Інформація про незаконний продаж в одному з сіл Черкаського району безакцизних лікеро-горілчаних виробів, що потрапила днями на телебачення, «наробила шороху» .

Як повідомив під час робочої наради заступник голови Черкаської РДА Петро Коренюк, в районі вже посилили боротьбу з підпільним продажем безакцизного спиртного. Адже так і бюджет страждає, і здоров’я населення під загрозою.

За словами головного податківця Черкаського району Івана Приблуди, працівники фіскальної служби не можуть виїхати на перевірку «просто так». Має бути відповідне звернення. Тож сільським головам під час наради нагадали, що вони мають пильнувати й оперативно реагувати на незаконний продаж оковитої.

Опубліковано в Політика

Відремонтований за благодійні кошти «Урал»  ось-ось поїде назад на фронт. Вщент розбиту машину пригнав із зони АТО знаний місцевий волонтер Григорій Константинов.  Ще торік у листопаді.

-        Цю машину, яка належить 72-й білоцерківській бригаді, взагалі ніхто не брався ремонтувати. Тож чоловік не лише пригнав її з передової, а й власноруч «поставив на колеса», бо послуги майстерні обійшлися б в рази дорожче, - розповіла дружина волонтера Леся Константинова. – Пофарбувати машину допоміг  Сергій Титаренко. Наразі в автівці залишилося замінити лише бензонасос,  який працює не дуже добре. Нову паливну систему на днях обіцяє передати з Городища Валерій Кожушко.

За словами волонтерів, ремонт «красеня» обійшовся в 33 826 грн. До збору коштів долучилися жителі Черкаського району. Так сільські голови Сагунівки та Яснозір’я, Ірина Бодяненко та Василь Ткаченко, дали 1000 та 200 грн відповідно, 3000 грн  від своєї родини вклали в ремонт очільник благодійного фонду «З Україною в сердці» Олег Устименко та його син-одинадцятикласник Володимир, 3567 грн зібрали в Мошнах під час благодійного концерту, а підприємець Станіслав Воскобій забезпечив пиломатеріалами.

Ілона Левченко

Опубліковано в Новини громад
Середа, 11 квітня 2018 16:20

«Треба бути корисним громаді»

Депутат Черкаської районної ради Ігор Миколайович Ненада живе в селі Руська Поляна. Останні 8 років після закінчення ЧНУ ім. Богдана Хмельницького викладає в місцевій ЗОШ №1 фізичну культуру. Говорить, що залишитись у місті навіть думки не було, хотілося повернутися працювати в рідне село.

У районній раді народний обранець входить до складу комісії з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту. Один із головних напрямків діяльності молодого політика – розвиток спорту в селі. Розповідає, що в депутати пішов, аби створити комфортні умови для проживання молоді у рідному села.

«Спорт розвивається завдяки благодійникам»

Загалом у Руській Поляні розвитку спорту приділено належну увагу. Є секції з футболу, боксу, рукопашного бою і навіть з шахів та шашок. Чималий спортивний зал не пустує. Тут організовують Кубки, турніри та змагання. Місцеві команди беруть участь і в спортивних заходах, організованих іншими. Неабияк сприяє пожвавленню спортивного життя і підтримка сільського голови Олега Гриценка і знаного місцевого благодійника, керівника СТОВ «Зоря» Івана Йосиповича Дарієнка. За словами Ігоря Ненади, якраз завдяки цій підтримці, розумінню, розвивати спорт у рідній Руській Поляні набагато легше.

