Районний конкурс читців-декламаторів зібрав до півсотні молодих поціновувачів та знавців творчості Тараса Шевченка та Лесі Українки.

Організатори конкурсу – відділ культури та туризму Черкаської РДА відзначають підвищений інтерес молоді Черкаського району до подібних заходів, які з кожним роком демонструють потужніший потенціал.

Так, за умовами випробувань учасники конкурсу, який розділили за категоріями – діти, учнівська та студентська молодь, мали прочитати уривок чи цілий твір з творчості Тараса Шевченка чи Лесі Українки. Окрім того, дозволявся музичний супровід.

Конкурсантів оцінювали журі у складі  начальника відділу культури та туризму Олени Бардінової, директора організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи  Валентини Канюки, директора КЗ «Черкаська районна бібліотека» Ірини Тимошенко, керівника народного аматорського театру «Геліос» Віри Вовк, завідувача сектору організаційно-методичного центру народної творчості Марини Вергун.

Опубліковано в Культура

Минулого тижня в Києві визначали переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна-2017». СТОВ «Зоря» нагороджено дипломом у номінації «Благодійність середнього бізнесу».

Національний конкурс «Благодійна Україна» – це щорічний Всеукраїнський конкурс, заснований Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» для розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик. Конкурс розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі «Благодійна Україна» – проводиться з 2012. У листопаді 2017 році стартував 11-ий, а в рамках «Благодійна Україна» – 6-ий Національний конкурс.

– Це не лише приємно, але і зобов'язує колектив товариства ще активніше допомагати людям, – написав на своїй сторінці у Фейсбук заступник директора сільськогосподарського товариства Микола Дарієнко.

Нагадаємо, вже понад тридцять років поспіль СТОВ «Зоря» очолює заслужений працівник сільського господарства України, голова Спілки сільськогосподарських товаровиробників Черкаського району, депутат Черкаської районної ради Іван Йосипович Дарієнко. Лише торік господарство надало понад 1,5 мільйона допомоги на потреби соціальних закладів, установ, громадських організацій, які діють на території не лише Черкасього району, а й області. З них 400 тисяч гривень були надані на лікування односельців, які безпосередньо звернулися за допомогою. А ще торік Іван Йосипович отримав відзнаку Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції». Це державна нагорода України, що встановлена з метою гідного відзначення працівників підприємств, установ та організацій, інших осіб, які залучалися або добровільно забезпечували проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, здійснювали волонтерську діяльність, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції у період її проведення. На допомогу учасникам АТО товариство спрямувало понад 1 мільйон гривень.

Опубліковано в Головні новини

У Червоній Слободі розпочала функціонувати ГО «Діти понад усе». Її голова Ірина Овчаренко виборола це право за результатами конкурсу «Фабрика громадських організацій», який у січні–лютому проводила ГО «Платформа Громадських Діалогів».

Ірина Овчаренко – художній керівник танцювального колективу «Forsage», який функціонує при місцевому будинку культури. 17 років тому перетворила захоплення танцями в основний вид діяльності. Заради своїх вихованців стала займатися громадською діяльністю.

– У нашому селі дуже талановита молодь. На жаль, для розвитку її творчого потенціалу недостатньо створено умов, – зауважує 28-річна Ірина. – Виправити це можна лише залучивши громадськість села. Тому наша участь у конкурсі «Фабрика громадських організацій» – це перший крок для втілення позитивних змін на офіційному рівні. Наша громадська організація займатиметься розвитком культури, мистецтва, спорту, фізичної культури та здорового способу життя, сприянню моральному та етичному вихованню дітей за допомогою танцю та іншим напрямками культурно-мистецького розвитку особистості.

Як повідомляють організатори конкурсу, ініціативна група подала найякіснішу заявку серед претендентів з усієї Черкаської області і змогла найкраще обґрунтувати доцільність та користь створення громадської організації для суспільства, зокрема для дітей.

– За умовами конкурсу, ініціативній групі переможців безоплатно створено громадську організацію зі статусом юридичної особи та надана юридична та бухгалтерська підтримка в її подальшій діяльності, – розповідає керівник ГО «Платформа Громадських Діалогів» Олександр Курявий.

У лютому ГО «Діти понад усе» офіційно зареєстрували. Учора, 26 березня, новостворена  громадська організація та ГО «Платформа Громадських Діалогів» підписали меморандум про співпрацю, яким домовилися об'єднати зусилля та надавати одна одній підтримку у просуванні та розвитку молодіжної політики у своєму регіоні.

– Перше завдання, яке ставимо перед собою, – відремонтувати танцювальний зал для занять дітям, – зізнається пані Ірина. – Уже як ГО, будемо шукати спонсорів та меценатів для цього, а також брати участь у грантових проектах. Досі всі витрати лягали на плечі батьків вихованців.

 

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Березень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31