В Новий рік з новою фігурою

Четвер, 30 листопада 2017 16:53

Швидко і надійно схуднути з Надією Бурмакою.

www.nadiya.com.ua

Надія  Бурмака – професор, кандидат  психологічних наук, лікар з освітою психотерапевта і психіатра, психолог, засновник і керівник  лікувально-оздоровчого  центру  „Медичний центр Надії Бурмаки”.  Пише  книги,  які  захоплюють. Має  відкриття,  які  запатентовані, як новітні  методи  лікування. Вираз,  що подобається: „Все  людство  буде  щасливе,  якщо  кожен  з  нас  тільки  одну  свою  сім’ю  зробить  щасливою”.   

Якщо останнім часом  ви більше „качали” дверцята від хлодильника, чим власний прес – є можливість виправити становище вже зараз і зустріти Новий рік зі стрункою фігурою і у вишуканій елегантній сукні.

 Визначаючись, на скільки кілограмів ви хочете схуднути, памятайте, що не кожному личить бути в стані „шкіра та кістки”. Часто трішки пухкенькі жіночки  і дівчатка мають більшу привабливість у очах чоловіків, чим їхні геть худорляві сусідки.

Що таке надлишкова вага і що таке ожиріння?

„-Мені? Худнути? Та в мені всього 50 кг.

А все інше – то шарм і харизма!”

Надлишкова вага і ожиріння:  якщо вага тіла не перевищує "ідеальну" більш, ніж на 10%, вона називається надлишковою. Все, що вище 10%, трактується як ожиріння.

Аліментарне ожиріння

Учені виділяють дві стадії,  два види і чотири ступені ожиріння:

Стадії ожиріння:

- прогресуюча;

- стабільна.

Види ожиріння (за В.Г.Барановим і М.М.Тушинською:

- первинне, його ще називають спонтанним або есенціальним;

- вторинне - ожиріння, що виникло як наслідок різних первинних патологічних процесів.

Ступені ожиріння:

1-я ст.ожиріння: надлишок маси тіла перевищує «ідеальну» не більш, ніж на 29%;

2-я ст. ожиріння: фактична маса тіла перевершує «ідеальну» на 30-49%;

3-я ст. ожиріння: надлишкова вага складає 50-99%;

4-я ст.ожиріння:  фактична вага тіла вище за норму  більш, ніж на 100%.

З якою швидкістю можна худнути без шкоди для здоров'я?

„Не всякая тощая корова - горная лань”

Худнути треба зі швидкістю, яка є найбільш комфортною для вашого організму і не заподіє йому шкоди.

Деякі лікарі говорять про процентний вимір швидкості схуднення і визначають норму в 3-5% від вихідної ваги. Само собою зрозуміло, що у такому випадку при різній початковій вазі буде рекомендована і різна норма. Наприклад, при 150 кг максимальна місячна швидкість скидання ваги складає 7,5 кг, а при 90 кг – 4,5 кг. Причому необхідно пам'ятати, що кожного місяця треба починати розрахунок норми з нової цифри – адже вага з кожним місяцем зменшуватиметься. Мені така система бачиться дещо громіздкою і далеко не завжди безпечною. Тому ми у своїх розрахунках орієнтуємося на наступні параметри:

  • вік - бо чим старше людина, тим з більшою обережністю потрібно підходити до будь-яких різких змін у її способі життя, раціоні харчування, переміні кліматичних зон і, відповідно, у вазі;
  • наявність тих або інших діагнозів – людям з серцевими захворюваннями протипоказані голодування,  а розвантажувальні дні не мають бути особливо жорсткими; діабетикам у більшості випадків не рекомендується худнути більше, ніж на 2 кг в місяць тощо;
  • пружність м'язового корсету – нетреновані або ослаблені через вікові зміни м'язи можуть провокувати зовнішнє старіння тіла і утворення непотрібних складок на обличчі, тому в таких випадках треба грамотно підійти до графіку схуднення, вибору фізичних навантажень, масажу і фізпроцедур, що допомагають зберегти зовнішню молодість;
  • наявність і міра проявленості набряків – якщо набряклість значна, можна і потрібно починати з розвантаження організму від надлишкової рідини, тоді зменшення ваги у перші місяці може досягати значної кількості кілограмів.
  • «вік» жирової тканини – у разі, якщо людина має другу і вище стадію ожиріння, при швидкому схудненні може статися опущення нирок зі всіма витікаючими наслідками (провисання сечоводів, висхідна інфекція тощо), порушення у роботі кишковика та інші неприємні ускладнення здоров'я.

