Нас надихають подвиги Героїв...

Четвер, 07 квітня 2016 12:28

Степанківські семикласники з класним керівником Аллою Нечаєнко відвідали патріотично-виховний захід, присвячений воїнам, які ризикуючи своїм життям, виборюють волю й незалежність нашої держави на Сході України. Відбулося дійство 6 квітня в місцевому будинку культури.

При шести хвилях мобілізації зі Степанок до лав Збройних Сил України призвали 33 чоловіка, з них 16 – учасники АТО. За попередньою домовленістю школярі мали зустрітися з героями-земляками, проте більшість із них зараз боронить нашу землю від вторгнення російського агресора. Решта хлопців-відчайдух, які перебувають у короткострокових відпустках, за браком часу не змогли прийти. Серед них були й такі, що  воліють не згадувати пережите в зоні бойових дій.

Школярі зустрілися з матір’ю  учасника АТО Павла Величка Марією Величко, яка люб’язно погодилася прийти. Жінка поділилася спогадами про свого сина.

– Страшна звістка застала родину в липні, в ході третьої хвилі мобілізації. Отримавши повістку, Павло вирішив, не вагаючись, – його святий обов’язок захищати Батьківщину, – розповідає Марія Михайлівна. – А далі безсонні ночі, море виплаканих сліз, роз’ятрене від пекучого болю серце, і довге чекання, непереборне бажання почути рідний голосок. І нарешті – отой рятівний довгоочікуваний телефонний дзвінок, який додавав сили і життєдайної снаги, вселяв невгасиму віру, що син повернеться додому живим і здоровим.

Всі свої переживання й емоції жінка виливала у вірші, якими поділилася зі слухачами.

Пройшовши крізь пекло боїв, підступні атаки ворога, командир взводу Черкаської військової частини польової пошти В5912 старший лейтенант Павло Величко гідно витримав найсуворіші випробування долі. Нагороджений медаллю «Учасник бойових дій».

– Школа мужності зробила з нього  справжнього чоловіка, «східна» війна навчила його інакше ставитися до своєї країни, – зізнається мати.

Приємною несподіванкою стала книга А. Чернія «Онтологія духовності», подарована Марією Величко сільській бібліотеці, яка обов’язково посяде почесне місце на полиці книгозбірні.

У рамках зустрічі провели  диспут  «Що означає бути патріотом своєї країни?», переглянули  кліп пам’яті «Білі лебеді у небесах» гурту Невічні й Х. Панасюк та відеоновинку від Черкаського РОМЦ БКР «Герої АТО». Діти декламували патріотичні вірші, зворушливі пісні виконувала Оксана Костенко.

Усіх загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

Альона Недуха, завідувач сільської бібліотеки с. Степанки

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31