівців Черкаського районного центру зайнятості нещодавно провели семінар по вдосконаленню роботи з ветеранами АТО.

– До вирішення проблеми соціальної адаптації військових потрібно підходити різносторонньо й комплексно. Якщо учасник АТО звернувся за допомогою у працевлаштуванні, то, перш за все, необхідно з’ясувати його побажання, мету і мотивацію, з якою він звернувся до служби зайнятості, – зауважила начальниця відділу організаційно-правової роботи Черкаського обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Людмила Пона, яка й провела семінар для працівників служби зайнятості.

Вона пояснила, чому у ветеранів відбуваються фізіологічні та психологічні зміни, які теми не варто піднімати в розмові, як поводитися при спілкуванні. Під час семінару обговорювались способи подолання стресу, підвищення рівня комунікабельності, досвід повернення ветеранів до мирного життя та їх соціальної адаптації.

– Черкаський районний центр зайнятості у своїй роботі приділяє особливу увагу демобілізованим учасникам АТО. Ми удосконалюємо співпрацю із соціальними партнерами, громадськими та волонтерськими організаціями, які опікуються проблемами цих людей, – зазначив директор Черкаського районного центру зайнятості Олександр Гриценко.

Учасники тренінгу обговорили значимість співпраці між владою і громадою та взаємодії всіх суб’єктів соціальної роботи, механізми захисту прав ветеранів.

Опубліковано в Новини громад

Якщо ви вже давно хочете зробити добру справу і все чекаєте слушної нагоди – прийдіть до пункту переливання крові, що знаходиться в Черкаській центральній районній лікарні.

Пункт переливання крові розміщений на першому поверсі неврологічного відділення ЦРЛ у Червоній Слободі, по вулиці Пирогова, 3. Телефон для довідок: 30-40-26.

Сюди потрібно приходити на 8 годину ранку з паспортом.

– Бажано зранку на сніданок випити лише чаю та з’їсти булочку, – каже завідувачка пункту Алла Волошина. – Готуючись до здачі крові, потрібно не вживати напередодні алкоголю, не палити, не приймати антибіотиків. Тобто людина повинна почуватися здоровою.

Уся процедура на місці займе 30-40 хвилин. Тут майбутній донор заповнює анкету, де чесно має відповісти на всі запитання щодо способу життя та хвороб, якими довелося перехворіти. Потім йому виміряють тиск та зроблять аналіз крові на гемоглобін та визначать групу. І далі вже відберуть 400-450 мл крові.

– Звісно, ця кров не одразу стає донорською, – розповідає Алла Іванівна. – Після здачі кров перевіряють на наявність інфекцій. Серед них вірус імунодефіциту людини, вірусів гепатиту А, В і С та збудника сифілісу. Якщо отримуємо позитивний аналіз, ми заносимо дані громадянина у комп’ютерну базу і він більше не може бути донором.

Повторно стати донорами крові у пункті переливання крові ЦРЛ запрошують прийти через півроку.

– Плазма крові йде на карантин і півроку – це той термін, який комфортний як для донора, так і для забезпечення лікарні донорською кров’ю, – розповідає Алла Волошина. – Натепер в пункті переливання крові донорської крові достатньо. Періодами виникає потреба в рідкісних групах крові з негативним резус-фактором. Ось на днях потрібна була ІІ та ІІІ групи крові з позитивним резус-фактором.

Лікарка каже, що незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути люди, в яких виявлені інфекційні та паразитарні захворювання, як-от СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс вроджений або набутий, вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу, бруцельоз, сипний тиф, туляремія, лепра, хвороба ехінококкоз, токсоплазмоз, філяріатоз, а також соматичні захворювання – злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання центральної нервової системи, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання та травлення, захворювання печінки, жовчних шляхів та нирок та ряд інших хвороб.

Донор крові отримує довідку з лікарні, за якою він звільняється від роботи на два дні, та 70 гривень на харчування.

Торік донорами крові в Черкаському районі стали майже 400 осіб, цьогоріч ця цифра сягнула вже майже 200.

Наталія Усенко

Опубліковано в Медицина

Фахівці відділу культури та туризму, відділу освіти та Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького об’єднали  ресурси та знання для розвитку шкільного туризму в Черкаському районі. За точку відліку взяли Кумейківську битву 1637 року.

