Гурт «Time» шокував черкаську молодь

Вівторок, 31 січня 2017 12:04

«Дайте ще бас!», «Я не чую себе!» – чути схвильовані вигуки дівчат. Це степанківський гурт «Time» готується до свого першого сольного концерту в Черкасах.

Зал Черкаського міського будинку культури ім. І. Кулика вщент заповнений молоддю – переважно школярами й студентами. Напевно, вони очікували побачити черговий виступ ансамблю художньої самодіяльності. Та тільки залунали перші баси, щойно байдужі глядачі одразу спрямували зацікавлені погляди на сцену. Четверо дівчат запалили публіку. Голос вокалістки, звучання барабанів, клавішних, бас- і соло-гітари були напрочуд злагодженими й гучними.

Гурт «Time» існує вже понад п’ять років. Його склад змінювався, та нині учасниці ансамблю дали йому нове дихання. Вони готові присвячувати весь вільний час музиці, аби тільки їхній гурт став кращим. Репертуар вражає різноманіттям, хоча перевага на боці сучасної української рок-музики. Іноді виконують навіть власні пісні, тексти до яких пише солістка Анастасія Жупинас.

– Якось я побував у Степанках і побачив цих чарівних дівчат. Вони мені так сподобалися, що вирішив їм допомогти. Пообіцяв влаштувати сольний концерт, зробити афіші, запросити телебачення і пресу. Вдалося. Гурт «Time» відіграв сольний концерт у місті. Ми запросили молодь послухати єдиний на Черкащині колектив, де грають самі дівчата. Сподіваюся, що глядачі отримали задоволення від такого виконання. Гадаю, успіх колективу забезпечений, адже їх ніхто не примушує грати – вони самі мало не щодня приходять до сільського будинку культури на репетиції. Для них – це задоволення, – каже керівник творчої студії «Сузір’я» Черкаського міського будинку культури Олександр Деньга.

У виконанні гурту «Time» прозвучали пісні Скрябіна, гурту Mad Heads, Віктора Цоя і навіть «Червона рута» в рок-обробці. Дівчата виконують пісні переважно українською мовою, хоча й англійською в них це виходить не гірше.

До речі, Анастасія Жупинас разом з керівником Василем Клименком присвятили воїнам, що боронять незалежність України на сході, пісню «Над землею тумани». Під час виконання композиції навіть світло в залі на мить згасло, символізуючи обірване життя.

А всім закоханим гурт «Time» подарував композицію «Любов останньою ніколи не буває». Остаточно запалила глядачів пісня гурту «Кіно» «Група крові». Підспівували не тільки дівчата, а й хлопці. Аплодисменти котилися луною за межі залу.

Будемо знайомі

Уміло грає на барабанах Юлія Мохуренко. Партії соло-гітари виконує Інна Шуландт. Нерозлийвода з бас-гітарою – Каріна Орел, а за клавішні й вокал відповідає Анастасія Жупинас. Дівчата кажуть, що наполегливо працюють щодня, аби мати такий успіх. Буває складно, та попри все «Time» - це єдине ціле. Вони навчаються в різних закладах, а об’єднує їх музика.

Солістка Анастасія – одинадцятикласниця. До гурту потрапила в 2011 році. Спочатку була бек-вокалісткою, а потім керівник запропонував їй роль солістки. Вона співає ще змалечку, та останні п’ять років активно розвиває цей талант. Дівчина успішно навчається, збирається вступати до університету. Поєднувати школу й музику їй вдається:

– Аби чогось досягти, потрібно докладати зусилля. Репетиції відбирають багато часу, бо їх відвідуємо тричі на тиждень, займаючись по три години. Репетируємо у веселій дружній атмосфері. Граємо, сміємося, жартуємо, але до роботи в гурті ставимося дуже відповідально.

Через те, що склад ансамблю змінився, його учасницям довелося навіть помінятися інструментами, аби зберегти його. Про свої перші спроби гри на барабанах розповідає Юлія Мохуренко:

– Опановувати цей інструмент почала півтора роки тому. Раніше грала на клавішних. Барабанщицею була гітаристка Інна Шуландт. Та через те, що одна учасниця залишила гурт, а ми категорично не хотіли розпадатися, довелося перелаштуватися. Спочатку було дуже складно. Довго нічого не виходило. Та згодом навчилася, і все стало до ладу. Наш керівник каже, що барабани – то серце гурту, його основа. Вони тримають ритм. Без них наше існування неможливе.

Дуже складно учасницям гурту «Time» було розпочинати свою музичну діяльність, адже вони не мали потрібних інструментів. Пригадують, як на яких старих гітарах вчилися грати, і замість барабанів вистукували ритм на стільцях. Нині мають усе, аби розвивати свій талант. До речі, не останню роль у цьому відіграє батько барабанщиці Микола Мохуренко, який не шкодує часу й фінансів для підтримки доньчиного захоплення.

Непросто в музичній справі довелося й гітаристкам Інні Шуландт та Каріні Орел. Інна готувала собі заміну в грі на барабанах і водночас сама вчила акорди для гітари.

Гучні баси, що не дозволяють розслаблятися жодному слухачеві, – це справа рук Каріни. Вона каже, що з бас-гітарою нелегко, адже бувають складні партії, які спочатку важко вивчити, а потім відіграти концерт, бо дуже втомлюються пальці.

Керівник гурту «Time» Василь Клименко задоволений роботою з дівчатами:

– Вони доводять, що необов’язково мати музичну освіту, щоб бути успішними виконавцями. Головне – бажання, а ще впевненість у своїх силах і наполегливість.

Ще б пак, дівчатам є в кого повчитися, адже і сам пан Василь вправний запальний співак, та й керівник такий, що не дозволяє вішати носа. Залишається побажати гурту успіхів.

«Time», так тримати! У вас все вийде!

Юлія САВЧЕНКО, фото автора

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30