admin

Подаруйте дитині можливість жити

П'ятниця, 21 лютого 2020 09:34

Це Ілля Гапоненко. Йому 11 років. Ще торік він жваво грав зі своїми друзями-однолітками на стадіоні у рідному селі Руська Поляна у футбол, любив ліпити танчики з пластиліну та мріяв навчитися гончарному ремеслу, а сьогодні йому боляче просто поворухнутися.

Кілька місяців він відчував постійну втому, у нього боліла шия, стали напухати суглоби, він схуд, не змінюючи спосіб життя і харчування. А потім йому стало важко пересуватися. Після багатьох аналізів та блукання по лікарях йому поставили діагноз, який розділив життя його родини на «до» та «після» - ЮРА (ювенільний ревматоїдний артрит).

Ювенільний ревматоїдний артрит – це автоімунне захворювання. Тобто імунітет атакує тканини власного організму, в Іллі – хвороба вразила сполучні тканини суглобів. Цю хворобу не можна вилікувати, бо причина невідома. Якщо людина захворіла, то цей діагноз на все життя, але можна досягти стану ремісії і жити повноцінно. Вже рік Ілля приймає базисну терапію, а крім того ще й гормональні засоби, регулярно проходить обстеження, адже ця хвороба може в будь-який момент дати ускладнення на інші органи організму. Можуть виникнути хвороби серця, легень або ж дитина може втратити зір.

Проте процес розрухи хрящових тканин прогресує і ремісії на базисній терапії досягти не вдається. У нього напухають суглоби, від чого йому стає боляче рухатися. Тоді йому вводять гормональні препарати. Щоб зупинити цей процес,  хлопчику регулярно потрібно два введення препарату «Хуміра» (адалімумаб). Тоді він зможе повноцінно жити. На його придбання потрібно близько 30 тис. грн щомісяця. 

Хлопчик каже, що мусить бути сильним – у нього є тато, мама та старша сестричка Світланка, які боряться за його життя, а ще тримісячний братик Тимофійчик, взірцем, наставником та опорою для якого він мріє бути. Для нього він робитиме танчики, ліпитиме коників, навчиться гончарному ремеслу. Робитиме все, якщо подолає свій біль, щоб жити. 

Рік батьки Іллі самотужки боролися з хворобою сина. Проте самостійно придбавати щомісяця такий дороговартісний препарат їм вже не під силу і родина просить небайдужих людей допомогти їхньому сину дарувати життя без болю.

Посильну пожертву можна переказати на картку матері хлопчика

5168742603619788, одержувач Гапоненко Наталія Іванівна.

Телефон мами 0933579884 та 0962395414.

-                 Ми молимо Бога та вас, щоб в нас все наладилося, щоб син отримав шанс на повноцінне життя,- звертається мама Іллі. – Будемо вдячні, якщо навіть розрадою допоможете. Ми знаємо, що не самі в цій біді. Можливо, батьки, які пройшли це випробування, зможуть дати цінну пораду, що нам робити, як діяти та до кого звертатися. Я вірю – син обов’язково одужає.

Випускниця Дубіївської ЗОШ І-ІІІ ст. Марина Сухина виборола одразу два перші місця в секціях «Зоологія, ботаніка» та «Психологія» у ІІІ турі обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, який проходив 15 лютого на базі ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Одинадцятикласниця представлятиме Черкащину на Всеукраїнському етапі МАН у Києві.

До речі, це не перший успіх школярки. Марина здобула шість призових місць на ІІ (районному) етапі (ІІ місце з інформаційних технологій, фізики, екології, астрономії та ІІІ місце з математики, інформатики) та п’ять на ІІІ (обласному) етапі (ІІ місце з біології, хімії, екології, інформаційні технології та ІІІ місце з астрономії) Всеукраїнських учнівських олімпіад. Окрім того, випускниця Дубіївської ЗОШ продемонструвала найкращі знання з біології, хімії, ІТ серед школярів Черкащини на обласній Інтернет-олімпіаді.

Адміністрація школи зичить учениці успіхів та натхнення на нові експерименти, і дякує наставникам Аллі Павлівні Ковтун, Вікторії Іванівні Конюшенко, Олександру Сергійовичу Конюшенку за професіоналізм у своїй справі.

 

Книгу «113-й маршрут» презентуватимуть у суботу, 29 лютого, о 12.00 у сільській бібліотеці Будинку культури.

Світлана Корчинська – добре знаний автор численних публікацій у ЗМІ Черкащини. Тепер найкращі з них об’єдналися в книзі. Пропонована читачам книга – друга. Попередньою була збірка інтимної лірики «Плетиво кохання». Окремі твори друкувалися в альманахах «Холодний яр», «Апостроф», «Провесінь», а також у місцевій періодичній пресі.

«113-й маршрут» – це клаптикова ковдра, зібрана зі спогадів, рефлексій та міркувань. Усі оповідки об’єднані транспортним сполученням. Таке враження, що їх писала не авторка, а саме село Руська Поляна. Світлана Корчинська розмірковує, як вижити у непростому світі, як вирішувати конфлікт з дорослими дітьми, як кохану зробити королевою і не зрадити власній мрії. Авторка збирає докупи пазли рефлексій з дитинства, навчання, знайомств, ситуації з друзями і сусідами. Це визначення важливих у житті моментів – певних якорів і культурних кодів, якими залогінюємо себе у сучасну реальність. Маркування втрачених ланок пам’яті, які потребують усвідомлення, але не завжди підлягають відновленню. Це історії односельців, які можна проживати, наче власні запасні життя.

Торік в Черкаській районній філії обласної служби зайнятості відбулося 19 засідань клубів пошуку роботи, які відвідали 163 пошукачі роботи. При філії створений жіночий клуб «СТАРТ» та для молоді «Успішна молодь».

Нагадаємо, на базі Черкаської районної філії обласної служби зайнятості уже понад півтора року реалізовується клубна форма профорієнтаційної роботи для різних категорій клієнтів – з метою допомоги у працевлаштуванні та професійного самовизначення. Така форма активної групової роботи проводиться щомісяця та містить елементи соціально-психологічних і поведінкових тренінгів. Разом з профконсультантами філії служби зайнятості безробітні відпрацьовують навички встановлення і підтримки конструктивного діалогу, отримують досвід спілкування в групі, який допоможе в майбутньому будувати конструктивну бесіду з роботодавцем чи колегами по роботі.

Сторінка 1 з 195