Мобільні бригади та виїзний флюорограф у боротьбі з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією та СНІДом

Середа, 07 лютого 2018 17:20

На думку лікарів Черкаського району, заходів, що проводяться на місцях, недостатньо, щоб зупинити поширення цих небезпечних хвороб. Як цьому зарадити вирішували під час засідання Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

-         Питаннями ВІЛ-СНІДу на 70 % займаються виключно медики. Хоча, по суті, медики постфактум отримують готовий матеріал – пацієнта, якого потрібно досить часто спершу налаштувати на лікування, а потім швидко надати кваліфіковану допомогу, - зауважує районний лікар-інфекціоніста Черкаської ЦРЛ Галина Аза. – Проте, на мою думку, розпочинати варто не з цього, а з пропаганди здорового способу життя.

Торік з 4600 обстежених у 29 осіб вперше виявили ВІЛ-інфекцію. Загалом на диспансерному обліку в кабінеті «Довіра», створеному при Центральній районній лікарні станом на 1.01.2018 року перебуває 179 осіб, які мають ВІЛ-інфекцію. Всі вони отримують антиретровірусну терапію та допомогу необхідних фахівців.

Широка інформаційно-роз’яснювальна робота в навчальних закладах, відновлення виїздів мобільних груп в населені пункти, а також діяльності пересувного флюорографа, – такі перші кроки, щоб запобігти поширенню чи сприяти ранньому виявленню захворювання на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та СНІД, озвучили лікарі Черкаського району.

-         Ми спільно маємо посилити пропаганду здорового способу життя. Для цього потрібно обрати нові, сучасні форми та методи роботи, які сприйматимуться молоддю, - зауважує Галина Аза. - Можливо варто повернутися до функціонування мобільних бригад у складі лікаря-інфекціоніста, фтизіатра, чи гінеколога, чи інших фахівців, які здійснюватимуть спільні рейди та проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну роботу в навчальних закладах.

Не менш страшною хворобою, що набирає обертів у суспільстві, є туберкульоз.

-         Якщо уберегтися від захворювання на ВІЛ можна, адже в переважній більшості хворі заразилися статевим шляхом, то від захворювання на туберкульоз не застрахований ніхто, - зауважує районний лікар-фтизіатр Черкаської ЦРЛ Леся Сакевич. – Негативно впливає також антиреклама в ЗМІ щодо проведення проб Манту, завдяки якому можна попередити небезпечне захворювання.

Як варіант попередження зростання захворювання фахівці пропонують відновити виїзди пересувного флюорографа у населені пункти району, де безкоштовно могли б обстежитися всі бажаючі.

За підсумками наради фахівці відділу освіти, відділу сім’ї, молоді та спорту, лікарі ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги, обласного дитячого санаторію “Руська Поляна”, Товариства Червоного Хреста, управління праці та соціального захисту населення визначилися з новим напрямком роботи.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Серпень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31