Горить трава – палають люди

Середа, 12 квітня 2017 15:20

Цьогоріч «надзвичайники» вже зафіксували дві смерті, що трапилися через спалювання сухої трави.

Минулого тижня в ході засідання комісії ТЕБ та НС радилися, як запобігти пожежам.

– Торік у місті Черкаси та Черкаському районі трапилося 348 пожеж. Матеріальні втрати становлять 3 млн 863 тис. грн. У полум’ї загинуло 6 жителів Черкаського району, травмовано – 10. Протягом першого кварталу поточного року вже зафіксовано два смертельні випадки через спалювання сухої трави, – наголосив начальник Черкаського міськрайонного Управління ДСНС у Черкаській області Андрій Хижняк.

У зоні ризику – торф’яні родовища навколо Ірдині. У пожежонебезпечний період, з 1 травня по 1 жовтня, там чергуватиме пост. Окрім того, двічі на тиждень відбуватиметься патрулювання.

До речі, тепер за порядком у лісових масивах ДП «Черкаський лісгосп» слідкує вже четверта камера відеоспостереження, яку встановили в Кам’яній Дубині. 

– З 1 квітня сформували пожежні команди. Маємо 12 одиниць пожежної техніки, в кожному лісництві – пожежний модуль. Такий же стоятиме в Ірдині. Крім того, територію лісництва обстежуватимемо за допомогою дрона, – повідомив керівник ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.

Щоб запобігти виникненню пожеж у лісах та на торфовищах, у районі планують виділити з резервного фонду 40 тисяч гривень.

– Вважаю, що краще попередити, аніж потім ліквідувати. Тому пропоную об’єднати зусилля всім управлінням: поліції, пожежникам, громадським формуванням, органам місцевого самоврядування для організації мобілізаційно-оперативних планів для ліквідації лісових пожеж у пожежонебезпечний період. Доречними будуть чергування мобільних груп у нічний час. Із 1 травня рекомендуватимемо обмеження руху транспорту в лісові масиви поблизу торфовищ, окрім службового чи пов’язаного з виробничою необхідністю, – резюмував заступник голови адміністрації Петро Коренюк. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30