Обласні медики провели виїзний прийом для жителів Черкаського району

Середа, 17 жовтня 2018 14:45

Впродовж вересня-жовтня фахівці обласних лікарень безкоштовно оглянули, призначили лікування і подальший супровід майже 300 жителів Черкаського району. Акцію обстеження сільського населення «Медицина йде до людей» ініціював нардеп Владислав Голуб.

Нагадаємо, народний депутат від 197 виборчого округу Владислав Голуб на початку депутатської каденції освіту та медицину визначив як пріоритетні галузі своєї діяльності. Зустрічаючись із жителями сіл, Владислав Володимирович відзначив нагальну для них потребу у кваліфікованих медичних послугах вузькопрофільних спеціалістів. Тож впродовж двох місяців кардіолог, невролог та офтальмолог на базі місцевих амбулаторій Черкаського району проводили прийом пацієнтів.  

Скористалися можливістю отримати консультацію обласних спеціалістів жителі Руської Поляни, Геронимівки, Будища, Мошен, Свидівка, Кумейок, Софіївки, Яснозір’я, Байбузів, Тубільців. «В амбулаторію Кумейок прийшли 32 особи. Натепер з пацієнтами виконуємо лікарські призначення. На місці робили кардіограму, комусь призначали додатково ультразвукову діагностику, направляли в кардіологічний центр. Поки лікуються у мене, за потреби направлятимемо в обласну лікарню. Корисні поради від лікарів отримала і для себе: правильно зчитувати кардіограми, дізналась про нові медичні препарати. Пацієнти задоволені і вдячні», - розповіла медична сестра амбулаторії Наталія Кріт.

Наприкінці вересня Владислав Голуб у рамках робочої поїздки в Свидівок навідався в амбулаторію, де саме проходив прийом пацієнтів. «Це дуже зручно, коли на місці приймає лікар і не треба їздити в «обласну», бо нам вже тяжко добиратися», - говорить 77-річна Валентина Вовченко, жителька Свидівка, якій потрібно постійно консультуватись із невропатологом. Аліна Журбенко цього дня прийшла на прийом до окуліста. Всіх трьох лікарів відвідала Галина Тимошенко. «Лікарі уважні та компетентні. Це хороша нагода отримати консультацію, не витрачаючи часу й грошей на дорогу до міста. Дякуємо.», - поділилася пацієнтка із Свидівка Світлана Мірошник.

Організаційні моменти вирішували помічники-консультанти нардепа - Інна Ключка та Олеся Марченко, допомагали вести прийом лікарям фахівці АЗПСМ.

«Якби частіше була така нагода, то люди не їздили б так далеко у місто. Багато не можуть за станом здоров’я. Сільським людям потрібні обстеження вузькопрофільних фахівців, особливо невропатолога. У багатьох є хвороби спини. Ми задоволені, дякуємо за таку ініціативу депутату», - поділилася враженнями медична сестра АЗПСМ с. Будище Людмила Шоліна.  

Попри те, що район наближений до обласного центру, загальний аналіз здоров’я населення вимагає втручання, догляду і контролю лікарів. Такі висновки робить кардіолог Вікторія Микитчук: «Виявилося, що багато людей не знають своїх діагнозів і які ліки потрібно приймати. Були пацієнти з гіпертонічною хворобою, серцевою недостатністю, які приймали не ті ліки. При цьому вони не потребували хірургічного втручання. Чимало пацієнтів були просто недоліковані. Після призначення їм необхідних препаратів, симптоми і ризики значно зменшаться». Разом з тим, таке обстеження не лише зменшить ризики ускладнення захворювань, а й наблизить пацієнта до медицини. «Ми вчимо своїх пацієнтів, що здійснити профілактику легше і дешевше, ніж лікувати ускладнення. Ризик смертності 50 на 50 виникає у занедбаних випадках. На жаль, від інфарктів смертність дуже висока», - зазначила Вікторія Микитчук.

Як кажуть медики сільських амбулаторій, тепер більша частина пацієнтів активно взялась дбати про власне здоров’я й повірили, що медицина таки на варті здоров’я громадян.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Грудень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31