– Серед значних спортивних подій останнього року – Кубок з футболу для дітей 2004­2005 року народження, – розповідає депутат райради. – До участі ми запросили діток з Дубіївки та Геронимівки. СТОВ «Зоря» забезпечило переможців призами. Наша команда взяла участь і в Кубку, організованому головою Черкаської РДА Анатолієм Ярішем. Серед інших заходів, які пройшли за нашої ініціативи, – відкритий Чемпіонат з настольного тенісу. Щоправда, взяти участь у ньому ми запропонували всьому району, а приїхали лише діти з Дубіївки та Геронимівки. Можливо, це пов’язано з витратами на дорогу. Цей Чемпіонат проходив у два етапи. Призами забезпечили, знову ж таки, СТОВ «Зоря» та сільський голова Руськополянської сільської ради. Взагалі питання фінансового забезпечення – вкрай складне. Наприклад, щоб взяти участь у змаганнях обласного рівня, потрібно сплатити внесок. Плюс – дорога. Чемпіонати відбуваються в кілька етапів, в різних місцях. Спробуй повозити десять дітей по всій області. Ми б нічого не змогли зробити без допомоги благодійників.

«Працюємо над розвитком дитячого футболу»

– Попри фінансові труднощі, все, що можна зробити для розвитку спорту в селі, ми робимо, все, що можна охопити, – охоплюємо, – говорить Ігор Ненада. – Усі види тренувань у нас безплатні. Я звернув увагу, що діти з малозабезпечених родин, у яких немає комп’ютерів та ноутбуків, приходять частіше й займаються більш охоче. І ми намагаємось їм допомогти, відкрити для них нові горизонти та перспективи. Є допомога в розвитку спорту й на рівні району. Наприклад, тренер від ДЮСШ «Мрія» Юрій Коваль безплатно проводить у нас заняття з боксу та рукопашного бою. Торік, коли відбувались змагання між селами «Шкіряний м’яч», «Мрія» надала нам транспорт.

Упродовж останніх шести місяців у селі активно працюють над розвитком дитячого футболу серед школярів 6­7 класів. А серед масштабних планів – До Дня захисту дітей, організувати гарний захід – Кубок чи Чемпіонат.

Депутатство та допомога тяжкохворим

За словами політика, депутатська діяльність забирає третину вільного часу. Адже виборці живуть поруч, і не рідко їм потрібна допомога чи консультація. Окрім того, майже кожні вихідні доводиться бути «десь на виїзді».

– Люди приходять до мене і в неробочий час, і на прийом у визначені години. Моя функція полягає в тому, щоб вислухати і порадити, як діяти в тій чи іншій ситуації, – розповідає депутат. – Наприклад, був випадок, коли сусіди розлучались і хотіли ділити майно. Потрібно було порадити їм, до кого звертатись. Загалом, як депутат, я маю більші можливості допомогти людям. Те ж саме звернення підготувати. При цьому надати поміч можу не лише жителям нашого села, а й з будь­якого населеного пункту району.

На запитання, хто звертається по допомогу найчастіше, Ігор Ненада відповідає, що це люди, які опинились у скруті через тяжку хворобу. Власну чи близької людини.

– Тут стають у нагоді так звані «кошти депутатського фонду». Торік кожен депутат мав на це 20 тисяч гривень, спрямованих з районного бюджету. Я зміг допомогти 8 особам. Комусь надали 2 тисячі, хтось отримав 3. Залежно від матеріальних обставин та складності діагнозу. Запам’яталась дівчина, яка потребує діалізу, бо має одну нирку. Часто звертаються й онкохворі. У минулому році допоміг трьом особам з таким діагнозом, – пригадує Ігор Ненада. – Цьогоріч, у зв’язку зі змінами в районному бюджеті, «депутатський фонд» менший. Кожен районний депутат має лише 10 тисяч гривень на допомогу. Тож можливості зменшаться. Чим ще можемо підсобити людям? Хіба що фізичною силою. Приміром, зібратися колективом та допомогти комусь у дворі прибрати. Торік одній жіночці дрова пиляли.

Робота в комісіях та найбільше досягнення

Окремий напрямок роботи – в депутатських комісіях. Ігор Ненада – член комісії з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту. Її очолює головний лікар Черкаської ЦРЛ Микола Гуськов.

