Торік кількість хворих на кір в Україні зросла у 43 рази. У 2016 році  діагноз «кір» було підтверджено 78 особам, а у 2017 році − вже 3382.  Найбільше в Івано-Франківській області - 1049 випадків, Одеській - 931 випадок, Закарпатській - 416 випадків.

Низький рівень вакцинації і слабкий імунітет лікарі називають однією з основних причин поширення хвороби. За даними ВООЗ, Україна увійшла до переліку держав, де рівень вакцинації від усіх дитячих інфекцій нижчий від середньостатистичного на 50%. Більшість захворілих в Україні – понад 86% – це люди, які не були повністю захищені щепленням (двома дозами вакцини проти кору, краснухи і паротиту КПК).

Щодо ситуації в Черкаському районі, то нині проти кору вакциновано 91% від загальної кількості дитячого населення. відмовляються проводити щеплення дітям батьки в соновному з релігійних переконань.

         − Звісно, жодне щеплення не може гарантувати 100%-го захисту від хвороби. Але ті особи, котрі захворіли на кір, будучи вакцинованими, переносять хворобу значно легше, аніж ті, котрі відмовились від щеплення, − зауважує заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Центру ПМСД Людмила Буша. – Наразі в районі достатньо вакцини, аби провести імунізацію згідно з календарем щеплень, а також тим, хто раніше відмовлявся. І ми наполегливо радимо зробити це усім тим, хто досі зволікав.

Після зимових канікул, кажуть лікарі, захворюваність на кір як і на респіраторні захворювання, зростатиме, оскільки діти мають найбільше близьких контактів у колективі. Як повідомляють у Черкаській ЦРЛ, цьогоріч у районі вже зафіксували один випадок захворювання на кір.

Артем Яковлєв

Опубліковано в Медицина

Жителям Білозірської ОТГ, які першими скористаються пілотним проектом Міністерства юстиції України «Шлюб за добу!», обіцяють надати послугу безкоштовно та урочисто.

Організатор державної реєстрації шлюбу у Білозір’ї – Центр культури і дозвілля.  Якщо пара бажає зареєструвати свій шлюб, не чекаючи місячного терміну, за обраним місцем та визначені строки, може звертатися в Центр культури та дозвілля Білозірської сільської ради  за адресою: с. Білозір’я, вул. Незалежності, 243; контактні телефони: (0472) 30-13-22, 0639760661, 0674726391.

Документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу:

- паспорт громадянина України;,

- паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (якщо заявником є іноземець, особа без громадянства додається документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України);

- якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).

Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами на українську мову, засвідченими в установленому порядку.

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31