-        Я вважаю, що говорити про патріотизм сидячи за столом у класі не припустимо. В його основі має бути знання історії рідного краю, наочно презентовані. Треба на місці показувати учням – «ось той шлях, яким йшли козаки, він за кілька кілометрів від вашого села, пройдіться ним, оцініть масштаби тих поідй», - переконана кандидат історичних наук доцент кафедри туризму Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, директорка Центру туризмології і екскурсознавства Олена Костюкова.

Науковиця тривалий час працює над проектом «Навчально-екскурсійні програми у напрямку соціалізації і національно-патріотичного виховання молоді», реалізувавши його вже у Чигиринському, Драбівському, Смілянському та інших районах області. У Черкаському районі, на її думку, точкою відліку має стати село Кумейки, поблизу якого у грудні  1637 року відбулася Кумейківська битва між  військом селян-повстанців та козаків під проводом Бута та польською армією. Полягло там шість тисяч людей.

-        Натепер ще й досі залишається багато білих плям та недостатньо інформації щодо цієї історичної події,  - розповідає пані Олена. – Ми маємо лише поодинокі згадки про Кумейківську битву. Проте, я вважаю, що українська державність і народжувалася в таких селянських виступах за свою волю. Тут є над чим працювати.   

Відтак, під час круглого столу, який відбувся на базі районного організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи, студенти кафедри туризму ЧНУ презентували представникам освіти та культури Черкаського району інформаційні матеріали про Кумейківську битву. На їх основі творча група у складі вчителів, представників культури, освіти та студентів ЧНУ розроблятиме власне маршрут екскурсійної програми для школярів та матеріали екскурсійної програми, які відповідатимуть вимогам шкільної програми. Окрім того, учасники зустрічі ініціювали встановлення нового пам’ятного знаку на місці проведення Кумейківської битви за селом (де зараз облаштований камінь, - авт.), а також інформаційно-історичного стенду на шляху до Канева.

-        Туризм не може бути без інформації, - переконана науковиця. – До Канева їдуть мільйони людей. Їдуть просто дорогою через поле. А якщо буде облаштований інформаційний банер, нам вже буде чим їх зацікавити. У кожному селі є своя родзинка. Її варто віднайти. Подивіться на свою землю детальніше, а вона відкриє вам свою таїну. 

Наталія Усенко

Опубліковано в Культура
Вівторок, 12 червня 2018 09:07

Чи довіряєте ви поліції?

БО «Від серця до серця» у партнерстві з поліцією та Черкаською міською радою реалізують проект «Безпечна громада – спільна відповідальність», який має на меті посилити рівень довіри населення до патрульної та дільничної поліції та підвищити знання черкасців про роль, права та обов’язки поліції.

Першим етапом проекту є анкетування жителів. Взяти участь в якому можна за посиланням  https://goo.gl/Xa6wiX Результати дослідження допоможуть покращити роботу поліції.

 

Опубліковано в Новини громад

9 червня у Кам’янці пройшов перший в історії не лише регіону, але й України, фестиваль класичної музики Kamianka Music Fest, що поклав початок новій культурній традиції. Організатори кажуть, що фестиваль стане традиційним.

 Цього дня фестиваль в Кам’янці відвідали понад тисячу гостей з різних куточків України та жителів громади. Kamianka Music Fest відкрив концерт класичної музики вихованців, лауреатів та переможців конкурсу пам’яті П. І. Чайковського Кам’янської дитячої музичної школи. Його продовжив концерт артистів та переможців конкурсу пам’яті П. І . Чайковського (із Києва, Дніпра, Черкас, Звенигородки), потім - виступи поетів з міста Черкас, членів Національної спілки письменників та вихованців Кам’янської дитячої літературної студії ім. Д. Кононенка. Паралельно із концертом тривала мистецька виставка художників і майстрів (із Кам’янки, Сміли, Києва, виставка-продаж продукції місцевих підприємців, майстер-класи (різьби по дереву, плетіння із  бісеру, аквагриму).

Увечері гостей фестивалю чекав концерт камерного ансамблю «Артехатта» та заслуженого артиста України Ігоря Саєнка, а тоді -  концерт в  стилі world music під назвою «Jazz Cosmic Night» українського гурту «Atmawinds».

Партнерами фестивалю стали Центр культурних ініціатив Responsible Future та Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування.

За словами голови Кам’янської ОТГ Володимира Тірона, музичний фестиваль Kamianka Music Fest стане культурною традицією об’єднаної громади. 

Опубліковано в Культура

Календар

« Червень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30