– Наша комісія збирається регулярно. У міжсесійний період, як правило, двічі. Розглядаємо поточні питання. Між членами комісії панує порозуміння. А її голова Микола Володимирович людина, яка кожному питанню приділяє достатньо уваги, розглядає його детально. Він – чудовий керівник, – констатує Ігор Миколайович. – Серед останніх питань, що розглядались, – забезпечення цьогоріч стовідсоткової заміни вікон в усіх школах району. Зараз в навчальних закладах 80% вікон нові. А також спрямування коштів з районного бюджету на фінансування діалізу для хворих з нирковою недостатністю. Є плани допомагати таким людям на базі ЦРЛ. Адже в приватних клініках ця процедура значно дорожча, і не факт, що її виконають якісніше. А пацієнти з нирковою недостатністю не в змозі платити за діаліз із власного гаманця.

Найбільшим досягненням за час депутатської діяльності Ігор Ненада вважає покриття даху спортзалу рідної Руськополянської ЗОШ №1. Цю справу вдалося зрушити завдяки сприянню обласного та районного керівництва.

– У школі великий сучасний спортзал, і третина змагань районного рівня відбувається саме тут. Але в ньому зіпсувалась та протікала покрівля. Від чого, зрозуміло, будівля руйнувалась, – пригадує депутат райради. – Ремонт даху спортзалу – а це окреме приміщення, прибудова до основної будівлі школи – обійшовся майже в мільйон гривень. Погодьтеся, це чимала сума. Щоб забезпечити її спрямування, довелося «побігати». Я і на сесіях нашої сільради був, переконуючи місцевих депутатів, і в райраді, і в обласній раді. Зрештою покрівлю відремонтували спільнокоштом. Залишилося вирішити питання з ремонтом підлоги спортзалу, яка також постраждала. Зрозуміло, що коли вдається вирішити якесь питання, розв’язати складне завдання, відчуваєш радість та задоволення. Адже поки молодий і є сили – хочеться щось корисне робити.

Спілкувалась Ілона Левченко

Опубліковано в Політика

Як відомо, всі хвороби – від життя, а жити, коли твоя країна у постійному стані війни, політичних і економічних потрясінь, коли щоразу з острахом отримуєш квитанції на оплату комунальних послуг, непросто навіть тим, у кого найтренованіше серце. Втім, як зауважує сімейний лікар Катерина Громко зі Свидівка, причина збільшення кількості випадків серцево-судинних захворювань не тільки в тому.

 Досьє

Катерина Петрівна Громко, 19.03.1963 р.н. Закінчила Полтавський медичний стоматологічний інститут за фахом «Лікувальна справа» у 1987 році. Відтоді працювала в амбулаторії Свидівка. Спершу – дільничним терапевтом, потім – завідувачем амбулаторії. З 2007 року – сімейний лікар. У 2011 році отримала І категорію по сімейній медицині. Нині – завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

 – Катерино Петрівно, розкажіть, яка сьогодні ситуація із серцево-судинними захворюваннями серед жителів Свидівка та Сокирно?

– На жаль, кількість випадків серцево­судинних захворювань збільшується щороку. Лише за перший квартал цього року вперше виявлено гіпертонію у 18 осіб. Загалом на обліку в нас перебуває 670 осіб із серцево­судинними захворюваннями. Крім того, серцево­судинні захворювання «помолодшали»: якщо раніше, зазвичай, гіпертонію виявляли у людей 50­60­річного віку, то нині все більше 40­річних пацієнтів.

– У чому причина таких невеселих фактів?

