У Сагунівці взимку виріс «Мандарин»

П'ятниця, 02 лютого 2018 09:17

Студент філологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Андрій Шапошник із Сагунівки видав свою першу збірку творів «Мандарин». Зібрання побачило світ завдяки підтримці депутата облради Ігоря Нестеренка.

– Це дуже талановита і працьовита дитина, – розповідає очільниця села Ірина Бодяненко. – Шестикласником долучився до конкурсу «Тарасовими шляхами», де юні поети представляли власні твори. Здобув за свій вірш «Золотий м’яч» ІІ місце. Мріяв стати футболістом, то й писав про те, що цікавило. Коли вийшов на сцену читати поезію у футбольній формі з м’ячем, завоював симпатію залу, журі ж оцінило творчі старання.

Після першого свого вдалого виступу здружився з багатьма юними обдаруваннями, разом відточували майстерність, спілкуючись у соцмережах. Згодом щорічно брав призові місця на творчих конкурсах. Серйозний, сумлінний Андрій з дитинства ставився до життя по-дорослому. Але і спорт не полишав, займався у Черкаській СДЮСШОР. Поєднував усе: навчання, творчість, позакласну роботу і щотижневі заняття футболом. А слова складалися у рядки – римовані, відточені юнацькими думками. Згодом спробував прозу. Вдало. За новелу «Грудень-мандарин» отримав І місце в обласному конкурсі «Об’єднаймося, брати мої…». Паралельно хлопець займався і науковою роботою в Малій академії наук. За роботу про топоніми затоплених сіл у категорії «Українська мова» отримав ІІ місце по області. Чим займатися після закінчення школи, довго не думав – подав документи до вишів на філологічні спеціальності. Вступив до кожного університету. Обрав Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, де навчається нині на І курсі. Здібного студента одразу помітили і запропонували ввійти до студентської ради закладу – він працює у Благодійній організації Харківського НУ. Спорт тепер – хобі, а от у віршах гаптуються образи і почуття.

– Коли вперше почула вірші Андрія, вирішила, що їх мають почути всі. А я для цього постараюся зробити все від мене залежне. Хлопець справді має талант. А таких дітей треба підтримувати. Щоб Андрієва збірка побачила світ, звернулася за допомогою до депутата обласної ради Ігоря Нестеренка. Він повірив у силу слова нашого молодого обдарування і допоміг, – каже Ірина Іванівна.

Минулого тижня молодий автор зустрівся зі своїм благодійником, аби подякувати та подарувати свою першу видрукувану збірочку «Мандарин». Хлопець зізнається, що саме запах цих цитрусових надихав його творити.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28