У соціальних мережах активно обговорюють наслідки морозної травневої ночі

Четвер, 11 травня 2017 11:53

Подекуди стовпчики термометрів цієї ночі опустилися до 6 градусів морозу.  Наступної - синоптики прогнозують повторення.

Хто поспішив висадити розсаду томатів та перцю, втратили її. Почорніла картопля та виноград. Змерзла полуниця. Користувачі соцмереж радяться, як вберегти залишки врожаю від нового нашестя.

  Травень, схаменися! Ти ж не березень!

Обмерзли не лише магнолії у садку, а і весь урожай винограду((((

  Нічні приморозки... Жаль молодих саджанців. Все замерзло. 2 роки догляду і сподівань((( Надії мало, що відійде. Зараз на сонці навіть -2°С.

А наступної ночі очікується повторення...

Замерзла газонна трава, навіть хвойники! Сосна - зав'яли молоді паростки. На листях дерев, кущів - льод....

Але... Розводимо комплексні добрива, що вміщують магній та калій і активно проливаємо все. Наступної ночі заллємо весь сад штучним дощем і спробуємо викликати туман. Або будемо цієї ночі смажити шашлики.

 Як врятувати рослини від весняних заморозків

Димлення

Для захисту квітучих дерев, чагарників і виноградників від нічних морозів можна використовувати такий метод, як димлення.

По ділянці розкладіть кілька стогів з соломи, сіна або сухих гілок. Зверху покрийте їх хорошим шаром вологої трави, тирси, дернової землі, моху, торфу. Залиште сухе місце для підпалювання. Розмір стоги повинен бути приблизно 1х1х1 м. Димлення проводите перед світанком протягом двох годин, поки температура повітря підвищиться.

 Штучний туман

Метод часто застосовують у фермерських господарствах, використовуючи для цього спеціальні установки. На невеликій території створити ефект туману можна за допомогою звичайного обприскувача. Такий прийом сприяє утворенню крижаного панцира, температура під яким вище, ніж зовні. Це допомагає зберегти колір. Завдяки випаровуванню води температура навколишнього середовища підвищується на 3 ° С. Роботи зі створення штучного туману починайте на світанку, а в низинах – на пару годин раніше. Обприскування проводите в кілька етапів, поки температура не стане плюсовою.

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31