Наступного року на ремонт доріг загального користування місцевого значення Черкаському району перепаде з державного бюджету трохи більше 20 мільйонів. Як їх поділити між населеними пунктами, нещодавно вирішували сільські голови з керівництвом Черкаського району.
Нагадаємо, цьогоріч по Черкаській області за державні кошти ремонтували близько 500 дорожніх об’єктів, аби кожному району, селу, місту щось та «перепало» на ремонти. Такий механізм, на думку обласних чиновників, виявився недоцільним. Відтак, в наступному році вирішили зробити об’єктів менше, але масштабніше. Тому спершу планувалося, що в Черкаському районі капітально зремонтують максимум три дороги загального користування місцевого значення: Р-10 Байбузи - Закревки - Старосілля - Мліїв – до а/д Шевченково-Городище - Н-16; Н-16 - Білозір’я –Н-16 та Р-10 Геронимівка (ділянка дороги від Оршанця до протитуберкульозного диспансеру). Оскільки проблемних ділянок на дорогах загального користування місцевого значення по населених пунктах Черкаського району набагато більше, то «бонус» вирішили надавати тим сільським радам, які готові долучитися до співфінансування ремонту цих об’єктів.
Відтак, після перемовин вирішили, що в перед «областю», окрім вищезазначених доріг відстоюватимуть ще такі дороги: Н-16 – Хацьки – Степанки – Хутори; Р-10 - Худяки - Сагунівка - Боровиця - Рацево - Р-10 (в адміністративних межах села Худяки та від Сагунівки до Топилівки); Геронимівка - Руська Поляна - Дубіївка (в адміністративних межах села Руська Поляна); Р-10 Сокирна; Єлизаветівка – Сокирна; Р-10 - Нечаївка - Голов’ятине - Сунки. Окрім того, штучних споруд - міст через річку Тясмин на дорозі загального користування місцевого значення Р-10-Думанці-Куликівка-Жаботин-Михайлівка.
Самотні люди літнього віку у Мошнах отримали допомогу продуктовими наборами та медикаментами, а також кваліфіковану медичну допомогу.
Така можливість виникла завдяки місцевому благодійнику – депутату райради Олександру Муцалханову, серед пріоритетних напрямків якого підтримка молоді та самотніх людей, інвалідів, пенсіонерів.
Ця опіка передбачає надання соціальної, медичної та матеріальної допомоги.
- Зараз маємо дуже неспокійний час в Україні. Війна забирає сотні людських життів. Соціальна та благодійна сфери відповідно теж надають допомогу людям, які постраждали внаслідок війни. Водночас нинішні сільські пенсіонери, які все життя тяжко працювали в колгоспах, на місцевих підприємствах, але так і не заробили собі достойної пенсії, щоб її вистачало навіть на найнеобхідніше, не кажучи вже про якісь смаколики чи відпочинок, теж потребують уваги у такий не простий час, - зауважує Олександр Леонідович.
Продукти та медикаменти він разом із соціальними працівниками, які опікуються старенькими, передав для таких односельців.
- Ці продукти та медикаменти для нас не просто матеріальна допомога, а вияв уваги і турботи, за що ми щиро вдячні, - каже 80-річна Раїса Володимирівна Черненко.