Людмила Фіщук, лікарка-гінекологиня: «Кожній жінці важливо знайти свого лікаря, якому вона довірятиме»

Вівторок, 30 березня 2021 10:35

Бажання жінки бути здоровою означає ретельно слідкувати за своїм здоров’ям, стверджують спеціалісти. Про те, як сучасні засоби діагностики та профілактики допомагають вберегтися від небезпечних захворювань читачам «Сільських обріїв» розповіла завідувачка акушерсько-гінекологічної служби КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» Людмила Фіщук.

«Я вважаю, що культуру жіночого здоров’я та довірливі стосунки з лікарем потрібно виховувати. Перший огляд дівчинки-підлітка в гінекологічному кабінеті має бути побудований так, щоб вона зрозуміла, що гінеколог – це її лікар, порадник і друг. Якщо ми пропустимо цю дівчинку в ранньому віці, то вона не прийде ні в 20, ні в 25, ні в 45. Знаходитимуться для цього різні причини – зайнятість, сімейні проблеми, кар’єра і т.д. А якщо цій дівчинці в 14-16 років створити комфортну атмосферу і все пояснити у доступній формі про її здоров’я, тоді її ніколи не потрібно буде силою тягнути до гінеколога. Добре, коли похід до лікаря буде прив’язаний до якоїсь дати в році. Тоді він стане звичкою», - переконана Людмила Анатоліївна.

 Цифри

Впродовж року в жіночій консультації КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» оздоровлюються понад 200 жінок з гінекологічними захворюваннями.

Під контролем лікарів-гінекологів районної лікарні перебуває більше ста вагітних.

Запорука успішного лікування – це точна діагностика

Людмила Фіщук працює лікаркою-гінекологинею у районній лікарні с. Мошни дуже багато років. Впродовж останніх 10 років відзначає позитивну динаміку виявлення гінекологічних патологій та захворювань молочної залози у жінок різного віку на дуже ранніх стадіях. В першу чергу, каже, що це обумовлено якісною діагностикою, яка стала можливою завдяки новому обладнанню, що з’явилося в лікарні, та надання медичної допомоги в рамках пакетів програми медичних гарантій.

 У жіночій консультації КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» працюють:

лікарі-гінекологи: Людмила Анатоліївна Фіщук, Лариса Павлівна Колісник, Олександр Михайлович Кізян;

акушерка Світлана Юріївна Логоцька;

молодша медична сестра Галина Миколаївна Сусідко.  

До слова

-         Всі працівники жіночої консультації мають гарну професійну підготовку та великий стаж роботи. Приміром, Світлана Юріївна працювала ще в пологовому відділенні районної лікарні з чудовим лікарем Ніною Степанівною Швець. Світлана Юріївна дуже добре знає жіноче населення громади, спадковість та проблеми в здоров’ї. Разом з Галиною Миколаївною вона підтримує належний санітарний стан та порядок в жіночій консультації.

 КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» має сучасний УЗД-кабінет, обладнаний двома апаратами УЗД, за допомогою яких лікарі проводять обстеження по гінекології, органів черевної порожнини, щитоподібної залози, органів малого тазу, нирок.

Для діагностики захворювань на ранніх стадіях фахівці районної лікарні застосовують кольпоскопію та аналіз крові на онкомаркери. Кольпоскоп – це спеціальний оптичний прилад, який допомагає виявити навіть найменші дефекти і вади епітелію вагінальних стінок і шийки матки.

-                 Кольпоскопія шийки матки дозволяє отримати дуже точні результати, оскільки тканини в ході обстеження оглядаються при багаторазовому збільшенні, - пояснює Людмила Анатоліївна. – Так само аналіз крові на онкомаркери (це специфічні білки/антигени, які утворюються в крові. Зазвичай вони виділяються клітинами в незначній кількості, але їх концентрація може різко зростати, коли в організмі відбувається злоякісний процес, - авт.) дозволяє виявити патологічний процес задовго до появи перших проявів захворювання. Цей аналіз також допомагає встановити точний діагноз.

