Мистецьке свято творчих колективів «Ми діти твої, Україно»

Середа, 27 квітня 2016 09:49

Як неминуче на нашу землю приходить весняне тепло та буйно розквітають садки, так яскраво та тепло вже вдруге пройшло Мистецьке свято творчих колективів «Ми діти твої, Україно» на сцені сільського Будинку культури для мошнівчан та гостей села.

Ініціатором та організатором святкового заходу стала творча, цікава, неординарна особистість, викладач Мошнівської дитячої музичної школи по класу фортепіано – Віта Геннадіївна Бойко.

Звичайно, свято такого рівня не може обійтися без людей небайдужих до творчості. Головним спонсором заходу стало підприємство ПрАТ «Фрау Марта».

 Підтримали проведення свята сільська громада, депутатський корпус сільської ради та сільський голова Мошен – Богдан Вікторович Шкарбута, який всіляко сприяє всебічному культурному та творчому розвитку жителів села а особливо дітей та молоді.

Головний задум свята – це, звичайно, розвиток та популяризація різних видів та жанрів українського мистецтва,поєднання на одній сцені талановитих колективів-професіоналів, та не менш талановитих юних початківців -мошнян. Мета – прививати дітям, молоді та всім жителям села любов до музики, пісні,танцю та всього прекрасного і, звичайно, подарувати незабутні позитивні емоції.

Уперше на сцені Будинку культури с. Мошни творчу майстерність презентували такі професійні знамениті виконавці та колективи: 

-театр народної пісні «Слов’яночка» Будинку дитячої та юнацької творчості міста Бровари Київської області;

-народний ансамбль танцю «Канівчанка» Канівського коледжу культури та мистецтв (м.Канів);

-інструментальний ансамбль «Парафраз» - викладачів Канівського коледжу культури та мистецтв (м.Канів);

-дитячий ансамбль «Джерельце» та дитячий ансамбль «Чепурушки» - Канівської дитячої школи мистецтв (м. Канів);

-танцювальний дует : Яценко Наталя та Верба Назар - Канівська школа мистецтв (м.Канів);

-ансамбль гітаристів та ансамбль скрипалів - Канівської дитячої школи мистецтв (м. Канів);

-ансамбль баяністів - студентів Канівського коледжу культури та мистецтв (м.Канів);

-дитяча вокальна студія «Палітра талантів»,та

- дитяча вокальна студія «ДоМіСолька» -Черкаського міськогоБудиноку культури ім..Кулика. (м.Черкаси);

-інструменталісти та вокалісти Мошнівської дитячої музичної школи-

(с. Мошни);

-юна вокалістка–Анжела Диченко, Будинок культури

(с. Мошни);

-танцювальний колектив «Флейм» Мошнівського Будинку культури –

( с. Мошни);

- танцювальний колектив «Саламандра»

 

Гості мистецького свята були приємно вражені яскравоювиставкою художніх робіт дітей Мошнівської дитячої музичної школи (викладач Олена Лотош)   та виставкою  художніх  робіт  нашої  талановитої односельчанки – Каріни Майстер, яка навчається в Канівському гуманітарному Інституті. Каріною також  був проведений навчальний  майстер-клас по розпису на склі.

Відкрили все святкове дійство сільський голова – Богдан Шкарбута і представник головного спонсора свята ПрАТ «Фрау Марта»  Ігор Кропивник та за народним звичаєм хлібом-сіллю зустріли  шановних гостей

Святковий концерт розпочали гості з сусідньої області - Театр народної пісні «Слов’яночка»(керівник Тетяна Мурзай) Будинку дитячої та юнацької творчості міста Бровари Київської області, урочистою постановкою «Рідна земля», якою з перших   хвилин виступу вразили глядачів  своїм чарівним виконанням,та привітали всю громаду села хлібом-сіллю. Взагалі глядачі були в  захваті від професійного виконання та режисури постановок, яскравих та самобутніх костюмів колективу «Слов’яночка».

Кожен виступ був по-своєму цікавим та оригінальним.

Своїми неперевершеними танцювальними номерами викликав  бурхливі оплески та шалені емоції у глядача Народний ансамбль танцю «Канівчанка» (керівник Олександра Горідько)   Канівського коледжу культури та мистецтв м.Канів. П’ять різних танцювальних номерів, зміна костюмів,а головне професіоналізм виконання викликали   любов і вдячність у  в серці кожного глядача.

Вперше на сцені Будинку культури виступив ансамбль баяністів - студентівКанівського коледжу культури та мистецтв м.Канів. (Керівник Олександр Павленко). Техніка виконання та професійна майстерність приємно вразила всіх присутніх.

« Майстерні професіонали високого рівня» - так можна сказати і  проінструментальний ансамбль «Парафраз»(керівник Олександр Павленко) - викладачів Канівського коледжу культури та мистецтв м.Канів. Такі музичні інструменти, як контрабас та домру багато глядачів концерту побачили вперше та,дякуючи колективу, насолодились  чарівними мелодіями.