– Передусім справді велике значення відіграє стресовий фактор. Не помилюся, якщо скажу, що ми всі нині живемо у постійному стресі. Навіть у магазинах щодня спостерігаю височезний рівень агресії: люди можуть вибухнути через дрібничку. Та це не дивно, зважаючи, в якому стані перебуває наша країна. При цьому по нашому селу не можу сказати, що молодь стала більше палити чи зловживати алкоголем. Навпаки – не робити цього стає модним. Проте через незбалансоване харчування, викликане, здебільшого, ціновою політикою, – макарони чи картопля дешевші, аніж риба чи птиця – призводить до виникнення надмірної ваги та гіподинамії. Тому й маємо ранні інфаркти, гіпертонію та інсульти і, як наслідок, ранню інвалідизацію. Ще такий фактор. Більшість наших людей починають перейматися своїм здоров’ям аж тоді, коли, як кажуть, вдарить грім. І навіть у тому випадку далеко не всі йдуть до лікаря, а чекають, що стане легше. Легше не стає, тоді викликають швидку. А хто має турбуватися про здоров’я людини?

– Сама людина.

– Так, ніхто краще за нас самих про власне здоров’я не потурбується. Проте нині й на державному рівні створені для цього умови. Приміром, урядова програма «Доступні ліки». Це суттєва допомога для тих, хто не може купити необхідні для себе ліки через їх недешеву вартість. У 2018 році має реформуватися наша первинка. Амбулаторію вже обладнали комп’ютерною системою, підключили до мережі Інтернет, оновили матеріально­технічну базу – придбали ЕКГ­апарат, офтальмоскоп та отоскоп. На місці можна обстежити зір, слух. Усе це робиться для того, аби максимально наблизити послуги до людей та гарантувати їм якісну медицину.

– Кажуть, найкраще лікування – це профілактика…

– Що, як правило, робить наша людина, якщо має проблему зі здоров’ям? Шукає хорошого лікаря, щоб він її подивився, дістав пігулочку, бажано рожевого кольору, смачненьку, людина її випила і потім козликом пострибала й далі вела звичний спосіб життя. Є такий вислів: модифікація способу життя. Це означає – змінити свій спосіб життя. Це головна профілактика усіх захворювань, і серцево­судинних у тому числі. Про це у нас багато говорять, але, на жаль, мало хто втілює у реальність. Змінити свідомість наших громадян дуже непросто. Людина має сама додуматися: а може, мені краще кинути палити, може, зменшити вагу тіла, може, не їхати одну зупинку тролейбусом, а пройтися пішки? Це буде економніше і для здоров’я краще. Звісно, все це непросто. Важко кинути палити чи відмовитися від алкоголю, тому що звик, схуднути взагалі нереально – бо як не з’їсти тортика чи тарілку смаженої картоплі? Але водночас і легко – треба тільки захотіти.

– А як долати стреси?

– Загалом немає універсальної поради, тому що дуже багато залежить від особистості. На одну й ту ж ситуацію кожна людина реагує по­різному: один буде ходити пригнічений довгий час, а другий наступного дня уже все забуде. Легше буде тому, хто має міцну внутрішню установку, дотримується певних правил.

– Яким бачите розвиток первинної ланки медицини у світлі проведення медреформи? Тепер лікарі мають боротися за пацієнтів і агітувати за себе, як на виборах?

– Стан сучасної медичної допомоги не влаштовує ні медиків, ні пацієнтів. Тому сподіваємося, що проведення медреформи надасть можливість розвивати медичну галузь так, аби вона відповідала вимогам сучасності. Думаю, якщо лікар добросовісно працював до реформи, то проблем не буде і з її впровадженням. Приміром, до нас вже приходять люди, аби укласти договори. Процес укладання декларацій стартував з початку квітня. Окрім цього, має бути і електронний варіант договору між пацієнтом та лікарем. Усе це на стадії впровадження. Приміром, нині у нас на обліку 2400 жителів з обох населених пунктів – Свидівка та Сокирно. З них – 397 дітей. Ми живемо недалеко від міста, тому, звісно, у людей є вибір. Проте, думаю, якщо лікар, з яким у вас договір, знаходиться недалеко, це значно пришвидшить вирішення вашої проблеми. Наразі сімейним лікарям для оперативного та якісного обслуговування пацієнтів потрібен транспорт. У багатьох країнах сімейні лікарі їздять на виклики власним транспортом, тоді їм відшкодовують витрати за паливо і ремонт, або службовим авто. Паралельно із впровадженням реформ держава спрямувала кошти на оновлення сільської медицини. Тому сподіваємося на якісні зміни.

