«Слухові підсилювачі» здатні остаточно «оглушити»

Середа, 01 березня 2017 11:10

– Останнім часом жителям області стали пропонувати “слухові підсилювачі”, “підсилювачі звуку», які не вимагають ніякого добору і налагодження, невідомого виробництва, з невідомими технічними характеристиками і навіть “невидимі”, – каже Галина Зайчук, завідувач обласного сурдологічного центру, обласний сурдолог.

Вона стверджує, що подвірний обхід роблять шахраї, представляючись фахівцями обласної лікарні (навіть документи якісь показують), пропонують акцію з придбання за надзвичайно вигідними цінами. Або пропонують замінити вже наявний у людини слуховий апарат на нібито «значно новіший звуковий підсилювач» з доплатою певної суми.

Не плутайте їх зі справжніми слуховими апаратами! Так звані “слухові підсилювачі” і “підсилювачі звуку” не отримали дозволу на застосування в медичній практиці, – застерігає пані Галина. –Справжні індивідуальні слухові апарати – це якісні медичні вироби, які повинні відповідати суворим технічним і гігієнічним нормам. При їх реєстрації в МОЗ враховується не тільки безліч параметрів посилення і обробки звуку, а й матеріали, з яких виготовлені слухові апарати, оскільки вони контактують зі шкірою людини. Їх призначає, добирає і налаштовує тільки лікар за результатами повного обстеження слуху.

Будьте обережні! Куплений при дорозі або в Інтернеті з доставкою додому “слуховий підсилювач” при його використанні може знищити всі залишки слуху. Крім того, він може викликати появу дерматитів, в т. ч. алергічних, призвести до порушень функції вестибулярного апарату, загострення гіпертонічної хвороби, появи хронічного головного болю і навіть інсульту.

За консультацією звертайтеся в сурдологічний центр Черкаської обласної лікарні за адресою: м. Черкаси, вул. Менделеєва, 3. Тел. для довідок: 45-71-96.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30