Не книгозбірні, а центри дозвілля

Вівторок, 26 вересня 2017 16:40

Сучасна бібліотека, переконані працівники галузі, повинна стати центром дозвілля для всієї родини, де діти можуть весело і корисно провести час, а батьки - отримати потрібну для себе інформацію. Що для цього роблять на місцях, в переддень професійного свята районній газеті«Сільські обрії» розповіли бібліотекарі сільських бібліотек.

Валентина Канюка, директор організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи:

Аби бути центрами суспільного життя,бібліотеки Черкаського району  терміново стали змінювати свою роль та наповнення. Відтак, кожного року вони реалізовують новий проект, завдяки якому залучають грантові кошти на оновлення матеріально-технічної бази, чи беруть участь у всеукраїнських соціологічних дослідженнях. Приміром, цьогоріч це були соціологічні дослідження на тему «Патріотичні настрої молоді» та «Видатні імена України». Окрім того, працівники бібліотек разом із своїми читачами взяли участь у конкурсах, присвячених 100-річчю української революції та 80-річчю від дня народження В’ячеслава Чорновола. В еру комп'ютерних технологій бібліотекарі мають вдало маневрувати, аби створити тандем – читач-книга-комп’ютер. Наразі в районі функціонує 30 сільських бібліотек. Вони найкращі в області за показниками передплати періодичних видань та поновлення бібліотечного фонду за кошти з місцевого бюджету. Цьогоріч цифра сягнула 2 тисяч примірників на загальну суму 117 тисяч гривень. Приміром, за кошти Свидівоцької сільської ради сільська бібліотека отримала 148 примірників сучасних українських книг на загальну суму 10 тисяч гривень, до Мошнівської бібліотеки надійшло 46 нових книг, на придбання яких Мошнівська сільська рада спрямувала 3 тисячі гривень. Досить потужно цьогоріч  оновили фонди у сільських бібліотеках Червоної Слободи, Хацьок, Вергунів, Геронимівки, Лесьок, Степанок, Чорнявки.

 

Валентина Ткаченко, завідувач Руськополянської сільської бібліотеки №2:

Попри всі інновації та технічні новинки, ключовим об'єктом у кожній бібліотеці залишається книжка. По-перше, читача треба зацікавити новинками, аби він прийшов і залишився з нами. Зараз сучасне життя, люди хочуть сучасної книги. По-друге, традиції відвідувати бібліотеку мають культивуватися не однобоко. Це означає співпрацю бібліотечних працівників- батьків-учителів. Велику роль відіграють родинні традиції читання книг з бібліотек. Окрім того, ми проводимо презентації новинок в школах, або ж вчителі приводять на екскурсію дітей.

 

Любов Хорошун, завідувач сільської бібліотеки, с. Червона Слобода:

Публічні бібліотеки в усьому світі сьогодні радше громадські центри, осередки життя громад. Тут має бути цікаво, сучасно та комфортно. Аби цього досягти, бібліотекарі мають володіти інформацією, бути в курсі і глобальних подій, і своїх, місцевих. Люди, що до нас приходять, прагнуть не лише почути новини, а й обговорити їх. До речі, сучасні читачі вже не хочуть шукати книги на полицях, а чекають, аби їм порадили, що читати, ще й коротко розповіли зміст. Так само, як не хочуть  брати читати книги в стареньких палітурках -  шукають новіші перевидання. До речі, це не лише молодь, а й люди старшого покоління. Ну і новації. Коли шість років тому у бібліотеці з’явилися комп’ютери та вай-фай – це була сенсація. Звісно, збільшилася кількість і читачів, і користувачів комп’ютерами.

Альона Недуха, завідувач сільської бібліотеки, с. Степанки

Секрет успіху і розвитку бібліотечної сфери, навіть у сільській місцевості існує, і він дуже простий. Є три компоненти: драйв і бажання змінювати життя громади на краще, знання потреб власної громади та вміння знаходити партнерів для впровадження інновацій. Інтерес до книжок дітям намагаюся прищепити через мультимедійні ігри, конкурси, флешмоби, вікторини. Людям старшого віку допомагаю отримати юридичні консультації з різних питань з фахівцями через Skуpe-зв'язок. Бібліотека сьогодні стає гамірним місцем, позбавляючись стереотипу тиші книгосховища. Сюди приходять відверто поговорити про особисте, навіть розраду шукають. У своїй роботі керуюся принципом – хто стукає, тому відчиняють. Відтак, стукаю в усі двері, аби зробити бібліотеку комфортним місцем для проведення дозвілля односельців. Відгукуються спонсори і благодійники. З-поміж них найактивнішу підтримку отримуємо від СТОВ «Степанки». За їх сприяння мені вдається проводити цікаві акції для дітей, а тепер в бібліотеці облаштую ще й комфортну зону для проведення дозвілля.

 Спілкувалася Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Червень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30