Торік в Черкаському районі від туберкульозу померло семеро людей

Вівторок, 20 березня 2018 11:51

Довготривале підвищення температури тіла вище 37ºС, кашель більше двох тижнів, схуднення, втрата апетиту та підвищена нічна пітливість – симптоми туберкульозу. Лікарі кажуть, що вчасне звернення до них та лікування на ранніх етапах - врятує життя.

Загалом на обліку в протитуберкульозному кабінеті Черкаської ЦРЛ перебуває 223 особи, з них 187 осіб з туберкульозом легень. Майже кожен п’ятий хворий є носієм ВІЛ-інфекції.

-        Торік ми вперше виявили хворобу у 50 осіб, з них 4 дитини, - розповідає лікар-фтизіатр Черкаської ЦРЛ Леся Сакевич. - Майже кожен четвертий випадок – це мультирезистентний туберкульоз, тобто стійкий до певної групи препаратів та з довготривалим терміном лікування. Якщо чутливий туберкульоз можна вилікувати за шість місяців, то на мультирезистентний потрібно двадцять. У ВІЛ-інфікованих туберкульоз проходить атипово і може виявлятися вже в занедбаному стані. Аби хворих позитивно налаштувати на довготривале лікування, ми співпрацює з неурядовими організаціями - ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та БО «Від серця до серця».

Разом з тим, лікарка пояснює, як можна попередити туберкульоз:

-       Новонародженим у пологовому будинку проводять вакцинацію БЦЖ. Вона не захищає на 100%, але в разі захворювання запобігає виникненню тяжких форм туберкульозу. Для спостереження за дітьми шкільного віку проводиться реакція Манту, яка не є шкідливою для дитячого організму. З метою своєчасної діагностики туберкульозу серед підлітків та дорослого населення проводять профілактичні флюорографічні обстеження. На жаль, єдиного способу захисту від туберкульозу не існує. Але слід пам’ятати, що здоровий сон, якісне харчування, щорічне проходження профілактичних оглядів та своєчасне звернення за допомогою до лікарів в разі виникнення симптомів туберкульозу допоможуть уникнути захворювання на туберкульоз або дозволять розпочати його лікування на ранніх етапах.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Березень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31