В Олошки

Четвер, 17 березня 2016 09:52

Було це дуже давно, не пам’ятаю коли. У звичайнісінькому селі жила бабця Олошка. Нічим вона не вирізнялася з-поміж інших бабусь, хіба тільки очі в неї були сині, ніби смарагди. Вони притягували погляд, від них не можна було відірватися. Через це у селі подейкували, що Олошка чаклунка, постійно вовтузиться біля якихось красивих синіх квіток, напевно, чарівне зілля. Ніхто в селі не наважувався запитати у бабусі, що то за квіти такі.

Прийшла чарівна весна. Наближалося жіноче свято. Івась вирішив подарувати матусі найкрасивіші квіти. Усі хлопці одноголосно запевняли його, що найкращі – в Олошки. Хлопець довго зважувався, як же піти до тієї бабці. Він її дуже боявся. А якщо вона справжня відьма? Але заради матусиної усмішки був готовий на все.

Вирішив Іванко, що встане раненько і вкраде в бабусі малесенький букетик цих чарівних, незвичайних квітів.

Підійшов він до будинку, відчинив тихенько двері – і завмер. Хлопець не міг поворухнутися. На підвіконні стояли ті квіти. Але що це з їхніми пелюстками? Вони ж прозорі! Раптом ззаду почулися старечі кроки. Івась чимдуж скочив під стіл. Бабця Олошка схилилася над квітами, вдихнула їхній аромат – і з її небесних очей скрапнула сльоза. Вона впала на квіти – і вони стали синіми. Від подиву хлопець стукнувся головою об стіл, і бабуся його помітила. Вона попросила хлопця нікому не розповідати про її секрет і подарувала йому велетенський букет синіх квітів.

Пройшли роки, Івась став дорослим чоловіком. Він давно не був у селі. Але коли його запитували : «Які квіти найкращі ?» Він відповідав: «В Олошки».

Батьки давно сказали Іванові, що бабця померла, що на її дворищі ніхто не живе, що там суцільна пустка. Але одного разу чоловік вирішив подивитися, що сталося із тими незвичайними квітами. Коли він ступив на бабусине подвір’я, то побачив ті квіти. Вони були такими ж безбарвними, як і колись. Засмучений і зневірений, присів Іван біля них. Раптом краплі дощу впали на пелюстки квітів, і вони стали синіми. Невже ще й досі сльози синьоокої бабусі, падаючи з неба, роблять квіти найкращими у світі?

Питання змінилося, а відповідь – ні:

– Які найкращі квіти?

– Волошки!

Яна ЧЕРЕДНИК, учениця 9-А класу

Дубіївської школи

Оцініть матеріал!
(0 голосів)