Не масажуйте та не тріть обморожені ділянки тіла

Четвер, 01 лютого 2018 12:41

Фахівців із соціальної роботи навчали надавати першу допомогу під час обмороження та переохолодження. Практичний семінар організований Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району.

Січневі події продемонстрували наскільки важливо бути підготовленим до складних погодних умов та їх негативних наслідків, − зазначив заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк. – На щастя, найгіршого не сталося – за цей період у Черкаському районі ніхто не загинув від холоду. Але примхи природи змушують усіх нас бути максимально підготовленими до можливого погіршення погоди в майбутньому. А особливо це стосується фахівців із соціальної роботи, які працюють при сільських радах. Адже саме від їх правильних та злагоджених дій напряму залежить життя і здоров’я найбільш уразливих категорій населення.

Про основні аспекти надання допомоги особам, які зазнали впливу низьких температур, присутніх поінформував завідувач приймального відділення Черкаської ЦРЛ Василь Апшай.

− У зимовий період людський організм наражається на загрозу травмування, переохолодження та обмороження. Два останні моменти пов’язані з негативним впливом низької температури повітря. Особливо небезпека виникає у разі підвищення вологості та підсилення вітру, − розповідає Василь Іванович. − При цьому наступає розлад кровообігу, спочатку шкіри, а потім і глибше розташованих тканин, після чого настає їх омертвіння. Потерпілого морозить, потім з'являються в'ялість, втома, сонливість, дрімота, яка переходить у глибокий сон, під час якого слабнуть дихання та серцева діяльність, що може призвести до смерті. Температура тіла падає нижче 36°С. Після відчуття холоду з'являються поколювання, оніміння на місці пошкодження. Відморожена частина тіла стає блідою, холодною та нечутливою. Більше 90% всіх відморожень припадає на пальці ніг і рук, ніс, вуха та щоки. Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, її віку та наявних хвороб. Перш за все необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах із метою попередження розвитку інфекційних ускладнень. Чим скоріш слід доправити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички, напоїти гарячим чаєм. При обмороженні II-IV ступеню швидке зігрівання, масаж або розтирання не робіть. Слід накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів (шматок дошки або фанери, щільний картон), які накладаються та фіксуються зверху пов’язки. Ураженим дають пити теплу рідину, гарячу їжу. Не потрібно розтирати уражених снігом, тому що кровоносні судини верхніх та нижніх кінцівок можуть постраждати. Не можна застосовувати швидке зігрівання обморожених кінцівок біля багаття, безконтрольно застосовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це погіршує перебіг обмороження. Не рекомендується застосовувати для розтирання олії, та спирт.  

Разом з тим, медик зазначив, що одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для кваліфікованої медичної допомоги потерпілому.

 Артем Яковлєв

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29