Скільки вартуватиме медобстеження призовника?

Середа, 20 травня 2020 16:06
Скільки вартуватиме медобстеження призовника? Фото з мережі Інтернет

Ще на початку року «Сільські обрії» звертали увагу на те, що під час призову громадян України на строкову військову службу, який розпочався із 1 квітня 2020-го й триватиме до закінчення червня, можуть виникнути певні кризові ситуації з проходженням військовозобов’язаними медичного обстеження. Адже відповідно до нововведень у сфері національної охорони здоров’я, з 1 квітня цього року фінансування медобстеження призовників лягає на бюджети органів місцевого самоврядування.

Щоб не баритися з цим питанням у Черкаському районі затвердили відповідну програму для забезпечення медогляду окремих категорій військовозобов’язаних жителів Черкаського району. Тепер прийшов час платити. Мова йде майже про понад 250 тис. грн до кінця поточного року, адже медичному огляду підлягають всі особи призовного віку. А це понад 11 тисяч осіб у межах Черкаського району.

За словами військового комісара Ігоря Малимона, з 1 червня на службу до лав Збройних Сил України мають бути відправлені перші призовники.

– Досі медичне забезпечення військовозобов’язаних здійснювалося коштом медичної субвенції з держбюджету місцевим бюджетам. Програма державних медичних гарантій медобслуговування населення з 1 квітня 2020 року не передбачає фінансування організації медоглядів військовозобов’язаних. Фінансування їхнього медичного забезпечення повністю перекладено на органи місцевого самоврядування. Наші працівники готові виїздити на огляди і працювати в комісії військкоматів, проте їхня праця має бути оплачена, - зауважив головний лікар Микола Гуськов.

Відтак, навіть попри мільйонні втрати надходжень до місцевих бюджетів через запроваджені карантинні заходи, об’єднані територіальні громади змушені шукати кошти у своїх бюджетах, а сільським радам, які ще не ввійшли до ОТГ, за словами заступника голови Черкаської РДА Петра Коренюка, обіцяють співфінансування з районним бюджетом.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30