Майже 2,5 мільйона спрямували на енергоефективність закладів культури

Вівторок, 27 лютого 2018 15:17

Ще на 681 тисячу гривень було оновлено матеріально-технічну базу. Загалом на утримання установ культури торік по загальному фонду було заплановано 20 096,4 тис. грн.  Питома вага районного бюджету становить 38,1 %, сільського  – 61,9 %. Підсумки роботи галузі торік обговорили цього тижня на розширеній нараді працівники сфери культури Черкаського району.

-         Торік було проведено районний огляд-конкурс творчих колективів закладів культури району «Культура від села до села», за підсумками якого перше місце отримав Яснозірський будинок культури, друге – Свидівоцький, третє – Леськівський. Окрім того, переможцями в різних номінаціях визнані Кумейківський, Степанківський та Руськополянський будинки культури, - зауважила у доповіді начальник відділу культури і туризму ЧРДА Олена Бардінова. – Слід зауважити, що проведення такого конкурсу дало відчутний поштовх до позитивних зрушень в галузі культури і підтвердило, що попри економічні негаразди клубні заклади ефективно працюють.

Заступник голови районної ради Сергій Степанюк переконаний, що  розвиток будь-якої галузі тримається на ентузіастах.

-         Причому ентузіастах різних поколінь. Проте рушієм розвитку галузі культури є молодь – їх запал, енергія, натхнення та бажання творити. Прекрасно, коли учасниками художньої самодіяльності є цілі покоління, коли до будинку культури йде дідусь з бабусею, їхня донька чи син, а поруч ще й внуки. Наступність поколінь дасть потужний потенціал для розвитку галузі, - висловив переконання заступник голови районної ради Сергій Степанюк. 

Приміром, з приходом нового керівника в Червонослобідській ДМШ, змінився підхід не лише до роботи, а й до матеріально-технічної бази. Іван Сапсай постійно працює з органами місцевого самоврядування, депутатами районної ради. Степанківський гурт «Time» дав 19 сольних концертів.

-         Зі своїм керівником Василем Клименком вони виступали у Шполі. Смілі, Золотоноші, Черкасах, - зауважує Олена Бардінова. - Навіть не кожен дорослий колектив може дати сольні концерти, не кажучи про молодіжний, а загалом дитячий, адже виступають учениці загальноосвітньої школи.

Загалом основними проблемними питаннями, над вирішенням яких відділ працює у тісній співпраці з сільськими радами, це відновлення опалення закладів культури, проведення там енергозберігаючих заходів та ремонтів приміщень, паспортизація пам’яток історії та культури, археології, архітектури і містобудування, зміцнення матеріально-технічної бази.

Нині з процесами децентралізації фінансові потоки зміщуються в села й акумулюються на місцях, - зауважує заступник голови РДА Петро Коренюк. – Окрім того, активно допомагають в плані соціально-економічного розвитку населених пунктів народні депутати Сергій Рудик та Владислав Голуб. Переконаний, що залучивши різні сфери фінансування, більшість з озвучених нині проблем, на місцях ці питання вдасться вирішити. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31