Сьогодні військовослужбовці військової частини А 3177 відсвяткували 74-ту річницю від дня створення своєї частини.

За цей час частина пройшла бойовий шлях від заснування авіаційного складу бойових припасів 2-го розряду до арсеналу авіаційних засобів ураження Повітряних Сил Збройних Сил України, а сотні військовослужбовців віддали  багато років свого життя військовій службі.Попри не ювілейну дату «іменин», на гостини до військовослужбовців з подарунками, грамотами та подяками завітали керівники Черкаського району – Анатолій Яріш  та Олексій Собко, сільський  голова Дубіївської сільської ради Олександр Кривошея, народний депутат Сергій Рудик, а також колеги-військовослужбовці із сусідньої частини та заступник командира Черкаського гарнізону.

-         Кожен з нас в силу своїх професійних, людських, громадянських обов’язків повинен робити все можливе і неможливе, щоби наша армія була сильною, щоби побут наших солдатів був на порядок вищим, аніж у 2013-2014 роках. Частково нам це вдається, а десь не зовсім. В цьому році маємо плюс 22% по фінансуванню до оборони та плюс 75% - по забезпеченню військовою технікою. Проте я знаю, що великі справи розпочинаються лише тоді, коли ти спілкуєшся з людьми й вони конкретно кажуть, що їм потрібно. Відтак, пропоную і вам звертатися до мене, якщо потребуватимете допомоги. Зроблю все, що в моїх силах і від мене залежатиме, - звернувся з вітаннями до військовослужбовців нардеп Сергій Рудик.

Частина зберігає славні традиції та користується заслуженою повагою колег та влади. З нагоди свята одних військовослужбовців підвищили у званнях,  іншим - вручили ювілейні медалі та подяки.  

-         В складний період для країни відбувається становлення та відродження української армії, проте український військовий нині стає символом нескореності духу, а в суспільстві повертається повага та шана до цих людей. Я хочу в цей день побажати вашим родинам сімейного благополуччя, тепла, затишку, гармонії, достатку  у ваших родинах, щоб цей рік був успішним – задуми та ідеї реалізувалися, - зазначив голова адміністрації Анатолій Яріш.  

За складну та відповідальну роботу по укріпленню обороноспроможності армії, безпосередню участь в АТО на Сході країни, а ще допомогу під час гасіння пожежі на Ірдинських болотах присутнім військовослужбовцям подякував голова районної ради Олексій Собко:

-         Переконаний, що висока планка, яку ставить ваш командир Віталій Шинкаренко, сприятиме лише покращенню та розбудові частини. Зі свого боку, спільно з головою районної адміністрації нині ми шукаємо можливості, аби допомогти та підтримати вашу частину на районному рівні. Це буде відповідна районна програма підтримки військової частини.

По завершенню офіційної частини присутніх розважав місцевий музичний гурт «Наш екіпаж».

 

Опубліковано в Політика

– На роботу з ветеранами припадає найбільш значний відрізок мого трудового шляху. З ними я працювала будучи посадовцем управління праці та соцзахисту населення райдержадміністрації, на посаді заступника голови районної ради ветеранів і тепер, очолюючи громадську організацію. За цей час навчилася перейматися чужими проблемами, наче своїми. І знаєте, що зрозуміла відтоді? Найбільше задоволення від роботи отримуєш тоді, коли допомагаєш людям, − розповідає голова Черкаської районної організації ветеранів Лідія Косенко.

У районній ветеранській спілці Лідія Миколаївна працює з 2010 року. До того опікувалася проблемами ветеранів на посаді заступника начальника управління праці.

– А взагалі за освітою я інженер, – посміхаючись, зазначає вона. – Понад десять років пропрацювала у земпроекті, а після скорочення із проектного інституту, велінням долі опинилася на державній службі. Там до кола моїх обов’язків входила робота з інвалідами, ветеранами та громадськими організаціями. Була налагоджена тісна співпраця з Черкаською районною організацією ветеранів. У той час, коли її головою був Яків Надточій, я всіляко допомагала йому підтримувати функціонування районного осередку. Яків Євдокимович був людиною у доволі поважному віці, в останні роки його роботи виникали труднощі з оформленням платіжних документів та необхідної звітності. Це був час, коли в країні змінювалися підходи до роботи громадських організацій, до них висували нові вимоги, в тому числі щодо оформлення звітних документів. Районний ветеранський осередок потребував допомоги людини, яка знала справу та володіла нормами діловодства. Зі свого боку я була не проти посприяти діяльності людей, з якими працювала багато років. Моя допомога полягала у веденні звітності, збиранні статистичних даних та усієї необхідної інформації про ветеранів війни та праці району.

За роки свого існування організація розширила спектр власної діяльності й наразі займається підтримкою як ветеранів війни, так і ветеранів праці, осіб похилого віку, а також допомагає пенсіонерам і самотнім людям. З 2007 року в Черкаському районі розпочали вести чіткий облік ветеранів війни та праці, а відповідний моніторинг здійснювали спочатку щорічно, а потім – щоквартально.

Роботу в районній організації ветеранів Лідія Миколаївна розпочала під керівництвом Миколи Смірнова. Його мудрі настанови й життєві поради жінка із вдячністю згадує й сьогодні. Уже в жовтні 2015 року Лідія Косенко очолила організацію. З більшістю ветеранів вона знайома особисто. Сьогодні до кола її обов’язків входить широкий спектр завдань, адже робота з ветеранами – це не лише організація заходів та ведення звітної документації, це, в першу чергу, сприяння у вирішенні проблем членів організації. А проблеми бувають різними.