Спілкувалася Наталія Усенко

Опубліковано в Медицина

Днями у Хуторах відбулося громадське обговорення пропозиції щодо створення ОТГ, яка надійшла з Червоної Слободи.

На слуханні були присутні представники від Червоної Слободи та від Центру розвитку місцевого самоврядування, що в Черкасах. Громаду Хуторів представляли 292 уповноважені особи.

Як розповів сільський голова Олександр Литвиненко, після обговорення за об’єднання з Червоною Слободою представники від громади проголосували одноголосно. Далі громада планує рухатися за усталеною процедурою: перш за все, відповідне рішення мають ухвалити депутати сільської ради.

– Після об’єднання наші видатки значно збільшаться, – говорить сільський голова. – За попередніми підрахунками, матимемо на двох понад 60 мільйонів гривень

До речі, це не перша пропозиція щодо об’єднання, яка надходила жителям Хуторів. Торік створити ОТГ пропонували Степанки, а потім – Руська Поляна. Перший варіант громада просто відхилила, а з Руською Поляною не вдалося об’єднатися, бо в цих сіл немає спільних меж.

Окрім Хуторів пропозиція від Червоної Слободи надійшла й у Вергуни. І хоча там теж вже відбулися слухання, громада поки що вагається.

Опубліковано в Новини громад

Усього до загального фонду місцевих бюджетів району за перший квартал поточного року надійшло майже 42 мільйони гривень власних та закріплених доходів. Рівень виконання планів по доходах забезпечено на 115,2 % (понад план надійшло 5,5 мільйона). Проте понад план до районного бюджету з них надійшло лише 200 тисяч гривень, до сільських – 5,3 мільйона гривень.

Такі цифри під час засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення озвучила Ганна Шокот, начальник фінансового відділу ЧРДА.

– Виконання затверджених радами завдань із доходів загального фонду забезпечено всіма місцевими бюджетами. Незначне перевиконання по районному бюджету обумовлено процесами децентралізації. Кошти переходять в розпорядження громад. Приміром, лише об’єднання Степанок і Хацьок в одну громаду «відтягнуло» з районного бюджету у першому кварталі поточного року близько 2 мільйонів доходів. Якщо до кінця року завершаться процеси об’єднання ще в двох громадах, то районний бюджет втратить 50% доходів, – повідомила управлінець. – Процес децентралізації наповнює сільські бюджети. Найбільше перевиконання плану – 2,1 мільйона гривень – має Червонослобідська сільська рада, 426 тисяч гривень – Вергунівська, 682 тисячі – Свидівоцька, 835 тисяч – Руськополянська, 388 тисяч – Геронимівська, майже 198 тисяч – Тубільцівська.

Загалом у І кварталі по району досягнуто значного приросту надходжень порівняно з минулим роком майже по всіх податках. Зокрема, по податку на доходи фізичних осіб – на 4,4 млн грн, платі за землю – майже на 2 млн грн, єдиному податку – на 909,4 тис. грн, акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального – на 891,6 тис. грн.

Опубліковано в Політика

По Черкаському району до суду скерували 200 справ злісних неплатників аліментів. Про це повідомляють у Державній виконавчій службі Черкаського району.

-        Наразі чекаємо на рішення суду. Відповідно до законодавчих ініціатив, осіб, які мають борг перед своїми дітьми, обмежують у виїзді за кордон, забороняють керувати автомобілем, позбавляють можливостей користуватися вогнепальною мисливською зброєю, або ж скеровують на суспільно-корисні роботи в громади, - зазначила начальник Черкаського районного сектору Черкаського міського відділу з питань пробації Сніжана Пономаренко.

Опубліковано в Політика

Календар

« Квітень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30