Вміння лікувати – в крові

Вівторок, 05 квітня 2016 15:36

Медичні знання Надія Гапоненко всотала з молоком матері, бо і батьки, і бабуся з дідусем були лікарями. А тепер і вони з чоловіком, теж лікарем, виховують майбутнього медика. Син Богдан вирішив дотриматися традиції і вступив до медичного університету в Одесі. Донька ж обрала іншу, не менш благородну, професію вчителя.

Надія Вікторівна родом із далекої Караганди, що в Казахстані. Навчалася в Одеському медичному інституті ім. М. І. Пирогова на факультеті педіатрії. Після закінчення приїхала в Черкаси для проходження інтернатури.

Потім почала працювати лікарем-фтизіопедіатром у Черкаському обласному дитячому санаторії «Руська Поляна». Тут жінка провадить медичну практику й зараз. З перших робочих буднів Надія Вікторівна змогла знайти підхід до маленьких пацієнтів.  А завдяки старанності й кваліфікованості здобула авторитет і серед колег.

Як виявилося, Надія Гапоненко є відмінним організатором і вправним керівником. З 1993 року вона завідує відділенням пульмонології №2, а з 1998 – заступник головного лікаря з медичної частини.

Надія Вікторівна є інноватором, бо за роки медичної практики впровадила багато нових методик діагностики й лікування, як-от лампа Вуда для діагностики шкірних захворювань. А вісім років тому за її сприяння відкрили соляну печеру – першу на Черкащині спелеокамеру, чим пишається весь санаторій «Руська Поляна».

Тож цілком справедливо Надію Гапоненко руськополянці обрали людиною села в 1999 р. Відзначили її досягнення «Почесною грамотою» в обласній раді й «Подякою» в Міністерстві охорони здоров’я. Та найкраща подяка від людей.

-         У будь-який час дня і ночі ми можемо звернутися до Надії Вікторівни за допомогою, бо знаємо, що не відмовить. Мабуть, не знайдеться в селі жодної сім’ї з дітьми, які хоча б раз не зверталися за допомогою до неї. Це справді людина народжена, аби допомагати іншим, - каже місцева жителька Наталія Мельниченко.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30