Критичної ситуації з підтопленням у селах Черкаського району немає

Вівторок, 13 березня 2018 13:06

Про це під час засідання районної комісії ТЕБ та НС заявив начальник міськрайонного Управління ДСНС в Черкаській області Андрій Хижняк.

Внаслідок дощу та танення снігу в деяких населених пунктах Черкаського району вода з сільських вулиць стала підходити під хати та заливати погреби. Так, зокрема, сталося в Степанках. Будинки, які знаходяться на вулиці, що з’єднує це село з Хацьками опинилися в зоні підтоплення.  

-        Це ситуаційні підтоплення, а не надзвичайна ситуація. Наразі там працюють чотири мотопомпи та 10 осіб особового складу, - повідомив Андрій Анатолійович. – Вчора 15 дворів були у воді. Сьогодні у чотирьох відкачують воду. Справляться до кінця дня. Проблемних моментів немає.

-        Найбільша проблема в тому, що люди хочуть, аби води на вулиці не було, проте, щоб зробити водовідведення через свої обійстя – не дають, - зауважує голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко. – Там, де люди погодилися і згуртувалися, - проблему вирішили значно швидше.    

Самотужки з талою водою боролися місцеві ради та комунальні підприємства у Геронимівці, Дубіївці, Будищі, Сагунівці, Леськах, Чорнявці. Збирається її забагато також на автодорозі державного значення, що йде Мошнами. 

З кожним роком через неочищені дренажні канали стає критичною ситуація у Свидівку. Там грунтові води дуже близько підходять до поверхні. Наразі там затоплені три вулиці. Воду відкачує місцеве комунальне підприємство.

-        Ми маємо 270 тисяч гривень в місцевому бюджеті, які готові спрямувати на розчищення найбільш забитих ділянок в дренажних каналах, - повідомила сільський голова Світлана Вовк.

Механізм, який буде застосовано, аби не допустити в селі виникнення надзвичайної ситуації, наразі вивчають у Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства, на балансі якого і знаходяться дренажні канали, спільно з місцевою владою.

-        Вже зараз сільські голови мають перевірити та відпрацювати наявні сили та засоби для локалізації надзвичайної ситуації на випадок підтоплення під час весняного льодоходу, - звернувся до присутніх Андрій Хижняк. – Наголошую, що від оперативного реагування та повідомлення сільських голів про ситуацію залежить швидкість її локалізації. Наше Управління готове до дій у надзвичайній ситуації.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Листопад 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30