Щоб створити найкраще майбутнє для Своїх дітей, треба добре знати минуле свого Роду

Вівторок, 26 липня 2016 16:42

Треба поважати свій Рід, дякуватити йому за життя і безцінний досвід! А з найкращих представників свого Роду треба брати приклад.

Олександр знає історію свого Роду, виховує сина Юрія в кращих козацьких традиціях та піклується, щоб він був вартим нащадком своїх пращурів і мав повне право носити Прізвище своїх дідів.

Один із дідів Олександра Проценка назавжди лишився в пам'яті своїх внуків і в Пам'яті всього Українського Народу. Історія України пам'ятає його як Омеляна Проценка - славного козацького полководця, борця за Волю і Свободу України.

Дід Омеля́н народився в 1610 році, український військовий діяч періоду Хмельниччини, березовський Сотник в 1649 році, прилуцький сотник  1649-1651 рр., полковник прилуцький наказний 1652-1653 рр. Він брав участь у визвольній боротьбі під проводом Богдана Хмельницького і загинув за Волю України.

А його внук Олександр Проценко сьогодні є представником «Міжнародної Федерації Бойового Гопака», засновником «Чубівської Січі» на Черкащині.

Займається відродженням та популяризацією козацтва, створює сприятливі умови, для вольового спортивного і духовного виховання молоді в кращих українських традиціях. Пропагандує здоровий спортивний спосіб життя без тютюну, горілки і наркотиків. Навчає українському Бойовому Мистецтву. Подорожує зі своїми учнями по місцях Козацької Слави України і далеко за її кордоном.

Окрім популяризації українського лицарського мистецтва «Бойового Гопака», який почав відрожувати у 1985 році майстер бойових мистецтв, засновник стилю, Верховний Вчитель Пилат Володимир Степанович, Олександр вивчає істрію козацтва та цікавиться народними бойовими мистецтвами інших етносів та народів, з якими козаки мали дружні стосунки, та ходили в бойові подорожі.

Тому Козак хоче завітати до українських культурних центрів Туреччини, Грузії, Румунії та Казахстану, щоб згадати Славну історію козацтва, а тих, хто уже забув, познайомити з бойовими традиціями та культурою своїх пращурів.

У 2015 році за сприяння Асоціаціїї Українців у Румуніїї, Олександр та його вихованці прийняли участь у фестивалі, провели переговори про подальшу співпрацю та можливість створення центру «Бойового Гопака» для дітей в Румунії.

Якби українці в Україні і за кордоном були трохи багатшими, давно в кожному українському селі і в кожній країні, де живуть Українці були б козацькі центри українського «Бойового Гопака». А поки що українське бойове мистецтво тримається виключно на волонтерах та самовідданості Володимира Степановича Пилата та таких козаків, як Олександр Проценко.

Як би не хотіли знищити історію України наші вороги, правда буде жити до тих пір, поки будуть живі бойові розповіді дідів та звучати перекази й казки бабусь.

Знаючи історію козацтва, там, куди приходили вільні козаки, завжди ставили церкву, присвячену захисниці козацтва Покрові Пресвятої Богородиці, а згодом навколо неї будували інші культові споруди: казна, Хата отамана, та всі інші важливі будівлі. По периметру, на початку і в кінці вулиць села селилися найсильніші козаки «…моя хата скраю, першим ворога зустрічаю!».

Олександр Проценко вірить, що українське Село - це душа України!

А відродити село можна, лише відродивши Український Козацький Дух і передавши його нашим дітям і молоді.

Він щиро вірить, що в Чубівці залишилися ще люди з вільним козацьким духом, які візьмуть майбутнє дітей у свої руки і відбудують «Чубівську Січ».

Олександр Проценко з радістю запрошує Черкащан і гостей села на Козацьке віче у с. Чубівка (провулок. Козацький 10 "СТОРОЖОВА ЗАСТАВА"), де з задоволенням поділиться тонкощами створення «Козацької Січі» та проведе майстер класи з володіння традиційною козацькою зброєю та українським лицарським мистецтвом.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30