admin

З 5 по 9 серпня у Рівному відбулася Літня школа з питань політики памяті в Україні «Як міста (не) памятають». Літню школу організовано в рамках проекту «Реанімована пам’ять», який здійснюється ГО «ЦСПП «Мнемоніка» за підтримки ROSALUXEMBURGSTIFTUNG з коштів Міністерства закордонних справ ФРН.

Цікаві та змістовні лекції, які прочитали Георгій Касьянов, представник Інституту історії України НАН України, Василь Расевич із Центру міської історії Центрально-Східної Європи, Віталій Нахманович з Музею історії міста Києва були спрямовані на вивчення історії України, зокрема трагічних тем Голокосту та Голодомору. Максим Гон та Наталія Івчик із Центру «Мнемоніка» забезпечували практичну складову літньої школи, а саме презентацію-тренінг «Світлини як джерело пам’яті (аналіз календаря «Полікультурне Рівне»), провели екскурсії містом, тренінг-квест «Читаючи пам’ятник». Для розуміння трагічної долі жителів міста Рівне була організована екскурсія до «каменів спотикання», меморіалу в урочище «Сосонки», де в роки війни розстріляно 17500 жителів міста.

Подібні зустрічі сприяють розумінню, що знання історії своєї країни унеможливить повторення трагічних сторінок в державному становленні України.

Тетяна Завалко, учитель історії Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2

Визначивши межі населених пунктів, сільські ради зможуть провести нормативно-грошову оцінку землі та значно наповнити місцевий бюджет. На цьому наголошує головний спеціаліст міськрайонного управління у Черкаському районі та м. Черкаси Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Віталій Ткалич. «Першими ластівками» у Черкаському районі, які взялися за вирішення цього питання, стали Степанківська та Руськополянська об’єднані громади.

Цього тижня депутати Черкаської районної ради затвердили проекти землеустрою про встановлення меж сіл Геронимівка, Хацьки, Степанки та Бузуків.  

Нагадаємо, востаннє межі населених пунктів визначалися ще в 90-ті роки. Відтоді вони зазнали значних змін та втратили свою актуальність.

-                 Без встановлення меж населеного пункту сільська рада не може провести нормативно-грошову оцінку земель, від якої пропорційно залежить надходження до бюджету. А в більшості сільських рад нормативно-грошова оцінка проводилася 5-7 років тому,  - зауважує спеціаліст. – По-друге, є такі ділянки, що територіально не потрапили в межі села, але людям там раніше дали земельні ділянки і вони або вже побудувалися, або лише планують це зробити. За вимогами архітектури, будівництво за межами населеного пункту не дозволено. Відтак, встановлення нових меж, дасть змогу вирішити ще одну проблему. До прикладу, це дуже актуально для новобудов, розміщених на виїзді з Геронимівки.    

Нагадаємо, однією із складових документації, необхідної для встановлення меж населеного пункту, є наявність генерального плану. Його розроблення найбільш дороговартісний пункт в цій процедурі. 

Впродовж 5-11 серпня при районних, міських та обласному військових комісаріатах тривають командно штабні навчання з підрозділами територіальної оборони. Про це повідомляють у прес-службі Черкаського обласного військового комісаріату.

На полігоні Головного центру підготовки особового складу державної прикордонної служби України ім. генерала Ігоря Момота відбулися заняття з офіцерами управління 118 бригади територіальної оборони.

Відтак, відбулися практичні заняття із вогневої підготовки: стріляли з пістолета Макарова та автомата Калашникова. Результати влучань виявились більш ніж вдалими – офіцери підтвердили свій рівень підготовки. Окрім того, під час навчань відпрацювали заняття з тактичної медицини, інженерну підготовку, основи топографії та особливості роботи із засобами зв’язку. Інструкторами для тероборонівців стали досвідчені офіцери, учасники АТО та викладачі кафедри військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

«Офіцери добре підготовлені, досвідченіші діляться навичками із молодшими і таким чином відбувається успішне навчання», - запевняє командир бригади підполковник Стуженко.

Аби показати хороші результати військовослужбовці територіальної оборони щомісяця мають один стрілецький день, під час якого відточують свою майстерність.

Після вогневого вишколу офіцерський склад бригади відпрацьовував штабну роботу з документацією та посадовими обов’язками в Черкаському обласному військовому комісаріаті.

 

Соціальні працівники КЗ «Центр надання соціальних послуг Білозірської сільської ради» долучилися до флешмобу #LetsHelpBabusya, під час якого сплачували покупки людям похилого віку. 

Як зауважують учасники благодійної акції, навіть маленьке зерно добра та милосердя здатне додати співчуття та привернути увагу суспільства до насправді критичної ситуації, в якій нині опинилися люди похилого віку.

До речі, #LetsHelpBabusya – це всеукраїнська акція. Його з 2016 року проводить МБФ Let’s help. Стати учасником можна зареєструвавшись за посиланням www.bit.ly/letshelpbabusya5. Витрати на покупки покриває МБФ Let’s help, але за бажанням учасники акції  можуть оплатити покупки власними коштами. Якщо  у вас немає можливості  долучитися до флешмобу особисто, ви можете оплатити покупки, перерахувавши кошти онлайн. За цей час до акції долучилося більше ніж 450 волонтерів з усієї країни: Чернігова, Дніпра, Житомира, Хмельницького, Запоріжжя, Херсону, Кривого Рогу, Черкас, Одеси, Львову, Полтави та інших міст.  Загальна сума, що була витрачена на оплату чеків під час проведення флешмобів, сягнула 300 000 грн.   

 

Сторінка 1 з 174

Календар

« Серпень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31