У Червоній Слободі присвятили вечір «Юності літа»

Понеділок, 31 липня 2017 09:17

Липневий вечір в Червоній Слободі міг би бути похмурим і дощовим, проте у підступні плани погоди втрутилася очільниця місцевого творчого осередку. Повіяв справжній OPEN AIR, який переріс у затишний творчий вечір у стінах сільського будинку культури. Власне, гостей запросила Аня Петровська, талановита місцева музика, автор пісень, соліст гурту «OPEN AIR» та «Супер 8». Вона прагнула поділитися з присутніми своєю творчістю та поговорити на будь-які теми, без рамок і обмежень. Вийшло добре, по-сімейному і по-справжньому.

За кілька годин до творчого вечора, журналісти районної газети «Сільські обрії» зустрілися із Анею. Простота і відвертість дівчини – її головні козирі. Тон розмови був довірливим, спокійним, зближуючим. Слухати Аню приємно, співає вона чи просто говорить. Бо розповіді її виважені, наповнені, яскраві. Бо її вустами говорить юність.

 Вперше записуючи свій сольний виступ 20-річна Аня Петровська навіть думати не могла, що п’ять років по тому організує для своїх односельців творчий вечір. Та сама сцена, власне, ті ж мікрофони, проте це вже були не «Як діти», а «Юності літо».

Ідею Ані зробити творчий вечір для своїх односельців підтримали друзі та знайомі. Серед них Андрій Горишній, звукооператор, який приїхав із Черкас, аби, як і п’ять років тому, обладнати сцену для виступу.

-         Коли вона випускалася із школи, ми записали її власну пісню «Як діти». Прямо в класі. Звичайний мікрофон. Все було просто й невимушено. Проте, це дало старт Ані для продовження. І ми вже влітку записали ще кілька її пісень, - пригадує хлопець. – Наші дороги не розійшлися й після того, як Аня розпочала навчання в Києві. Адже весь вільний час – то її захоплення музикою.

«Шукала учасників для гурту через OLX.ua

Вперше на сцену Червонослобідського будинку культури вона вийшла років у чотирнадцять. Дівчина співала, а ще грала на фортепіано. Грати на гітарі навчилася за книгою-самовчителем.

-         Моє захоплення гітарою з туристичних змагань. Перший виїзд турклубом із ночівлею, місячні ночі і хлопці грають на гітарі. Ну як тут не вивчити перші акорди, - жартома розпочинає розповідати про себе Аня. – В Юри Поліщука взяла гітару, в Жені Шматько самоучитель, а вже за тиждень я грала «Девчонка, девчоночка». Потім через рік написала першу пісню і так серйозно пов’язала долю з піснею.

Проте життя завжди вносить корективи, тому навчатися після закінчення Червонослобідської ЗОШ Аня та її батьки вирішили в Києві, обравши фах психолога.

-         Через рік, у червні 2015 року я просто подала оголошення на OLX, що шукаю музикантів для гурту. Люди прийшли і ми створили гурт. Довго думали, як назвати. А тоді вибрали слова з пісні «Халі-галі» - «Супер 8». Виступали на різних заходах та конкурсах в Києві. Дуже хотілося порадувати також односельців. Проте кожного разу нам щось заважало зібратися – то репетирували мало, то комусь було складно дістатися сюди з Києва. І все відкладали й відкладали виступ, - пригадує дівчина. – А тепер коли я закінчила навчання і гурт фактично розпався, я подумала, що мені нічого втрачати, тому зроблю цей вечір сама. Але я навіть не здогадувалася, як це складно. Довелося писати заяву в сільську раду, домовлятися про апаратуру (до речі, дякую керівництву Червонослобідської музичної школи, які дозволили використовувати їх сентизатор) і, відповідно десь з місяць ми готувалися. Проте на допомогу знову ж таки прийшли друзі.

Літом всі гайда на OPEN AIR

Поміж них і Яра та Аня Зейн Ель Дін із Лівану. Дівчата щоліта приїздять до родичів у Червону Слободу. З Анею вони створили так званий «міжнаціональний музичний гурт» - OPEN AIR. Дівчата зізнаються, що лишень тут вони можуть презентувати свою творчість, бо вдома зайняті винятково навчанням. Дівчата записали вже дві пісні. До них приєднався і Олександр Ведула – гітарист, вокаліст та ударник Андрій Шаригін з Києва.

До речі, справжнім подарунком для односельців став виступ Олександра Дубини, соліста рок-гурту «Сонце в кишені». Він сам і є атмосфера, де б не проходили його виступи. Це завжди тепло, цікаво, унікально.

-         Щирість –  це те, чого дуже не вистачає у сучасному світі. Приємно відзначити той факт, що наше село має таку молодь. Якщо ми проводили сільські заходи, а Аня якраз пприїздила з Києва додому, ми її обов’язково запрошували виступити. Це дуже позитивна та чарівна дівчина, - розповідає директор будинку культури Людмила Овчаренко. – І коли на початку літа вона запитала, чи може в будинку культури організувати творчий вечір для своїх однокласників, знайомих, рідних, звичайно, ми підтримали її. На мою думку, подібні заходи – це величезний прорив потенціалу сільської молоді. Адже здобувши освіту в столиці, вони повертаються в ріні села, аби показати своїм односельцям, друзям, що мрії здійснюються. І не варто нічого боятися. Треба діяти, творити. В першу чергу це цікаво і потрібно.

Концертна програма тривала кілька годин. Зал був заповнений глядачами різного віку, адже кожен хотів відчепити хоч трішки для себе «юності літа».

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31