Танцюйте, і ваше життя стане яскравішим

Понеділок, 25 липня 2016 09:35

Як оздоровити та організувати дозвілля для молоді, знають у Свидівку. Тут сільський голова Світлана Вовк та директор будинку культури Станіслав Коваль «згребли в охапку дітей», забили автобус продуктами і на вісім днів відправилися на Закарпаття.

-        «Діти» - це 18-25-річні учасники основного складу танцювального колективу «Свидівчанка», яким я ще торік пообіцяла за звання «народний» таку поїздку. Стояв вибір – море чи гори. На Закарпатті наполягла я, - розповідає Світлана Миколаївна.

А після поїздки танцюристи гуртом заявили, що порівняно із Закарпаттям, море «відпочиває».

Свидівчани об’їздили Берегове, Косове, Мукачево, заїхали в Яремчу. а повертаючись додому і в Почаїв, купалися в термальних водах і під водоспадом, а ще побували на оленячій фермі.

-        Навіщо шукати відпочинок за кордоном, коли ми ще маємо так багато незвіданих куточків нашої країни, - переконаний директор будинку культури Станіслав Коваль. – Ми не навчимо молодь любити свій край, свою країну, ми можемо показати, яка вона прекрасна, неповторна і унікальна.

Танцювальному колективу вже 30 років. Ініціатором створення колективу та першим керівником став заслужений  балетмейстер України – Олександр Талан. Спершу він був у складі ансамблю пісні і танцю «Обереги» і мав лише одну групу в кількості 12 осіб. Поступово кількість учасників збільшувалась, з 1987-го року  була створена і молодша група віком від 8-ми років, яка налічувала 16 осіб. У 1995 році була створена старша група колективу, яка плідно розпочала свою роботу під керівництвом молодого фахівця, випускниці Канівського училища культури і мистецтв – Юлії Шаповал.А вісім років тому став окремим танцювальним колективом. За дванадцять років, відколи ним керує Ірина Пожар, його склад «розрісся» майже до сотні учасників, найменшій з яких наразі 3,5 роки, а найстаршій – 32.

-        Наш колектив – це потужна і драйвова родина, - каже Ірина Пожар, - рушійною силою якої є молодіжний склад, а серцем – сільський голова.

-        Перш ніж щось робити для молоді, потрібно запитати у них, а чи воно їм потрібне, - переконана Світлана Миколаївна. – А заряд їхньої енергії сторицею примножує сили.

Протягом багатьох років колектив брав активну участь у культурно-мистецьких заходах не лише села, району та області, але й був лауреатом  Міжнародних конкурсів та фестивалів України, Росії, Угорщини, Румунії, Естонії та Молдови.

Територія дружби, радості, позитивних емоцій, усмішок, а ще місточок, який з’єднує долі, – це все народний аматорський колектив «Свидівчанка». Тут вже танцюють цілими сім’ями. 32-річна Вікторія Шавердашвілі вже не уявляє свого життя без танців. Семирічною дівчинкою прийшла у колектив. Полишала його лише на період декретної відпустки. Тепер у «Свидівчанці» разом із Вікторією танцює і її чоловік Валеріан, і 11-річна донька Іра.

«Свидівчанка» відсвяткувала ще одне весілля – тут познайомилися Олександр та Анна, які тепер мають спільне прізвище Хлівенко. Уже мають двійко діток, старша з яких 4-річна Даринка вчиться робити перші «па».

-        Молодіжна група – це кістяк гурту. На жаль, сьогодні його стає все важче зберегти. Учасники навчаються, працюють. Відпрошуються для виступів. А потім відпрацьовують прогуляні дні. Для тренувань доводиться підлаштовуватися під їхній графік, але всі зусилля того варті, - переконана художній керівник Ірина Пожар.

Що тут додати? Танець – це світ спілкування, толерантності, терпіння й поваги одне до одного. Це світ краси руху, краси душі. Танцюристи, немов художники, рухами, барвами своїх сердець малюють прекрасні картини. У танці ми вчимося, ставимо цілі і йдемо до них. Помиляємося, падаємо, але встаємо і продовжуємо свій шлях. Ми любимо, довіряємо, переживаємо, плачемо й радіємо. Почавши рух, уже неможливо його обірвати. Не можна зупинитися, припинити танцювати! Це наче перестати дихати чи дихати повітрям без кисню. Танець – це не частина життя, це і є саме життя.

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30