Для видалення дефектів тканин, наприклад, ерозій в гінекологічній практиці, застосовують електрокоагулятор. Комп’ютеризація кабінету жіночої консультації дала змогу за допомогою спеціальних програм консультуватися з вузькими фахівцями щодо окремих випадків гінекологічних захворювань.

-                 Районна лікарня має власну потужну лабораторію, завдяки чому можемо робити повний комплекс аналізів. Окрім того, наша лікарня співпрацює з цитологічною лабораторією в КНП «Черкаська центральна районна лікарня», куди ми направляємо мазки на цитологію, та патгістологічною лабораторією в Черкаському обласному бюро судмедекспертизи. Все це в комплексі дає змогу діагностувати гінекологічні захворювання у жінок на ранній стадії, - розповідає лікарка. - Маючи результати цитології, патгістології, дані УЗД, ми проводимо лікування пацієнток. Якщо ж патологія серйозна і потребує оперативного втручання чи консультації суміжних спеціалістів, ми, зробивши повний комплекс обстежень, направляємо пацієнток в обласну чи районну лікарню.

Про перші кроки на шляху до  планової вагітності

Фахівці жіночої консультації районної лікарні с. Мошни супроводжують вагітних жінок – від часу встановлення вагітності до пологів. Народжувати направляють до пологового відділення КНП «Черкаська центральна районна лікарня», а за наявних ознак ускладнення - в Черкаський перинатальний центр.

Вагітні обов’язково проходять скринінг – це сукупність діагностичних обстежень, необхідних для виявлення будь-яких патологічних процесів у плода до його появи на світ. Таке дослідження допомагає виявити вроджені захворювання, генетичні порушення. Обстеження проводиться на певних термінах вагітності.

-                 Нині ставиться питання про планову вагітність. До вагітності жінка повинна підійти здоровою, обстеженою, без шкідливих звичок. Репродуктивне здоров’я жінки закладається з раннього дитинства. Підлітковий період – важливий переломний період, коли на тлі активного статевого дозрівання і гормональної перебудови може виявлятися вроджена патологія, виникати набуті патології. Саме тому огляд дівчаток дитячого і підліткового віку у гінеколога є надзвичайно важливою процедурою. Дуже добре, коли мами приводять своїх донечок до лікаря-гінеколога на консультацію. Тоді встановлюються довірливі стосунки з лікарем, тоді в дівчинки виховується бажання бути здоровою, - зауважує Людмила Анатоліївна. - Для кожної жінки лікар-гінеколог має стати, в першу чергу, другом та порадником, важливою та потрібною людиною в житті.

 Про перспективи та очікування

Після утворення Мошнівської ТГ КНП «Черкаська районна лікарня с. Мошни» перейшла в комунальну власність громади.

-        Як депутатка сільської ради я розумію, яку відповідальність на себе взяла громада, зважаючи на нинішню економічну ситуацію. Як лікар, я знаю інше - наші люди повинні бути здорові. А це означає, що районна лікарня повинна функціонувати в тому ж складі. Маю на увазі поліклініку, лабораторію та стаціонар. Заради цієї мети, вважаю, будуть готові згуртуватися для спільної роботи всі – депутати сільської ради, місцеві підприємства, установи, організації та й наші односельці підтримають. А далі можна буде говорити й про оновлення матеріально-технічної бази, завдяки чому ми зможемо надавати нашому населенню більший спектр якісних медичних послуг. В нас є вузькі фахівці, приходять молоді спеціалісти, тобто база достатня, - переконана Людмила Анатоліївна.

 Порада фахівчині жінкам

 «Сьогодні гінекологічні хвороби можна вилікувати в більшості випадків і на різних стадіях. Проте результати будуть вищими тоді, чим раніше жінка переступить поріг жіночої консультації. Не забувайте про вчасний візит до гінеколога. Знайдіть свого лікаря, з яким буде комфортно, якому будете довіряти і, відповідно, не боятиметься візитів до нього».

Спілкувалася Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Квітень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30