Існують і інші чинники, які зобов'язаний враховувати грамотний лікар при визначенні формули схуднення.

Загальні ж усереднені цифри - 2-4 кг в місяць.

 Як схуднути після пологів

Успіх  справи залежить від постійності мети” 

Якщо ожиріння не досягло четвертого ступеня ожиріння, ми не радимо вдаватися до будь-яких інших заходів для схуднення, окрім збільшення фізичних навантажень, поки ви годуєте дитину грудьми. Бо зазвичай це позначається порушенням в обміні речовин як дитяти, так і мами.

Будьте особливо обережними у період годування з БАДами (біологічно активними добавками). Більшість з них має чимало протипоказань, і їх прийом може досить серйозно позначитися на здоров'ї як дитини, так і вашому.

Організм готовий ефективно співпрацювати з вами у позбавленні від зайвих кілограмів зазвичай через один-три місяці після завершення годування грудьми. Тоді будуть доречні всі методи, які знайде корисними ваш лікар.

Що стосується фізичних навантажень, то вони мають бути погоджені з вашим акушером-гінекологом. Наявність у процесі вагітності різних відхилень, або пошкодження статевих шляхів під час пологів, як і кесаревий розтин, вимагають спеціального підходу до вибору вправ.

Загальні ж рекомендації такі. Аби заощадити час на спортзалі, гуляйте з немовлям не на балконі, а в парках, в скверах, по вулицях. Користуйтеся "кенгурушкою", поки дитя маленьке. Коли ж воно почне вчитися ходити – грайтеся в "доганялки", бігайте, стрибайте, робіть зарядку «на двох» і просто радійте життю разом з ним.

Обновки в одязі поліпшать настрій і створять додаткову мотивацію до схуднення, що вже само по собі прискорить появу бажаних результатів.

 

Як не переїсти в гостях

„Щоб в деяких місцях схуднути, треба в деяких місцях менше їсти”

В гості рекомендується одягнути вузький облягаючий одяг, краще з досить жорстким пояском.

Перед походом у гості обов'язково перекусіть вдома.  Не керуйтеся приниципом: «З'їсти в гостях на всю суму дарунку» - дорожче обійдеться. Бо голодна людина з'їдає набагато більше, ніж потрібно зараз її організму для поповнення запасів енергії.

Якщо є можливість, виберіть таке місце за столом, щоб ви могли бачити себе у дзеркалі.

Починайте пригощатися з найменш калорійних блюд.

Відкушуйте маленькими шматочками, наслідуючи англійським леді - виглядатимете ефектніше, та і інші користі приєднаються вмить.

Навіть найменші шматочки їжі не зашкодить прожовувати до 40 разів.

Танцюйте – багато і захоплено. Це відірве вас від столу і допоможе швидше витратити з'їдене.

Не забувайте про інші перерви у гулянні (співайте, виходьте подихати свіжим повітрям, розповідайте анекдоти тощо).

Прийміть щось із ферментів, призначених для якіснішого переварювання їжі. Вибір препарату обговоріть з вашим лікарем.

Якщо ж стіл наповнений стравами, яких вам навряд чи вдасться скуштувати у найближчому майбутньому, і утримання від них створить більше передумов для стресу, чим само по собі переїдання – ймовірно, не варто особливо стримуватися на цей раз.  Але обов'язково організуйте після цієї події додатковий 1-3 розвантажувальних дні.

(Далі буде)

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Квітень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30