У четвер, 12 квітня, об 11.00 відбудеться двадцять друга сесія районної ради VII скликання.  

Порядок денний

1.   Звіт голови Черкаської районної державної адміністрації А. Яріша «Про підсумки діяльності Черкаської районної державної адміністрації за 2017 рік» та виконання делегованих районною радою повноважень.

2.   Про районну комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців-добровольців на 2018-2022 роки.

3.   Про внесення змін до районної «Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015-2020 роках».

4.       Про внесення змін до районної програми «Турбота» на 2014-2020 роки.

5.       Про хід виконання районної програми профілактики та лікування стоматологічних захворювань на 2016-2020 роки.

6.        Про виконання районної Програми зайнятості населення на 2013-2017 роки.

7.      Звіт постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку села, комунальної власності та державної регуляторної політики.

8.     Питання управління майном районної комунальної власності.

9.     Про питання земельних відносин.

10.     Різне.

 Впродовж наступного тижня над сесійними питаннями працюватимуть постійні комісії районної ради.

Опубліковано в Політика

Нині Білозірська ОТГ залишається єдиною сільською об’єднаною громадою Черкащини, де другий рік поспіль втілюють проекти партиципаторного  бюджету.

- Бюджет участі на 2019-ий депутати сільської ради затвердили в розмірі 150 тисяч гривень, як і торік. Зміни стосуються вартісного порогу одного проекту - він зменшений до 5 тисяч гривень. Це його мінімальна вартість. Максимальна сягає 50 тис. грн. Також ухвалили рішення про застосування електронного голосування, - розповіла начальник фінансового відділу виконкому Білозірської сільської ради, Ольга Сіленко.  

Отже, жителі Білозірської громади можуть подати проекти, які, на їхню думку, зроблять життя в громаді більш комфортним, 1 червня 2018 року. Проголосувати за обрані координаційною радою громадського бюджету проекти можна буде 1 вересня 2018 року.

Нагадаємо, торік громадську підтримку отримали три проекти – «Стежками історії рідного краю» (розроблення та облаштування туристичного маршруту, відновлення бліндажу часів Другої світової війни, встановлення інформаційних банерів, вказівників маршруту та огорожі навколо столітнього дубу), «Безпечний дитячий відпочинок» (облаштування на території сільського клубу місць відпочинку дітей для  підвищення їх комфорту та безпеки) та «Відновлення природного нахилу дороги для безпечного проїзду» (із підсиленням дорожнього покриття). За інформацією, наданою в сільській раді, проекти будуть втілені в життя щойно будуть відповідні погодні умови.

Опубліковано в Новини громад

Вже другий тиждень поспіль вода з канав атакує жителів Свидівоцької та Будищенської сільських рад.

Станом на 30 березня у жителів 13 вулиць по Свидівку та в 22 домоволодіннях по Будищу вода стоїть у погребах. «Гнила» вода з канав також дісталася до будинків на вулицях набережна, Світанківська та Сидорчука по Свидівку та затопила криниці. Осушувальні канали знаходяться на балансі Правобережного МУВГ. Проте на їх розчищення немає ні проекту, ні коштів.

Сьогодні відбулося термінове засідання регіональної комісії ТЕБ та НС, де присутні напрацювали покроковий план подолання надзвичайної ситуації.

-        Сьогодні ж фахівці Правобережного міжрайонного управління водного господарства моніторять ситуацію по 34 гідроспорудах на Будище-Свидівоцькому масиві загальною протяжністю понад 68 кілометрів. Визначають найбільш захаращені місця на осушувальному кканалі, які потрібно прочистити, - повідомив заступник голови РДА Петро Кооренюк. – Опісля визначаємося, яку техніку та скільки людей для цього потрібно задіяти. Розчищати осушувальні канали будемо від насосних станції, що знаходяться на територіях Будищенської та Свидівоцької сільських рад, піднімаючись вверх. Хоч осушувальні канали знаходяться на балансі Правобережного МУВГ, до робіт з розчищеня каналів готові долучитися рятувальники з міськрайонного управління ДСНС, а також працівники комунальних підприємств сільських рад. Ми не можемо наражати людей на небезпеку.

