До обслуговування жителів майбутньої ОТГ – готові

Понеділок, 12 червня 2017 16:29

Черкаська районна лікарня с. Мошни обслуговує понад 17 тисяч жителів Мошнівського куща. Тут лікується майже три тисячі діток. Торік поліклініка медичної установи прийняла понад 33 тисячі пацієнтів. У стаціонарних відділеннях пролікувалися близько 2 тисяч хворих, а стоматологічне відділення відвідали понад 42 тисячі людей.

Нині районна лікарня у Мошнах на етапі розвитку. Тут працює близько 20 лікарів, які надають якісну медичну допомогу. Завдяки допомозі владців різних рівнів заклад забезпечений новим обладнанням. З робочим процесом та оснащенням установи наших кореспондентів ознайомили під час візиту до лікарні.

На гостини до хірургів

У відділенні хірургії ми зустріли вже знайомого нашим читачам лікаря-переселенця Романа Горбатюка, що нині проживає в Нечаївці, – про його професійний і життєвий шлях ми вже писали в газеті. Чоловік працює в районній лікарні майже два роки. Завжди позитивний, доброзичливий та щирий – так його характеризують пацієнти. І, звісно, кваліфікований фахівець.

– Хірургічне відділення завжди розміщене не нижче другого поверху, аби уникнути поширення мікробів, – розповідає Роман Олександрович. – Його поділяють на «чисту» і «гнійну» частини. Хворі з гнійними проблемами перебувають окремо від «чистих». Відповідно є і дві перев’язувальні. Наш персонал може робити операції не лише загальнохірургічні, а й вузькоспеціалізовані.

Тут усе обладнано і стерильно. У наявності – всі набори необхідних інструментів. У післяопераційних палатах працюють кондиціонери. Добре обладнана маніпуляційна та операційна. Зручний операційний стіл.

– Маємо новий електрокоагулятор, за допомогою якого зупиняємо кровотечі під час операцій та видаляємо доброякісні пухлини. Також у нас є ректороманоскоп для обстеження прямої кишки. Завдяки цьому приладу можна досить тонко обстежити пряму кишку, виявити злоякісну пухлину та інші патології. Ми можемо оперувати все, окрім екстреної патології черевної порожнини, оскільки не маємо реанімаційного відділення, палати інтенсивної терапії і постійного лікаря анастезіолога-реаніматолога. Наразі він виїжджає лише на планові операції, бо працює за сумісництвом, – додає хірург.

Нам вдалося поспілкуватися з двома післяопераційними хворими, і вони обоє вдячні працівникам відділення та Роману Горбатюку не лише за професіоналізм, а й за чуйність і відповідальність перед пацієнтами.

Усі умови – для жінок

Побували і в жіночій консультації. Тут працює два кабінети, де приймають два лікарі-гінекологи.

– Вони оглядають хворих, відпускають профогляди і роблять диспансерний нагляд вагітних. Біля кожного лікаря є дві акушерки, які допомагають здійснювати прийом, – розповідає лікар акушер-гінеколог Лариса Колісник.

Вона показала нам і УЗД-кабінет, який віднедавна оснащений сучасним УЗД-апаратом. Він дозволяє проводити ультразвукові дослідження черевної порожнини, нирок, органів малого тазу і навіть щитовидної залози.

– Незабаром почнемо робити й кардіологічні УЗД. Для цього наші фахівці додатково проходять курси підвищення кваліфікації, – каже Лариса Павлівна.

Сучасна фізіотерапія

У кабінетах фізіотерапії для нас провела екскурсію Тетяна Самойленко. Вона показала прилади, за допомогою яких проводять процедури для людей різного віку і навіть для немовлят. До речі, цих приладів тут немало. Це і апарат УВЧ, і магнітолазер, і ультразвук. Також є кварц і два інгалятори, а ще радіус, ампліпульс, електрофорез та інтердін. Усе придбали торік за сприяння Черкаської районної ради та районної державної адміністрації. Витратили близько 200 тисяч гривень.

Галина Михайлівна, яка саме проходила фізіотерапевтичні процедури, не нахвалиться роботою лікарні:

– Любов Іванівна – дуже відповідальний головний лікар. Такий же і її колектив. Вони обслуговують людей на високому рівні. Крім того, тут працюють чуйні медики, які ставляться до хворих з повагою.

Ліками забезпечені

Головна медична сестра Віра Висоцька пишається, що лікарня має повний набір медикаментів для лікування хворих, тому перші три дні допомогу їм надають безкоштовно. Безоплатно також лікують АТОвців і їхні родини, інвалідів Другої світової війни, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та дітей.

Відвідали ми й терапевтичне відділення, де практикує терапевт Віктор Гаврилишин. І тут пацієнти задоволені. Інвалід Другої світової війни Іван Давиденко з Яснозір’я каже:

– Лікуюся тут постійно, оскільки маю цукровий діабет і дуже слабкий зір. Довелося б тяжко, якби не ця лікарня. Допомогу надають якісно і безкоштовно. Ставляться доброзичливо, годують смачно.

Для тяжкохворих тут обладнана VIP-палата з телевізором, сучасними меблями та власним санвузлом. Створена вона завдяки тісній співпраці з колишнім народним депутатом Сергієм Терещуком.

