За словами сільського голови Сергія Залізняка, для невеликих населених пунктів, на кшталт тих, що об’єдналися в Буцьку ОТГ, утворення громади стало ковтком свіжого повітря.

–  Можливо, у містах обласного значення це не так відчувається, а наші люди, які сиділи без роботи, або ж їздили на заробітки за кордон, мовби прокинулися, ожили, – каже голова. – А недоліком децентралізації, на мою думку, є те, що цю реформу потрібно було провести одразу по всій країні, сформувавши єдиний план. А тепер місцеві олігархи зрозуміли, що вони втрачають свої кошти, повноваження і роблять все можливе, щоб таких громад не було. Як варіант вони пропонують об’єднати всі населені пункти в одну громаду і тримати все під контролем.

За його словами, до Буцької ОТГ, коли тривали перемовини про об’єднання, висловили бажання приєднатися населення ще з чотирьох сіл, що межують з громадою, як-то було визначено перспективним планом. Проте проти цього виступили місцеві сільські голови.

– У нашій школі навчаються діти з восьми населених пунктів. Ми їх безкоштовно підвозимо, харчуємо, а грошей за це не беремо. Місцеві люди тричі збирали підписи, аби бути в складі Буцької ОТГ. А їхні сільські голови кажуть, що коли нам скажуть, то ми прийдемо. В них ніяк не викоріниться «радянщина», коли все треба було робити із вказівки і примусово. Ми їм пояснюємо: «Шановні, до вас зайде ПДФО, на ваших діток прийдуть напряму державні кошти», але вони й досі цього не розуміють. Вони звикли так жити і змінюватися не хочуть. До прикладу, коли ми об’єдналися, зі старої команди Буцької селищної ради залишилися дві особи. Решта на наступний же день написали заяви на звільнення. Питаю: «Що трапилося?». Відповідають: «Нічого. Але ми не зможемо по-новому працювати». Сюди зайшли спеціалісти із Багви, Кутів та Буків, які ніколи не працювали в місцевому самоврядуванні, але навчилися. Вчилися «на ходу» вирішувати питання, до яких раніше і справи не мали. І все в них виходить, – каже голова.

Крім того, громада чекає, коли на державному рівні вже визначаться із дорогами загального користування державного значення, які проходять територією населених пунктів.

– Приміром така дорога проходить через Багву. Людей не цікавить, чия це дорога. Вони бачать, що розбита дорога йде селом, а місцева влада її не ремонтує. Торік ми перерахували дорожнім службам кошти на її ремонт, а в кінці року вони ці кошти просто повернули в наш бюджет. А коли місцевий фермер самотужки взявся полатати ями на цій дорозі, його просто притягнули за це до суду, – нарікає сільський голова. – Якщо вже нам не можна їх ремонтувати, то нехай своєю роботою займуться автодори.

Окрім того, громади хочуть отримувати весь акцизний податок.

–  На території громади працює заправка, яка принесла 2,2 мільйона акцизного податку. З них держава перерахувала нам лише 700 тисяч гривень, – каже голова. – Через наші населені пункти їдуть великовагові машини. Тому дороги ремонтувати нам потрібно постійно. Весь акцизний податок був би не зайвим.

 

 

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Червень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30