Назавтра заплановане виїзне засідання комісії ТЕБ та НС на території другої насосній станції, що в Єлизаветівці.  

Опубліковано в Надзвичайні події

Голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» попереджає про критичні помилки в реалізації медреформи

Медична реформа починає черговий етап без відповідної підготовки лікарів, належних розрахунків майбутніх витрат та за відсутності необхідної інфраструктури. Нині у пілотному режимі триває кампанія із вибору лікарів та укладання договорів (декларацій). Сама ж національна кампанія із укладання договорів із лікарями стартує 1 квітня 2018 року. «Наш край» вимагає захистити інтереси пацієнтів і лікарів – збільшити перехідний період, провести національну інформаційну кампанію, масштабну комп’ютеризацію та інтернетизацію лікарень.

Черкащанам доводиться робити складний вибір – обирати сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Це нова практика, адже до цього всі були закріплені за дільничними терапевтами. На думку голови Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолія Нужного, нинішня реформа тільки створює ілюзію, що пацієнти зможуть обирати лікаря. Людям уже доводиться робити це навмання, не маючи об’єктивної інформації про рівень компетенції спеціалістів.

«Наразі реформа не захищає інтереси ані громадян­пацієнтів, ані лікарів. Пацієнти обиратимуть лікарів наосліп, а лікарі працюватимуть за відсутності необхідної інфраструктури. Якщо пацієнт «за порадою» захоче обрати професійного лікаря, то йому варто поквапитись, бо бажаючих укласти угоди з таким лікарем може бути більше, ніж дозволено нормативом», – пояснює Анатолій Нужний.

Натомість лікарі будуть зацікавлені підписувати декларації із тими пацієнтами, які більш вигідні для майбутньої роботи: молодими, без тяжких хронічних та вікових хвороб.

Водночас нова система спонукає лікарів думати про кількість – від цього залежатиме їхній дохід та рівень фінансування. Цілком можливо, що керівництво тиснутиме на лікарів, щоб вони якомога швидше уклали повний комплект договорів із пацієнтами.

Утім, найгірше, каже Анатолій Нужний, що помилки у реформі створюють потенційні конфлікти між пацієнтами та лікарями:

«Досі не прописана норма обслуговування пацієнтів, а тому прогнозовано виникатимуть конфлікти: пацієнти захочуть більше часу, а лікарі – більше пацієнтів. Окрім того, буде відтік кадрів із сіл та містечок до районних та обласних центрів. Адже у великих містах пацієнти живуть компактніше, їх там більше та й у лікаря більше можливостей швидше до них дістатися».

Також МОЗ у межах реформи впроваджує медичну інформаційну програму «eHealth», яка має забезпечити електронну систему відносин «лікар – пацієнт». Але ж «реформатори» взагалі не враховують рівень комп’ютеризації українських лікарень, коли більшість закладів охорони здоров’я не мають ані комп’ютерів, ані Інтернету, ані лікарів із відповідним досвідом.

Анатолій Нужний переконаний: насамперед треба підготувати приміщення у лікарнях, створити базу даних лікарів із зазначенням їхнього досвіду та кваліфікації. Паралельно ж проводити комп’ютеризацію та інтернетизацію медичних закладів на всіх рівнях.

«Тільки після комп’ютеризації та курсів підвищення кваліфікації лікарів можна запроваджувати електронний документообіг, а не навпаки, як намагається МОЗ. А замість «електронних рецептів» слід одразу вводити електронну медичну карту, яка міститиме базову інформацію щодо хвороб, діагнозів, лікування та рецептів», – резюмує голова обласної організації.

«Наш край» також закликає громадян телефонувати на телефон гарячої лінії: 0 800 21 800 4. Там збиратимуть факти відмов від підписання угод, випадки порушення прав пацієнта та лікаря.

Юлія Ільченкова

 

Опубліковано в Політика

Календар

« Березень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31