Великий талант вимагає великої працелюбності

Середа, 06 квітня 2016 14:21

-         Природна обдарованість людини – це талант. Безперечним законом життя є пряма залежність успішності від працьовитості. Працелюбність допомагає розвивати здібності. Щоб стати визначним митцем, підкорити омріяну вершину майстерності, необхідно вдосконалюватися, докладати великих зусиль, - переконаний директор Червонослобідської дитячої музичної школи Володимир Синяченко.

Нещодавно у музичній альма-матері району шукали маленькі таланти, які у майбутньому заявлять про свій край на весь світ, а поки ж вони впевнено заявляють – «Україна – це Європа». Під таким девізом тут відбувся загальношкільний фестиваль-конкурс творчих колективів. Понад два десятки колективів базової школи та її філій представили 46 конкурсних номерів в таких номінаціях: інструментальна музика (народні інструменти, клавішні, духові інструменти), вокально-інструментальний жанр, народна пісня (соліст) та хорові ансамблі.

Звучання різноманітних інструментів, неперевершений вокал та прекрасна атмосфера панувала в залі. Кожен виступ був по-своєму цікавим та оригінальним. Батьки, гості та учні сприйняли цей концерт, як безцінний подарунок для душі і серця.

-         Обидві мої доньки обрали фах фортепіано та навчаються в Ірини Ісько. Старша Ірина вже у сьомому класі, молодша Катя – у четвертому. Для них музика – це куточок свого світу, куди вони можуть сховатися від реальності, від своїх маленьких проблем, від поспіху і шуму. Я думаю, діти, які обирають мистецтво, ніколи не завдадуть зла іншим, бо самі стали частинкою прекрасного і вічного – музики, - каже Лариса Демнененко із Червоної Слободи.

До речі, довгий і славний шлях навчального закладу позначився багатьма пам'ятними подіями і невтомною працею творчого цілеспрямованого колективу, який виховав не одне покоління талановитих музикантів. За чотири десятиліття існування школа має понад тисячу випускників, майже для двохсот музика стала справою всього життя. Творчий підхід, далекосяжність планів, оригінальність рішень і сучасний стиль роботи - ті визначні риси колективу музичної школи, які тримають заклад на вершині успіху впродовж десятиліть.

Сьогодні тут працюють 34 викладачі, а навчаються 350 учнів. Колишні випускники повертаються працювати в музичну альма-матір. Серед них і Людмила Назаренко, Тетяна Коваленко, Інна Гусятина, Анна Буковська, Тетяна Кикоть.

А нещодавно нову зміну в Черкаську музичне училище відправили Іван Сапсай, Оксана Доброскок, Ольга Воронецька та Ірина Ісько.

-         Мій син, Олексій, вже четвертий рік начається в Івана Івановича Сапсая по класу духових інструментів. Це прекрасний викладач і я дуже рада, що працює він саме в нашій філії у Худяках. А нещодавно Олексій брав участь в обласному конкурсі та виборов Гран-прі, - розповідає Катерина Пасько з Худяків.

-         Лише ті, хто свідомо опустилися на дно буднів жорсткої праці над собою, отримує можливість побачити свій власний «еверест» під назвою «успіх», - переконаний Володимир Синяченко.

Сорок років тому в його успіх теж мало хто вірив. Тоді йому, молодому директору Звенигородської музичної школи, запропонували очолити такий же заклад в себе вдома – зокрема, у Червоній Слободі. Щоправда… спершу його потрібно було збудувати. Не зовсім, щоб «з нуля». Для старту розділили приміщення старої земської школи навпіл – в одній половині розмістилися гуртки колишнього Будинку піонерів, а в другій – діти мали навчатися гри на музичних інструментах. За півроку після капітальної реконструкції Червонослобідська дитяча музична школа прийняла своїх перших вихованців. До речі, випустила вже 1227 дітей.

-         У далекому 1974 році відкривалася не просто музична школа, перша початкова сходинка до професії музиканта. Це був один з перших центрів музичної культури в районі. Учбовий заклад зіграв важливу роль в естетичному вихованні багатьох поколінь Скільки юних сердець доторкнулись до вічних цінностей в житті – доброти, красоти, радості – від спілкування з високою музикою, - згадує Володимир Синяченко. - І вже діти та онуки наших колишніх випускників переступили поріг школи, для котрих музика стала невід’ємною частиною життя.

Сьогодні школа – сучасний музичний заклад з працюючими трьома відділами: фортепіанний, народних інструментів, теоретичний та три класи – образотворчого мистецтва, духових інструментів та хореографії. Школа має вісім філіалів, зокрема, у Хацьках, Руській Поляні, Степанках, Хуторах, Леськах, Дубіївці, Худяках та Вергунах. Учні із задоволенням беруть участь та здобувають нагороди в фестивалях, конкурсах районного, міського та обласного рівнів.

-         До речі, роботи наших вихованців класу образотворчого мистецтва відібрані в числі двох десятків з усієї області, та будуть направлені в рамках обміну культурними цінностями між музеями Донбасу та Черкащини у художні музеї прифронтових районів Донецької та Луганської областей. Це, зокрема, робота Юрія Баришева «Нова радість стала» та Антоніни Кикоть «Ніч на Івана Купала», аби презентувати звичаї, традиції та самобутність Черкаської землі, - розповідає Володимир Григорович. – Я пишаюсь своєю школою, своїми викладачами, котрі продовжують розвивати та укріпляти традиції, навчають дітей музики, виховують в них кращі якості людини з великої букви.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30