Там активно розмножуються синьо-зелені водорості, які виділяють небезпечні для здоров’я людини токсини, що можуть спричинити алергію та кон'юнктивіт. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Моніторинг якості поверхневої води в акваторії Кременчуцького водосховища, який проводився лабораторією Черкаського гідрометцентру впродовж квітня-червня, показав перевищення гранично допустимих концентрацій марганцю, шестивалентного хрому, фенолів та цинку. Зокрема марганцю у деяких місцях акваторії в 15 разів більше норми.

«У створі 6 км нижче м. Черкаси (500 метрів нижче скидів ПАТ «АЗОТ») концентрації марганцю перевищували ГДК у 15 разів. Порівняно з фоновим створом, що знаходиться на 2 км вище м. Черкаси, середні за квартал концентрації мангану у створі нижче міста збільшились у 2,4 разу, - поділився на своїй сторінці в соціальній мережі Віталій Постригань. – Результати спостережень другого кварталу 2018 року показали також, що поверхнева вода в акваторії м. Черкаси, окрім марганцю, забруднена вище допустимих норм міддю, шестивалентним хромом та фенолами до 6 ГДК, цинком до 8 ГДК. Окрім цього, через інтенсивне розмноження водоростей вода в окремих місцях набула зеленого кольору і стала непридатною для купання відпочиваючих».  

За словами Віталія Постриганя, причина забруднення поверхневих вод Дніпра -  «промислові та комунальні скиди в річку».

Опубліковано в Надзвичайні події

За півроку у Черкаському районі народилося 226 малюків, а смертей зафіксували вдвічі більше – 641. Такі дані подають у Черкаському районному відділі ДРАЦС.

Разом з тим фахівці ДРАЦСу зареєстрували 74 шлюби.

Серед найпоширеніших чоловічих імен, які дають дітям, -  Артем, Денис, Єгор, Кіріл, Максим, Матвій, Назар, Нікіта, Олександр, жіночих - Анастасія, Вікторія, Іванна, Єва, Єлизавета, Злата, Марія, Поліна, Соломія, Софія. Рідковживаними є Георгій, Дамір, Захар, Макар, Марк, Назарій, Аліна, Аміна, Аніта, Божена, Варвара, Домініка, Емілія, Ноема, Олівія, Юліана та інші.

Опубліковано в Новини громад

У ЦНАПі Білозірської об’єднаної громади оформили понад 400 закордонних паспортів та ID-карток. Половину з них вже люди отримали відповідно до термінів оформлення.

Аби подати документи для оформлення закордонного паспорта чи ID-картки в ЦНАПі Білозірської сільської ради, людині потрібно попередньо записатися на прийом, зателефонувавши до адміністратора за номером (0472)30-13-26 або ж прибувши за адресою с. Білозір’я, вул. Незалежності, 168.  Тоді ж ви отримаєте від фахівця консультацію щодо підготовки необхідних документів та термінів виготовлення паспорта.

-        «Гонитва» за закордонними паспортами ще не минула, тому натепер маємо запис на місяць наперед, зате без черг, очікування та штовхани в коридорах. Громадяни приходять в чітко визначений час - та одразу подають документи. Квитанцію для оплати послуг отримують лише після того, як фахівець перевірить відповідність документів. Вся процедура їх оформлення займе не більше 20-ти хвилин. А щоб забрати паспорт - знадобиться ще менше часу, - зауважує адміністратор ЦНАПу Маргарита Пастухова. – Проте ще залишаються зміщеними терміни отримання документа. Термінові потрібно буде очікувати до двох тижнів, а ті, хто оформлюватиме не терміново – до 1,5 місяця.

До Білозірської ОТГ за біометричними паспортами вже приїздили люди з Черкас, Сміли, сусідніх сіл Черкаського району, а також з Житомирської області.

Опубліковано в Політика

У Черкаському районі в цьому році заплановані роботи по поточному середньому ремонту доріг загального користування місцевого значення більше ніж на 38 мільйонів гривень. Про це повідомив начальник управління економіки Черкаської РДА Володимир Гуня.

          Проектно-кошторисну документацію на поточний середній ремонт десяти ділянок доріг, розроблену Черкаською РДА, ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області» виставило на торги на ProZorro. Перші торги відбудуться 11 липня.

          – Перелік дорожніх об’єктів для ремонту коштом Державного фонду ми формували, враховуючи нагальність потреб, звернення громадян та співфінансування з сільських рад на виготовлення проектно-кошторисної документації, - зауважив управлінець. – Загалом вартість проектів сягнула близько 600 тисяч гривень. Це кошти сільських бюджетів. 

          Відтак, поточний середній ремонт цьогоріч виконають на таких автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, які проходять територією Черкаського району:  /Р-10/ – Сокирна км 0+000 - км 2+000; Геронимівка – Руська Поляна – Дубіївка; /Н-16/ – Хацьки − Степанки − Хутори км (окремими ділянками); Степанки – Вергуни – Чорнявка – /Р-10/ (окремими ділянками); /Р-10/ – Вергуни, км 0+000 – км 5+800; Хрещатик – Тубільці – /Р-10/ км 0+000 – км 6+800; /Н-16/ – Білозір’я - /Н-16/; від а/д Р-10 – Геронимівка, км 0+000 – км 4+800; /Р-10/ – Худяки – Сагунівка – Боровиця – Рацеве до а/д Р-10, км 1+600 – км 12+100; /Р-10/ - Думанці – Куликівка – Жаботин – Михайлівка, км 0+000 – км 6+500.

Нагадаємо, від початку року свою роботу розпочав Дорожній фонд. Уперше автошляхова галузь отримала гарантоване державою фінансування. Черкащині передбачено понад 391 млн грн. Нині за дороги державного значення відповідає Служба автомобільних доріг області, місцевого значення – ОДА. За комунальні ж автошляхи, тобто в межах сіл, відповідає, як і раніше, сільська влада.

Фото з відкритих джерел

Опубліковано в Політика

Календар

« Липень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31