У Центральну районну лікарню придбали сучасну відеогастроскопічну стійку

П'ятниця, 09 червня 2017 12:45

Сучасна відеогастроскопічну систему призначена для якісного обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Система німецького виробника дасть змогу проводити якісну діагностику та виявляти патологію на ранніх стадіях.  Подібне обладнання, але не настільки потужне, є лише у третій та першій міських лікарнях Черкас, а також у Золотоноші.

Вартість системи понад 1 мільйон гривень. Кошти спрямували з місцевого бюджету за погодженням депутатів Черкаської районної ради.

-         Раніше пацієнтам із захворюванням кишково-шлункового тракту доводилося ковтати так звану «кишку» для діагностики захворювання. Через окуляр ендоскопа не завжди можна було побачити захворювання на ранній стадії. Тепер це вчорашній день, - демонструє переваги нового обладнання  лікар-хірург Віталій Підгорний.  – Новий відеогастроскоп дасть можливість проводити обстеження якісно та швидко. Комплектується із ендоскопа, зробленого у Японії, процесор Pentax, американський монітор, що дає високу якість зображення. Стійка, адаптована для обладнання, німецького виробника. Завдяки новому відеогастроскопу можемо розгледіти на слизовій оболонці шлунку чи стравоходу мінімальні відхилення, а отже, провести додаткові обстеження, взяти цитологію. Якісна та своєчасна діагностика – це найголовніше в питанні здоров’я людини.

Окрім того, нова система передбачає ще опцію відеозапису обстеження, аби  за необхідності показати його іншим лікарям для прийняття спільного рішення чи певних уточнень. А також відео можна зберегти на флешку, і взяти із собою, наприклад, для подальшої консультації в іншому медичному закладі.

-         Є ще напрямок, який, хотіли би впровадити, це зупинка кровотеч варикозних вен стравоходу. Це одна із найскладніших кровотеч. На перспективу, маючи це обладнання, ми можемо розвивати методику ендоскопічної попілотомії, тобто  оперувавання без великих розрізів, - прогнозує Віталій Олегович

-         Я вдячний депутатам районної ради, які питання охорони здоров’я населення ставлять пріоритетом у діяльності району і сприяють забезпеченню медичних установ сучасним обладнанням, що дає змогу надавати якісні медичні послуги жителям нашого краю. Це питання не одного мільйона гривень, які спрямовувалися на ці цілі з районного бюджету, - зауважує голова районної ради Олексій Собко. Це і придбання кількох апаратів УЗД, аналізатору сечі, цифрового флюорографа та ін..

До речі, торік в Центральній районній лікарні було проведено 1225 досліджень фіброгастроскопом, 231- фіброколоноскопом, 9 бронхоскопій.

-         Це значний показник для районної лікарні, оскільки раніше потрібно було направляти пацієнтів до вузькопрофільних спеціалістів в інші медичні установи. Завдяки постійному оновленню медичного обладнання, залученню молодих спеціалістів, яких ми виховуємо самі, намагаємося тримати марку лікарні - сьомий рік поспіль перше місце в рейтингу районних лікарень області, - зазначає головний лікар Микола Гуськов.

-         Ми й надалі будемо створювати всі умови для того, аби лікарня була конкурентоспроможною у світлі реформування галузі медицини, - пообіцяв  голова адміністрації Анатолій Яріш.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31