Аналіз крові – за мить

Процедурний кабінет приймального відділення районної лікарні демонструє Василь Погорілий:

– Тут проводимо різні маніпуляції, ставимо крапельниці, надаємо невідкладну допомогу, для чого маємо все необхідне. Цьогоріч придбали кардіограф та електровідсмоктувач.

Лабораторія обладнана сучасними аналізаторами, що миттєво роблять аналіз із капельки крові, та лабораторною центрифугою, яка додає зручності та оперативності в роботі лаборантів.

Знай наших

У стоматології таких новітніх установок немає, та попри це черга біля кабінету дантиста – чимала.

– Пацієнти йдуть постійно. Ми лікуємо та видаляємо зуби, здійснюємо протезування. У планах – придбання нової сучасної апаратури, адже хочемо, щоб наші пацієнти почувалися затишно та зручно, – каже завідувач відділення Василь Підберезний.

Пацієнтка Надія, що під час нашого візиту була на прийомі у Василя Петровича, розповідає:

– Я проживаю в Італії вже близько десяти років і увесь час лікуюся тільки в цьому кабінеті. Не проміняю його ні на які елітні, хоч і маю можливість. Одного разу мені довелося звернутися по стоматологічну допомогу до італійських спеціалістів. Вони були в захваті, коли побачили, які протези роблять наші стоматологи. Технології їх виготовлення вони взяли собі на замітку і сказали, що використають у власній практиці.

До речі, донька пані Надії разом із чоловіком приїздять до Мошен з міста, аби полікувати зуби.

 На часі – нове обладнання

Працює в лікарні й кабінет функціональної діагностики. Він обладнаний ЕКГ-апаратом та спірографом, який вимірює функцію зовнішнього дихання. Холодильник тут заповнений інсуліном, яким забезпечують 102 особи, хворі на цукровий діабет. Є в кабінеті глюкометр, що визначає глікозильований гемоглобін. Картриджі всередині цього приладу розраховані на 500 обстежень, які проводять безкоштовно.

Нещодавно поліклініку обладнали системою водопостачання, а нині за сприяння Сергія Терещука тут роблять ремонт.

Завдяки районній владі, яка надала 1 млн 700 тис. грн, придбали новий цифровий флюорографічний апарат, адже щороку рентгенкабінет відвідує близько 11 тисяч осіб. З придбанням нового обладнання обстеження стануть більш якісними, швидкими та економними. Окрім флюорографії, тут роблять стоматологічні та знімки при травмах. Є тут також рентгенографічний апарат, за допомогою якого можна зробити рентген будь-якої частини тіла.

Працюють злагоджено

У лікарні безперебійно працює харчоблок. Готують смачно і вдосталь. Раціон харчування пацієнтів покращився, бо до меню включили м’ясо, рибу, яйця, масло.

Від злагодженої праці колег не відстає і бухгалтерія, де працюють чотири спеціалісти.

– Закуповуємо для роботи всі необхідні програми. Вдосконалюємо технічні можливості. Виконуємо всі вимоги, що стосуються розпорядника бюджетних коштів. Маємо сучасну комп’ютерну техніку. Керівництво не забуває про кабінет бухгалтерів. Нещодавно відремонтували підлогу, і працювати стало приємніше, – каже посада? Галина Одинюк.

А ще в лікарні є власна естетична родзинка – розписані стіни. Таку красу творить місцевий житель Іларіон Григорович Моргун. Людина поважного віку, він знов і знов повертається до медичної установи, аби здивувати пацієнтів лікарні своєю майстерністю.

Досконалості немає меж

Не все в лікарні гладко, та робота над удосконаленням триває.

– Наразі займаємося розв’язанням кадрової проблеми, адже заклад не має постійного лікаря-анестезіолога і рентгенолога. Всіма іншими кадрами лікарня забезпечена. Майже всі спеціалісти мають вищу або першу кваліфікаційну категорію. Маємо двох інтернів, які незабаром прийдуть до нас працювати. Можливо, вони й займуть дві вільні квартири, що є на території лікарні і призначені для лікарів, – інформує головний лікар Любов Іващенко.

А Сергій Терещук додає:

– Від того, наскільки якісними будуть медичні послуги, наскільки вчасно вони будуть надані, залежить здоров’я і життя наших громадян. Намагаюся допомагати районній лікарні, бо вболіваю за ефективне лікування і за розвиток цього медичного закладу, аби після втілення реформи він посів гідне місце в галузі медицини.

Так, завдяки йому для медичної установи придбали операційні костюми та водонагрівач для хірургічного відділення, укомплектували персональний комп’ютер та відремонтували підлогу в приймальні головного лікаря, поновили м’який інвентар, придбавши 20 матраців та 20 комплектів постільної білизни. Окрім цього, власними силами штатних робітників з комплексного обслуговування та ремонту будівель господарчої частини шляхом залучення благодійних коштів здійснено поточний ремонт приміщень харчоблоку, стерилізаційної, поліклініки та клініко-діагностичної лабораторії.

Люди, чиїм життям стала медична сфера, готові віддати вільний час та можливі ресурси для того, аби вона процвітала, і не лише у власному вузькому профілі, а й у глобальному аспекті.

Юлія САВЧЕНКО, фото автора

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30