Черкаський район відзначив 74-ту річницю визволення

Вівторок, 06 лютого 2018 08:40

5 лютого – знаменна подія в історії району. Цього дня виповнилося 74 роки з дня визволення нашого краю від фашистських загарбників. 887 днів тривала окупація сіл нашого району нацистами. Більше 10 тисяч жителів району загинуло в роки війни, а визволення району тривало 84 дні і супроводжувалося жорстокими боями.

Нагадаємо, визволення району розпочалося в листопаді 1943 року з вигнання фашистів із сіл Лозівок, Єлизаветівка, Сокирно, Свидівок і завершено в лютому 1944 року звільненням сіл Байбузи, Мошни, Тубільці, Софіївка, Кумейки та Яснозір’я. За цей час понад 3 тисячі жителів сіл окупанти вивезли на примусові роботи у Німеччину. За співпрацю з партизанами нацисти спалили околиці Руської Поляни, Дубіївки, Свидівка, Лесьок, Білозіря, Кумейок, Байбуз. Вщент згоріло Будище.

На території Черкаського району діяли 7 партизанських загонів, загальною численністю 2884 чоловіка, та 7 підпільних організацій і груп, учасниками яких було близько 100 чоловік.

– Дорогі ветерани! Своєю хоробрістю і героїзмом, відвагою та безмежною любов’ю до Батьківщини ви всьому світу довели, що Україна ніколи не скориться загарбникам. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку довелося пережити людству, – звернувся у вітальному слові до присутніх заступник голови районної ради Сергій Степанюк. – Ми у вічному боргу перед вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які ви виявили в боях за рідну землю.

До речі, нині в районі проживають вісім учасників Корсунь-Шевченківської битви. Це, зокрема, Ганна Соболевська у Леськах, Євдокія Шевченко у Вергунах, Микола Булава у Бузукові, Захар Сидоренко у Сагунівці, Григорій Тесля у Софіївці, Іван Шиян у Хацьках та Михайло Костенко у Хуторах.

– За мужність та героїзм, проявлені в боях із ворогом в роки Другої світової війни 12 жителям району присвоєно звання Героя Радянського Союзу, а двоє наших земляків – Кавалери трьох орденів бойової Слави, – зауважила у ході виступу голова районної організації ветеранів Лідія Косенко. – І сьогодні, коли на сході нашої країни ведуться бойові дії і гинуть наші сини і внуки, ми, ветерани, хочемо сказати, що захищатимемо країну знову. Адже не для того кращі представники українського народу та наші земляки віддали своє життя, щоб зараз знову втрачати своїх синів  та територію.

Від імені ветеранів вона подякувала народним депутатам Сергію Рудику та Владиславу Голубу, керівництву районної ради та районної адміністрації за сприяння в організації урочистостей з нагоди річниці визволення району. Присутнім ветеранам Другої світової війни вручили подарунки.

Ці визначні дні співпадають з 29-ою річницею виведення військових частин Радянського Союзу з охопленої бойовими діями території Афганістану. Схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з тієї війни та інших локальних бойових дій.

– Дев’ять років 1 місяць та 21 день цієї війни стали для нас відправною віхою всього нашого життя. Але збройні конфлікти проходили не тільки в Афганістані. Більш ніж у двох десятках країн наші хлопці виконували свій інтернаціональний обов’язок, – зауважив голова Черкаської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Володимир Сафроненко. – Через 29 років ми з вами продовжуємо боротьбу вже не з «духами», а за дотримання зобов’язань державою перед тими, хто сумлінно у свій час виконував її наказ. Сотні наших побратимів взяли знову в руки зброю, аби вже боронити свою країну від російського агресора.

Від імені народного депутата України В’ячеслава Голуба присутнім воїнам-інтернаціоналістам вручили квіти.

Під час святкових урочистостей учасників заходу вітали своїми піснями аматорські колективи Черкаського району, а саме: чоловіче вокальне тріо «Хуторяни», дівочий вокальний ансамбль «Сузір’я», солісти – Сергій Роботько (с. Степанки), Олександр Москаленко, Василь Клименко, дует Марина Вергун та Богдана Іщенко.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Січень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31