– Людям не завжди потрібна виключно матеріальна допомога. У нас в районі проживає багато самотніх ветеранів: особи похилого віку, котрі, як ніхто, потребують моральної підтримки. Нерідко добре слово небайдужої людини може підбадьорити й надовго забезпечити їм хороший настрій, – розповідає Лідія Миколаївна. – Буває часто й так, що наші ветерани мають потреби в отриманні комплексної допомоги – матеріальної, моральної, правової. Або ж людину просто потрібно зорієнтувати в питанні отримання пільг, допомогти розібратися в юридичних нормах, підказати, до якого спеціаліста краще звернутися. Також до мене на розгляд надходить чимало звернень щодо роз’яснень тих чи інших норм законодавства. У наш час закони змінюються дуже швидко, і люди не завжди встигають відслідковувати ці зміни. От і доводиться самій вивчати закони та підзаконні акти, аби потім розтлумачувати їх іншим.

Робота Черкаської районної організації ветеранів неможлива без співпраці з народними депутатами та районною владою.

– Фінансуємося ми, в основному, з районного бюджету. Завдяки підтримці районної ради, адміністрації, а також народних депутатів Сергія Рудика та Владислава Голуба наша організація має змогу проводити періодичні заходи та здійснювати матеріальну підтримку ветеранів, – розповідає Лідія Косенко. – Також ми намагаємося залучати спонсорські кошти. Але робота зі спонсорами – то тяжка і не завжди вдячна справа.

Улюблена робота посідає вагоме місце в житті Лідії Миколаївни. Та, разом з тим, залишається час для родини, друзів і власних хобі. Жінка має багато всіляких захоплень, одне з них – кінематограф.

– Дуже люблю кіно. Подобаються різні жанри, від детективів до фантастики і пригодницьких стрічок. Також полюбляю фільми про Другу світову війну: як документальні, так і художні. Більшість радянських кінострічок знаю практично напам'ять, – зізнається жінка. – Також захоплююся кулінарією. Адже, погодьтесь, як приємно приготувати щось новеньке, смачненьке – здивувати і порадувати рідних. Багато кулінарних порад дізнаюся зі сторінок «Сільських обріїв», але маю одну особливість – усі рецепти я дещо змінюю, готую «по­своєму». Разом із цим захоплююсь садівництвом. Маю присадибну ділянку в Дубіївці. Сім’єю вирощуємо там різну городину. Взагалі, я думаю, що для щастя людині потрібно не так вже й багато – хороша родина, улюблена робота, вірні друзі й цікаві хобі.

Артем ЯКОВЛЄВ

Опубліковано в Новини громад

Сьогодні комісія визначила двадцятку кращих спортсменів Черкаського району, які за значні досягнення в спорті отримуватимуть стипендії з районного бюджету.

         Нагадаємо, торік такі стипендії отримували 10 спортсменів. Цьогоріч кількість претендентів зросла в рази, тому комісія з присудження районної винагороди вирішила розподілити їх досягнення на дві категорії – 10 спортсменів отримуватимуть щомісячну стипендію у розмірі 500 гривень і стільки ж – по 1 тисячі.

-         Приміром, торік до нас не надійшло жодної пропозиції від боксерів, - коментує начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Сергій Бовт. – Цьогоріч двом з трьох претендентів районна комісія призначила стипендії.

Загалом стипендіатів визначили в таких видах спорту, як дзюдо, спортивне орієнтування, футзал, бокс, кікбоксинг, панкратіон, спортивна гімнастика, фехтування на візках. До комісії надійшло 29 заявок.

-         Думаю, що наступного року перелік спортивних напрямків буде значно розширено, адже кількість молодих перспективних спортсменів у Черкаському районі щороку збільшується, - зауважив заступник голови РДА Петро Коренюк. – Нині ми маємо переможців міжнародного рівня і з шахів, всеукраїнських змагань в кінному спорті. Тож чекаємо пропозицій на наступний рік і від керівників цих видів спорту.

До речі, подібні стипендії вже багато років поспіль отримують молоді перспективні спортсмени в Червоній Слободі з місцевого бюджету. Цьогоріч депутати Червонослобідської сільської ради вирішили затвердити їх у розмірі 1 тисяча гривень. Фінансово підтримує кращих учнів руськополянських шкіл, які показують значні результати у навчанні та спорті, і керівник місцевого підприємства СТОВ «Зоря» Іван Дарієнко.

Загалом на виплату стипендій з районного бюджету спрямують 180 тисяч гривень.

-         Перша сесія в цьому році відбудеться 16 лютого. Вже за тиждень всі матеріали по змінах до програми мають бути надані до апарату районної ради, аби депутати мали змогу з ними ознайомитися відповідно до законодавства, - зауважив голова районної ради Олексій Собко. 

Опубліковано в Спорт

Черкаське районне відділення поліції закликає жителів Черкаського району утриматись від використання салютів, феєрверків та піротехнічних виробів під час новорічних свят.

-         У цей період трапляється найбільша кількість пожеж, травм, опіків від піротехніки. Порушення ст. 195-6 КУпАП «Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів» тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п`яти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів, - нагадують в поліції.

Опубліковано в Надзвичайні події

Календар

« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31