Різдво: велика родина збирається в бабусі

Четвер, 05 січня 2017 08:01

Антоніна Нелень із Червоної Слободи розповідає про власні традиції, що склалися в її родині багато років тому:

– Коли ще мої дітки були маленькими, я навчила їх колядки «Рождество Христово». А мене навчила моя покійна бабуся Настя, татова мама, яка була дуже набожною людиною і нас з дитинства навчала молитися, водила до церкви й багато розповідала про Бога. А все тому, що вона сама виросла у віруючій сім’ї. Їх у мами було дванадцятеро, і всі її чотири брати стали священиками. Коли ж мої діти підросли та пішли до школи, то вже за шкільною програмою вивчили багато популярних колядок.

Традиційно перед Різдвом на Святвечір уся родина Антоніни відвідує бабусю Марію, якій уже 86 років. Вона старенька, але дуже роботяща і милосердна людина. Тож 6 січня багато років поспіль сім’я їде до бабусі – мама з татом, Антоніна з трьома дітками і сестра зі своїми двома. А у бабусі на гостей уже чекають мамин брат з дружиною та своїми вже дорослими сином та донькою. Бабуся Маня починає згадувати свою молодість, важкі повоєнні часи, роздає дітям гостинці.

– Саме ж Різдво у нас розпочинається з вітання «Христос народився» та відповіді «Славімо Його». Потім збираємося в мами на обід, дітки йдуть до сусідів колядувати. А ми вдома з гостинцями чекаємо колядників. Я дуже люблю, коли до хати заходять колядники з церкви – вони дійсно несуть радість народження Христа та благодать. Сама вже давно не колядую, хіба що у мами, – каже жінка.

Чарівники із соцмереж

Антоніна Нелень – голова правління Черкаського регіонального жіночого благодійного фонду «Я – ЖІНКА». Не тільки для власних дітей вона влаштовує свято, а разом з такими ж небайдужими людьми, як і вона сама, цьогоріч привітали й інших малят.

– Напередодні Нового року в Червонослобідському будинку культури відбулося свято для 10 наймолодших категорійних діток. Ми дуже дякуємо директору будинку культури Людмилі Овчаренко, яка допомогла організувати музичний супровід та як фахівець культурної сфери надала багато рекомендацій стосовно організаційних моментів проведення подібних заходів. Діток та батьків веселив маленький смішний гном Бім-Бом, чарівна Снігуронька співала пісень та допомагала малечі розмальовувати паперові ялинкові іграшки, на яких діти писали свої бажання на наступний рік. А Діду Морозу вони декламували вірші та співали пісень, водили з ним хоровод, шукали мішок з подарунками і врешті-решт отримали такі бажані та довгоочікувані презенти, – розповідає благодійниця.

Дітей, що мають неповну сім’ю, позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених сімей та інвалідів теж не залишили поза увагою. Для них у соціальних мережах організували акцію з пошуку чарівників. Кожна дитина писала новорічного листа і вірила в диво. І чарівники таки знайшлися.

– З Києва ми отримали подарунки від постійних наших добродіїв Надії та Максима Пресічів. Вони надіслали іграшкову коляску, тепле зимове пальто та конструктор «Лего». Також у пакунках було дуже багато подарункових солодощів. Надія та Максим залучили до акції свою подругу Марію Бондаренко, яка виконала мрію ще двох діток – надіслала багато розвиваючих іграшок для однорічної Аріни та солодощі й конструктор «Лего» для п’ятирічного Вови. Приємно, що люди відгукуються і довіряють нам. Долучилася до привітань і команда «Благодійного Фонду «Восток-СОС»», яка разом з волонтерами надіслала три великі ящики з подарунковими солодощами та ящик печива, – каже Антоніна.

До акції долучилася й Ірина Діброва, керівник соціального ательє «Майстерня успіху», яка придбала кілька чудових подарунків для діток. Для місцевих підприємців це гідний приклад соціальної відповідальності бізнесу. А місцева жителька Наталія Бузько допомогла одягом та іграшками.

– Ми планували вручити подарунки 30 діткам, але завдяки небайдужим людям їх отримали 40 дітей, – додає жінка.

Юлія Савченко, фото з архіву героя публікації

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31