Рак молочної залози можна вилікувати

П'ятниця, 20 жовтня 2017 10:41

Найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок «молодіє», – кажуть в онкологічному відділенні Черкаської центральної районної лікарні. Головна причина «омолодження» – халатне ставлення до свого здоров’я.

– Якщо раніше ми фіксували випадки захворювання у жінок після 60 років, то, на жаль, зараз виявляємо й у 35, – коментує лікар хірург­онколог ЦРЛ Світлана Бондаренко.– До групи ризику належать, перш за все, жінки, які палять, мають надмірну вагу, сексуальні розлади, гінекологічні патології чи травми грудей. А також ті, чиї родичі раніше хворіли на цю недугу. Однак, незалежно від того, чи входить жінка до групи ризику, вона не повинна ухилятися від онкопрофоглядів і має навчитися обстежувати груди самостійно. Сьогодні рак – це не вирок, а діагноз. І що раніше його виявили, то більше надії на одужання.

Найкраща профілактика задавненості хвороби – систематичне само­обстеження.

– Обдивлятися себе треба щомісяця, через два­три дні після закінчення менструації. Роздягніться і станьте перед дзеркалом – закладіть обидві руки за голову і перевірте, чи немає деформації, вузлів, заглиблень. Ляжте на спину, закладіть одну руку за голову і коловими рухами (від краю до соска) пройдіть молочну залозу. Помацайте, чи немає гульок. Уникайте грубого прощупування або захоплення великої ділянки залози, – пояснює лікарка. – Завдання такого самообстеження – не встановити собі діагноз, а помітити, коли «щось не так». Тоді потрібно одразу звернутися до гінеколога. Якщо його немає в селі, не зволікаючи їхати до нас, в Центральну районну лікарню. Тут ми проведемо комплексне обстеження. У разі виявлення патології ми направляємо на обстеження до Черкаського обласного онкологічного диспансеру, після якого буде з’ясовано стан пацієнтки. Залежно від результатів будуть дані рекомендації або призначене лікування.

Мамографія може виявити пухлини до того, як вони почнуть проявлятися клінічно. Першу мамографію жінки повинні робити в 40 років. Після 40 – кожен другий рік, а після 50 – щорічно. Жінкам, які не досягли 40 років, рекомендується робити скринінгове УЗД молочних залоз.

– Халатність до власного здоров’я призводить до того, що кількість випадків захворювання на рак молочної залози зростає. Якщо торік у нас було 29 пацієнток, у яких вперше виявили РМЗ, то вже цьогоріч маємо 12 осіб, – зауважує Світлана Георгіївна. – Регулярне самообстеження й профілактичні та онкоогляди допоможуть виявити недугу на ранній стадії і зберегти здоров’я.

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28