Наймолодшими артистами на сцені,яким лише 5-6 рочків ,були учасники дитячого ансамблю «Джерельце»(керівник Ольга Секрет) та дитячого ансамбль «Чепурушки»(керівник Мар’яна Сторчоус, концертмейстер Костянтин Сторчоус) Канівської дитячої школи мистецтв м. Канів.

Чудове виконання творів під мелодії баяна та фортепіано,барвистість костюмів,а головне дитяча безпосередність і  вміння триматися на сценів такому юному віці зачарувала всіх без винятку і в залі, і за кулісами.

 

Незвичайною та захопливою грою на гітарах та скрипках вразив і  ансамбль гітаристів та ансамбль скрипалів (викладач Тетяна Матвієнко)Канівської дитячої школи мистецтв м. Канів.

 

Танцювальний дует Канівської дитячої школи мистецтв у складі Яценко Наталі та Верби Назара( керівник Ірина Івановська) виконав український танок . Поєднання народної пісні та елементів естрадного акробатичного танцю в сучасній обробці вразило незвичністю постановки та майстерністю виконання юних артистів.

 

Не можна обійти увагою і два чудові колективи з м. Черкаси.Цедитяча вокальна студія «Палітра талантів» (керівник Катерина Грузиненко)і дитяча вокальна студія «ДоМіСолька»(керівник Марина Жуленьова)

 Черкаського міськогоБудиноку культури ім.Кулика,які принесли  емоційне задоволення від вокального співута яскравості постановок.

 

Але  і юні таланти с. Мошни  також виступили високопрофесійно.

Чудовою  грою на фортепіано вразили глядача вихованці Мошнівської дитячої музичної школи - дует сестричок Ані та Каріни Бойко (викладач Наталія Нечушкіна),і дует Каті Охріменко та Владислави Гулі (викладач Віта Бойко). Сестрички Аня та Іра Жирні (викладач Марина Биковець)захопили всіх красивим вокальним співом. А звуки бандури чарівною річечкою полились  від дуету бандуристок Ірини Шелест та Ірини Купець  (викладач – Ірина Шелест)

 

Дуже вдалим та неперевершеним було поєднання гри на двох інструментах -  фортепіано та скрипці,від  ученицьКанівської дитячої школи мистецтв – Діани Майлат (скрипка) та учениці Мошнівської дитячої музичної школи – Каріна Будурова (фортепіано).

                                                                                                                               

А наша юна  талановита мошнівчаночка Анжела Диченко (керівник Ганна Однорог) вже вкотре порадувала нас своїм чарівним голосом.

Бурхливі оплески та вигуки «Браво»,як завжди, звучали для  учасників танцювального колективу Будинку культури «Флейм» (керівник Інна Острівна) та танцювального колективу «Саламандра»

У фіналі свята від сільської громади творчим колективам-гостям свята сільський голова та представник ПрАТ «Фрау Марта» вручили смачні короваї, квіти і звичайно,подяки.

Чудовий сценарій мистецького свята склала Любов Нагорна, а здійснила постановку та провела захід чарівна ведуча,художній керівник Будинку культуриЛеся Гаврилюк.

Організатори справилися із поставленими для себе завданнями. Поєднання різних мистецьких жанрів, звучання різноманітних інструментів, неперевершений вокал, невимовна краса українського та бального танцю викликало у глядачівмасупозитивнихемоцій та яскравихвражень,і всі сприйняли цей концерт як безцінний подарунок для душі та серця.    

Організатори дійства вдячні   усім,хто брав участь у підготовці та проведенні Мистецького свята творчих колективів «Ми діти твої,Україно!»:

-головному спонсору – ПрАТ «Фрау Марта» , особисто керівнику – Ірині Павленко.

-сільській громаді, депутатському корпусу та  сільському голові –Богдану Шкарбуті.

-усім вчителям та учням Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

-працівникам Будинку культури.

- усімвикладачам МошнівськоїДетячої музичної школи.

- усім Мошнянам та гостям свята.

Але ,звичайно, велике «СПАСИБІ» ініціатору та організатору свята – Віті Бойко.

Закінчилось свято,але глядачі і гості свята пам’ятатимуть слова сільського голови:

«Віриться, що це свято й надалі буде проводитись і сприятиме іміджу Мошен, як одного з  культурних осередків Черкаського району та даруватиме всім нам почуття невимовної гордості за рідний край,своє село та його жителів».

          Дай,Боже, нам всім Любові ,Доброти, Взаєморозуміння та Господньої підтримки.

Валентина Преснякова

вчитель української мови та літератури

Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ст.,

Леся Гаврилюк

Художній керівник БК с.Мошни

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31