Ярослав Назаренко: «Музика для мене – життєве натхнення»

Вівторок, 18 квітня 2017 15:01

Вона, до речі, також допомагає рятувати життя іншим. Ярослав – учасник благодійних концертів. Один із них – на підтримку онкохворих дітей – відбудеться 27 квітня просто неба на площі біля Будинку торгівлі в Черкасах.

Молодий музикант із Лесьок Ярослав Назаренко розповів, як йому вдалося досягнути успіхів у музичній справі. Нині гітара – його найкраща подруга, і він навчає володіти нею тих, хто дуже цього хоче.

Коли ти почав займатися музикою?

– Вперше я взяв гітару в руки десь у третьому класі. Це була акустична гітара. Її купили батьки старшому брату Віталію. Він тоді відвідував уроки гри на гітарі. Я спробував навчитися щось "бринькати", точніше брат старався мене навчити, але в нього не виходило, та і в мене бажання мало було. Так воно все і відійшло на другий план. У сьомому класі я вступив до музичної школи по класу фортепіано, та й там не довго затримався. Вчився майже 2 роки. Покинув навчання через уроки сольфеджіо. Вони давалися мені важкувато. Одного разу перед шкільним випуском у 2008 році в один із вихідних я вирішив піти на дискотеку до місцевого будинку культури. По дорозі зустрів знайомих товаришів, які сиділи біля клубу та грали на гітарах. Мене це зацікавило. Я залишився з ними, слухав їх і навіть підспівував. Вони грали пісні Віктора Цоя, які я дуже любив слухати в дитинстві на касетному програвачі. Це для мене було щось рідне. Музика того вечора, мабуть, зачепила за живе, і я зрозумів, що теж зміг би грати на гітарі пісні улюблених виконавців!

Якими були перші кроки у цій справі?

– Наступного дня після зустрічі з друзями я знову взяв гітару в руки і розпочав сам навчатися за старими записами брата. Через три тижні вивчив з десяток пісень гурту «Кіно» і прийшов туди, де збиралися товариші з гітарами. Зіграв з ними. Маю добрий слух, мабуть, тому навчився швидко грати. Та й бажання дуже велику роль мало! Пізніше доступним став Інтернет, і я почав вчитися більш поглиблено. А через деякий час ми з друзями створили гурт, який назвали «Майже Друзі». Назбирали апаратури і розпочали репетиції. Займалися в сільському будинку культури. Ми вивчали пісні відомих виконавців, а також писали свої, авторські. В подальшому записали їх на студії. Наш гурт виступав на сільських заходах, на рок-концертах, що відбувалися в різних закладах Черкас, в університетах, де навчалися. Виїжджали і за межі рідного міста – до Сміли та інших містечок поблизу.

Граєш тільки на гітарі?

– Увесь час я навчався музиці і освоїв багато різних інструментів. Окрім акустичної гітари, заграв на бас-гітарі, згадав навички гри на клавішних, навчився витримувати ритм на барабанах і почав співати.

Навчання після школи було пов'язане з музикою?

– Скоріше ні. Я закінчив Київський Національний університет технологій та дизайну за  спеціальністю «Компютерна інженерія: спеціалізовані комп'ютерні системи». А от після цього потрапив на роботу в Черкаський інститут Пожежної Безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Працював фахівцем відділу культурно-масової роботи, а точніше, музичним керівником та звукооператором, навчав курсантів грати на музичних інструментах, зібрав славнозвісний «новий» склад ВІА «Грані», з яким виступали на різних заходах. Виступав і сольно.

А ще, крім роботи, я грав у черкаському гурті «My Perfect Sorrow» в ролі гітариста та бек-вокаліста. Було дуже багато концертів в різних містах України. Музику створювали якісну та важку – у стилі метал-кор. Записав я з ними декілька студійних пісень і одну зі своїх. Але з особистих причин вимушений був залишити гурт. Хлопці й надалі пишуть музику, виступають. Сподіваюся побачити їх на великій сцені.

– У твоєму репертуарі авторські пісні чи запозичені?

– Репертуар у мене різноманітний. Я слухаю багато різної музики для того, щоб почерпнути щось цікаве і потім створити своє, оригінальне. Але душа потребує свободи. Тому я більш поглиблено працюю у стилі «рок». Виступаю поки що сольно з електро-акустичною гітарою. Виконую пісні різних виконавців та гуртів. І, звісно ж, пишу свою музику. Нині займаюсь звукозаписом. Маю свою невеличку звукову студію, яка знаходиться в сільському будинку культури. По можливості намагаюсь докупити щось новеньке для покращення якості звукозапису. Записую себе та всіх, хто звертається.

У яких конкурсах та концертах брав участь?

– Виступаю на різних заходах у Леськах та Черкасах, граю на благодійних концертах. До речі, один із них відбудеться 27 квітня біля Будинку торгівлі. Збиратимуть кошти для онкохворих дітей. Нещодавно брав участь у районному конкурсі сучасної естрадної пісні «Кришталева надія». Здобув перше місце в молодіжній категорії.

Навчаєш інших грати?

– Зараз я багато граю, репетирую, пишу музику, стараюсь створювати щось нове. Постійно допомагаю нашому будинку культури в проведенні заходів, виконую роль звукооператора. Нещодавно зважився спробувати передати свої здобуті роками здібності іншим людям. Запрошую на уроки гри на гітарі та інших музичних інструментах.

Які плани на майбутнє?

– Деякі з моїх друзів покинули музику, бо, мабуть, не бачили в цьому сенсу. Я не збираюся цього робити, тому що кожна мізерна крихітка, вкладена до цієї справи, будує міцний фундамент. Музика для мене – життєве натхнення. Основним планом на майбутнє в мене є створення своєї професійно студії звукозапису. Ну і, звісно, стати більш професійним і відомим музикантом. Нині я працюю над цим.

Що б ти порадив новачкам, які нещодавно взяли в руки гітару?

– Найперше – ніколи не відступати, знати, чого хочеш від гітари, від музики, придумувати щось нове, не боятися імпровізувати, постійно займатися, хоч по 10 хвилин в день. Тоді вдасться зібрати свої соковиті плоди. Ще хотів би побажати великого натхнення, бо інколи важко буває без нього. Потрібно шукати його джерела. Я, наприклад, закидаю всі справи і просто слухаю різну музику – від класики до важкого пост-хардкору.

Мабуть, на досягнутому Ярослав не зупиниться, адже музика стала сенсом життя. Вона відволікає від сірих буднів, додає яскравих кольорів позитивним подіям, допомагає пережити неприємності. Бажаємо натхнення для створення пісень та нових звершень і перемог!

Юлія САВЧЕНКО,

Фото з особистого архіву героя публікації

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31