Фаворити районної сцени, які роблять свято для інших

Середа, 09 листопада 2016 16:35

Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, в Україні відзначають Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Ті, що розважають інших, але часто забувають про себе, зустрічаються в неформальній обстановці вкрай рідко. Без них ми не уявляємо жодного святкового дійства у районі, області чи країні в цілому.

– Працівники культури Черкаського району – це люди, які просто не уявляють свого життя без сцени, глядацької зали, вдячних поціновувачів їхнього таланту. Це, як повітря, якщо ти вже зробив перший ковток – далі жити без нього не зможеш, – каже начальник відділу культури та туризму адміністрації Олена Бардінова. – Бажаю своїм колегам весни у серці і в душі, міцного здоров’я, родинного затишку, особистого щастя, нових творчих здобутків. Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

Дуже приємно, що з працівниками культури та аматорами сцени району завжди поруч сільські голови. У кожного з них велика і турботлива душа, яка «горить» за культуру села та району, за що творчі люди їм щиро вдячні.

У районі діє 365 клубних формувань, серед них 185 – дитячих. 19 колективів мають звання «народний аматорський» та «зразковий».

Гордістю району є 118 вокально-хорових колективів, у яких 1169 учасників. З них 35 дитячих колективів, які налічують 395 учасників. Знають в області та за її межами

У 16 фольклорних колективах району задіяні 166 жителів населених пунктів. З них дитячих фольклорних – 4, в яких займається 56 учасників. Частина з них цього річ вела активну творчу діяльність у районі, області та далеко за їх межами.

Особливих висот у районі сягнуло і хореографічне мистецтво. 

47 танцювальних колективів об’єднали 1057 любителів класичного, народного, естрадно-бального та спортивного танцю. Окрім того, в районі налічується 17 інструментальних колективів, в яких займаються 159 учасників.

Активну участь у культурно-масових заходах сіл, району, області по всій Україні беруть солісти дитячого вокального квартету «Зіряночки» (кер. Іван Демченко) с. Яснозір’я, солістка з вокального та хореографічного мистецтва Олександра Удод с. Червона Слобода, танцювальний колектив «Грація» (кер. Ірина Дмитрієнко) Білозірської ОТГ, ансамбль бально-спортивного танцю «Флейм» (кер. Інна Острівна) с. Мошни, дівочий дует «Мрія» (кер. Олена Манько) с. Вергуни, вокальний дівочий ансамбль «Сузір’я» (кер. Надія Конаненко) с. Геронимівка, молодіжний ВІА «Тайм» ансамблю «Первоцвіт» (кер. Василь Клименко) с. Степанки та багато-багато інших.

Творчі зерна культурної спадщини творять і плекають 30 драматичних колективів району, згуртувавши 410 любителів театрального жанру. Нашою гордістю вже 98 років є народний аматорський театр села Худяки (кер. Валентина Кошелко), єдиний дитячий ляльковий театр села Червона Слобода (кер. Людмила Овчаренко) та народний театр малої форми «Геліос» районного організаційно-методичного центру народної творчості (кер. Віра Вовк).

Серед розмаїття мистецьких закладів Черкаського краю почесне місце посідає районний організаційно-методичний центр народної творчості відділу культури і туризму райдержадміністрації. Саме цей заклад району є нині одним із провідних для збереження та розвитку української культури, реалізації політики в галузі народної творчості і культурно-дозвіллєвої діяльності. Зі святом вас, наші славні працівники культури Черкаського району!

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31