Знову активізувалися телефонні шахраї: вимагають гроші

Середа, 06 квітня 2016 10:39

Минулого тижня до Черкаського відділення Головного управління Національної поліції в Черкаській області звернулося троє жителів району, які повідомили, що в них намагалися видурити гроші. Як не попасти до телефонних шахраїв, розповідає інспектор Черкаського районного відділення поліції ГУНП В Черкаській області Людмила Крилова. 

«Замовив в Інтернеті»

 Цей вид шахрайства теж дуже простий. Зловмисник на сайтах з оголошеннями виставляє на продаж, наприклад, дорогий мобільний телефон за дуже привабливою ціною. Громадяни одразу реагують та замовляють товар. Але шахрай пропонує спочатку перерахувати кошти, після чого обіцяє відправити товар. Як тільки громадянин перерахував гроші, ніякого товару він, звісно, не отримує.

         У таких випадках ні в якому разі не перераховуйте свої кошти незнайомцю. Запропонуйте йому розрахуватися після отримання та перевірки товару у службі доставки. Якщо це шахрай, він одразу перестане спілкуватися з вами, бо зрозуміє, що на вас нічого не заробить.

«Ваш син в поліції» Це найпоширеніший вид шахрайства. Вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого. Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, увечері або вночі (номер набирають найчастіше наздогад). Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, чи є син (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то «голос» повідомляє, що він затриманий працівниками поліції або потрапив в яку-небудь біду (сюжет може бути найрізноманітніший).

 Якщо жінка починає нервуватися, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує - жертва «на гачку». Аферисти - хороші психологи, вони не дають людині вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві і слухняно виконують поради «доброго» посередника. Інколи шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з'ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами.

Мета одна - виманити з вас гроші, які ви повинні, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський рахунок або на вказану шахраями сім-карту.

 Тож, щоб не стати жертвою таких шахраїв, дотримуйтеся таких правил:

 1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

 2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка представилася працівником поліції , назвати прізвище, ім'я, по-батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.

 3. Уточніть в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в поліції  (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас.

 4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

  В будь яких випадках негайно звертайтесь до поліції за телефоном 102  або до  чергової частини Черкаського відділення поліції Черкаського відділу поліції НУНП в Черкаській області  тел. 37-35-15.

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31