Як зберегти врожай від вогню?

Понеділок, 18 липня 2016 16:48

Аби зберегти врожай від вогню працівники Управління ДСНС у Черкаській області нагадують про елементарні правила охорони праці.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та штиковою лопато.
Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи, задіяні на зернозбиральних роботах, повинні пройти протипожежний інструктаж.
Корпуси комбайнів треба оснастити заземлювальним металевим ланцюгом. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни. Під час роботи комбайна з підбирачем треба стежити, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. У такому разі треба негайно зупинити комбайн і звільнити зубці.
Хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені і оборані смугою не менше 4 м завширшки. Хлібні масиви необхідно розробити на ділянці площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів треба негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки. Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами, пристосованими для гасіння пожеж.

Начальник Черкаського міськрайонного відділу У ДСНС України у Черкаській області А.А. Хижняк

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31